• <

Belgia. Władze: w pierwszym półroczu w porcie w Antwerpii przejęto m.in. 35,8 tony kokainy

gm

18.08.2022 09:43 Źródło: PAP, własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Belgia. Władze: w pierwszym półroczu w porcie w Antwerpii przejęto m.in. 35,8 tony kokainy

Partnerzy portalu

Belgia. Władze: w pierwszym półroczu w porcie w Antwerpii przejęto m.in. 35,8 tony kokainy - GospodarkaMorska.pl
Port w Antwerpii, fot. Pixabay

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2022 roku w porcie w Antwerpii udaremniono przemyt 35,8 tony kokainy, 2,2 tony haszyszu i 1,3 tony heroiny - poinformował w czwartek minister finansów Belgii Vincent Van Peteghem, cytowany przez portal Brussels Times.

Minister podkreślił również, że mimo sukcesów w walce z przemytem jest jeszcze wiele do zrobienia, zwłaszcza, że Europa staje się coraz atrakcyjniejszym rynkiem dla handlarzy narkotyków. Przypomniał, że pierwsza piątka krajów, z których do Belgii trafia kokaina to: Panama, Ekwador, Paragwaj, Kolumbia i Brazylia.

Minister Van Peteghem odwiedził punkt kontroli granicznej w Beveren, gdzie chwalił przebieg specjalnej operacji, w ramach której służbom udało się złamać szyfrowany serwis komunikacyjny służący do wymiany informacji między handlarzami narkotyków. Podał także, że ogólna wielkość konfiskat narkotyków wróciła do poziomu sprzed pandemii.Podkreślił również, że w walce z handlem narkotykami pozostaje jeszcze wiele do zrobienia, zwłaszcza biorąc pod uwagę niedawny wzrost przemocy związanej z narkotykami w Antwerpii.

Jednocześnie europejskie media od kilku lat alarmują, że to właśnie Antwerpia staje się najważniejszym hubem do przerzutu narkotyków z Ameryki Południowej na rynki europejskie.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.