Około 406 kilogramów kokainy przejęto w Zatoce Biskajskiej na jachcie płynącym pod polską banderą - powiadomiła w niedzielę francuska prefektura morska na Atlantyku. Poinformowano, że operacja przeprowadzona została za zgodą władz polskich.
Prefektura podała w komunikacie, że celnicy przejęli narkotyki w nocy z czwartku na piątek. Na jachcie były dwie osoby, których obywatelstwo jest ustalane. Załoga podpaliła jednostkę usiłując zatopić ją wraz z ładunkiem.
Kokaina, która znajdowała się w 19 pakunkach, została przejęta przez Biuro ds. Zwalczania Narkotyków (OFAST). Z komunikatu wynika, że jacht zmierzał z rejonu Karaibów w kierunku Europy.(PAP)
awl/ ap/ jann/
fot. Depositphotos
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty