Dwie tony kokainy o czarnorynkowej wartości ponad 400 milionów euro znalazła włoska Gwardia Finansowa na morzu w pobliżu brzegów Sycylii. Funkcjonariusze podczas patrolowania wód odkryli 70 szczelnie opakowanych i związanych paczek z narkotykami, które unosiły się na wodzie.
Według Gwardii Finansowej (Guardia di Finanza) z Katanii ładunek narkotyków został wyrzucony do morza z pokładu statku handlowego. Unoszące się na wodzie paczki miały zostać następnie odebrane przez handlarzy. W dryfujących paczkach było łącznie ponad 1600 mniejszych opakowań z kokainą.
To jeden z największych transportów narkotyków przechwyconych we Włoszech. (PAP)
sw/ adj/
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami