• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Hiszpania, Portugalia. Zatrzymano 71 przemytników narkotyków; szmuglowali je łodziami

gm

24.06.2022 13:02 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Hiszpania, Portugalia. Zatrzymano 71 przemytników narkotyków; szmuglowali je łodziami

Partnerzy portalu

Hiszpania, Portugalia. Zatrzymano 71 przemytników narkotyków; szmuglowali je łodziami - GospodarkaMorska.pl
Fot. Guardia Civil

Żandarmeria Hiszpanii (Guardia Civil) zatrzymała we współpracy z portugalską policją 71 przemytników narkotyków, którzy łodziami przerzucali do tego kraju narkotyki z Maroka oraz Portugalii.

Jak poinformowała w piątkowym komunikacie Guardia Civil, 11 domniemanych członków grupy przestępczej, która przerzucała z Maroka do Hiszpanii głównie haszysz, ujęto w andaluzyjskiej Marbelli, na południu kraju.

Według żandarmerii w drugiej operacji przeciwko przemytnikom narkotyków prowadzonej w prowincji Vigo, na północnym zachodzie Hiszpanii, zatrzymano 60 domniemanych członków mafijnej grupy oraz zarekwirowano 47 łodzi, głównie motorowych.

Z dotychczasowego śledztwa, prowadzonego we współpracy z portugalską policją, wynika, że centrum kierowania gangiem znajdowało się we wspólnocie autonomicznej Galicia, na północnym zachodzie Hiszpanii, a grupa przestępcza prowadziła działalność w Andaluzji oraz w Portugalii.

W efekcie współpracy z hiszpańskimi organami ścigania portugalskie służby zatrzymały jedną osobę, a także przeprowadziły szereg przeszukań na terenie gmin w północnej części kraju.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.