• <

Wynik wyszukiwania - "Baltic Hub" - Wiadomości

Jakie są możliwości pracy w terminalu kontenerowym? Baltic Hub odpowiada na to pytanie podczas targów pracy Talent Days

Przedstawiciele gdańskiego terminala kontenerowego Baltic Hub wzięli udział w targach pracy Talent Days 9 kwietnia w Plenum Gdańsk.
09.04.2024

Port Gdańsk. Imponujące postępy na budowie terminalu T3 w Baltic Hub

Realizacja Baltic Hub T3 wchodzi w kolejną fazę. Cały obszar jest już zalądowiony, co oznacza, że Polska zyskała 36 hektarów lądu.
01.04.2024

Jeden z najnowszych kolosów OOCL zawitał do Baltic Hubu

15 marca do gdańskiego Baltic Hubu zawinął kontenerowiec OOCL Valencia. To jedna z najnowszych jednostek linii OOCL.
25.03.2024

W Gdańsku powstanie nowy terminal kolejowy

Podczas konferencji Transport Week w Gdyni, przedstawiciele Baltic Hub ogłosili, że obecnie poszukują lokalizacji dla nowego terminalu kolejowego.
14.03.2024

Baltic Hub przekazuje samochód dla dzieci z hospicjum

4 marca na terenie terminalu Baltic Hub miało miejsce uroczyste przekazanie samochodu dla Hospicjum Pomorze Dzieciom. Klucze do pojazdu odebrała z rąk przedstawicieli Baltic Hub prezes zarządu hospicjum, Ewa Liegman.
08.03.2024

PFR: 500 mln zł na terminal instalacyjny w Gdańsku, finansowanie z dwóch źródeł

Polski Fundusz Rozwoju zainwestuje 500 mln zł w budowę terminala instalacyjnego dla obsługi morskich farm wiatrowych w gdańskim Baltic Hubie. Część środków pochodzić będzie ze środków Krajowego Planu Odbudowy.
07.03.2024

Baltic Hub: jest przetarg na realizację terminala T5

Istrana Sp. z o.o., spółka celowa Baltic Hub, uruchomiła przetarg na projekt i budowę nowego terminala T5, który ma służyć jako baza instalacyjna dla morskich elektrowni wiatrowych (OWIB; Offshore Wind Installation Base).
05.03.2024

Morska Agencja Gdynia. Nowy magazyn w Gdańsku już otwarty

Nowa hala magazynowa Morskiej Agencji Gdynia już przyjmuje ładunki klientów. Nowoczesny, obszerny obiekt zlokalizowany jest jeszcze bliżej Baltic Hub. Inwestycja zapewni jeszcze lepsze rozwiązania logistyczne oraz szereg nowych usług, które MAG będzie w stanie zapewnić swoim klientom.
05.03.2024

Eko-pracownia na Stogach uruchomiona dzięki wsparciu Baltic Hub

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 na Stogach otwarto Eko-pracownię. To miejsce, gdzie odbywać się będą rozmaite aktywności proekologiczne. Projekt został sfinansowany przez terminal kontenerowy Baltic Hub w ramach II edycji Grantu Dzielnicowego Busole.
01.03.2024

Konsekwencje ataków Huti na międzynarodową żeglugę. Jak radzi sobie z tym terminal kontenerowy Baltic Hub?

Trwające od października ataki jemeńskich bojowników Huti na statki i okręty poruszające się po Morzu Czerwonym i Zatoce Adeńskiej doprowadziły do ogromnych zawirowań w transporcie morskim. W wyniku tego wiele firm, w tym należące do czołówki branży transportowej, zrezygnowały z tras prowadzących przez Kanał Sueski, co wydłużyło trasy ich statków i pozmieniało grafiki w portach. Dowiedzieliśmy się, jak radzi sobie z tym gdański terminal kontenerowy Baltic Hub.
27.02.2024

Zaawansowanie prac na terminalu T3 Baltic Hub sięgnęło 40%

Powstający w Gdańsku nowy terminal kontenerowy T3 Baltic Hub, realizowany przez konsorcjum Budimex i Deme Dredging osiągnął 40-procentowy poziom zaawansowania budowy. Obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu w Polsce, jak i całej Europie.
20.02.2024

Kuehne+Nagel rozwija się o nowe lądowe i morskie centrum przeładunkowe w Baltic Hub

Kuehne+Nagel otworzył nowe centrum przeładunkowe w pobliżu Baltic Hub w Porcie Gdańsk, podkreślając, że jest to "jeden z najszybciej rozwijających się terminali" w Polsce. Nowe centrum dedykowane operacjom morskim i lądowym ma zaspokajać rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania transportowe w regionie, wspierając klientów firmy w zakresie usług multimodalnych do krajów bałtyckich.
20.02.2024

Do Baltic Hubu przypłynął kontenerowiec nazwany imieniem gdańskiego podróżnika

Do terminala kontenerowego Baltic Hub w Gdańsku przybił oceaniczny kontenerowiec CMA CGM Georg Forster. Nie byłoby w tym nic specjalnego, gdyby nie fakt, że statek nosi imię urodzonego pod Gdańskiem podróżnika.
14.02.2024

Ponad 2 mln przeładowanych TEU. Baltic Hub podsumowuje 2023 rok

Gdański terminal kontenerowy Baltic Hub, podsumowuje 2023 rok, który obfitował w rekordy, ważne inwestycje i nowe partnerstwa. Firma z optymizmem patrzy w przyszłość, przedstawiając ambitne plany na kolejne lata.
06.02.2024

Konflikt z Huti wpłynął na ograniczenie ruchu statków przez Kanał Sueski. Spadek jest wyraźny

Trwająca od listopada agresja jemeńskich bojowników na międzynarodową żeglugę na Morzu Czerwonym i Zatoce Adeńskiej nie pozostała bez wpływu na ruch przez kluczowy przesmyk łączący je z Morzem Śródziemnym. Oprócz tego, że konflikt wpłynął na światowy łańcuch dostaw nie pozostał bez wpływu na ilość statków pokonujących Kanał Sueski.
15.01.2024

Duńczycy wciąż poszukują zaginionych kontenerów

W poniedziałek rano od wybrzeży Danii odbiły dwa statki, które będą poszukiwać 42 kontenerów, które spadły w grudniu z kontenerowca płynącego do Gdańska.
08.01.2024

Koniec roku z rekordem na kolei w Baltic Hub

W ostatnich dniach roku terminal Baltic Hub odnotował wyjątkowe osiągnięcie na swojej bocznicy kolejowej. W ciągu zaledwie tygodnia przeładowano aż 8201 kontenerów.
28.12.2023

Incydent na placu przeładunkowym. Kontener podniesiony z naczepą

Suwnica w terminalu Baltic Hub w Gdańsku podniosła kontener z naczepą, od której nie został poprawnie odczepiony. Zestaw spadł z kilku metrów, ale nikomu nic się nie stało. Incydent miał miejsce w piątek, 8 grudnia, nad ranem.
11.12.2023

Gdynia z wizytą w Gdańsku. Kontenerowiec OOCL Gdynia w terminalu Baltic Hub

Do gdańskiego terminalu przybył, ochrzczony w październiku, jeden z największych statków na świecie, wyposażony w nowoczesne rozwiązania w zakresie redukcji emisji CO2. Wizyta jest o tyle wyjątkowa, że jest to statek armatora z Hong Kongu nazwany na cześć miasta Gdynia, gdzie znajduje się filia OOCL.
01.12.2023

Port Gdańsk – atrakcyjna działka w pobliżu Baltic Hubu czeka na dzierżawcę

Oznaczona jako T14 działka o powierzchni 3,21 ha w okolicy Baltic Hubu i centrum magazynowo-logistycznego przy ulicy Kontenerowej w Gdańsku czeka na dzierżawcę. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk właśnie ogłosił przetarg mający wyłonić nowego
30.11.2023

Real Logistics otworzył magazyn w okolicy Baltic Hubu

Firma Real Logistics otworzyła nowy magazyn w bliskiej okolicy terminala kontenerowego Baltic Hub w Gdańsku.
27.11.2023

Post-pandemiczny obraz globalnych łańcuchów dostaw oraz prognozy na 2024

Już 20 listopada o godz. 15.00 w budynku Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie odbędzie się wyjątkowy Meat UP ekspercki, który zgromadzi przedstawicieli branż logistycznej, zakupowej, importerów, eksporterów, konsultantów oraz pasjonatów handlu zagranicznego którego motywem przewodnim jest post-pandemiczny obraz globalnych łańcuchów dostaw.
14.11.2023

Członek zarządu Baltic Hub w wypowiedzi odnośnie współpracy bankowów i branży morskiej

Zdaniem Adama Żołnowskiego, członka zarządu Baltic Hub sp. z o. o. i uczestnika debaty eksperckiej zamykającej 9. Kongres Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej, wzrost potencjału zarówno polskich banków, jak i przedsiębiorstw, może przenieść ich współpracę na zupełnie nowy poziom.
09.11.2023

Budimex o realizacjach inwestycji hydrotechnicznych [wideo]

Baltexpo 2023 to miejsce, gdzie branża morska spotkała się w październiku, aby zaprezentować swoje najciekawsze osiągnięcia i nawiązać strategiczne relacje biznesowe. Michał Tersa, zastępca dyrektora kontraktu Budimex, opowiedział o flagowych inwestycjach spółki w zakresie hydrotechniki.
08.11.2023

Baltic Hub wdrożył plan naprawczy. Sytuacja ma się poprawić w ciągu kilku tygodni

Od kilkunastu dni media informują o problemach z przepustowością największego terminala kontenerowego Baltic Hub. Pojawiły się informacje o strajku włoskim pracowników terminala, który powoduje zwiększony czas oczekiwania na wydanie kontenera na ciężarówki. To z kolei spowodowało frustrację kierowców ciężarówek odbierających towary z terminalu, którzy czekają na wjazd po kilka godzin. Ci również zapowiedzieli strajk. O to, jak wygląda sytuacja z perspektywy Baltic Hubu, zapytaliśmy Dyrektora Generalnego Charlesa Bakera.
01.11.2023

Baltic Hub o jedności sektora morskiego na Baltexpo 2023 [wideo]

O kluczowej roli integracji w rozwoju branży morskiej rozmawialiśmy podczas targów Baltexpo 2023 z Adamem Żołnowskim, dyrektorem finansowym i członkiem zarządu Baltic Hub Container Terminal.
29.10.2023

Terminal Baltic Hub rośnie w oczach. Trwa rozbudowa w ramach trzeciego etapu

Od listopada ubiegłego roku są prowadzone intensywne prace wokół nowego, głębokowodnego nabrzeża T3, mającego zwiększyć możliwości przeładunkowe największego terminalu kontenerowego na Morzu Bałtyckim, który znajduje się w Gdańsku.
23.10.2023

Panattoni otrzymało finansowanie na halę magazynową w okolicy Portu Gdańsk

Firma Panattoni, jeden z liderów na rynku deweloperów nieruchomości przemysłowych na świecie, poinformowała o pozyskaniu 32 mln euro kredytu od mBanku na realizację pierwszej hali Panattoni Park Tricity East V w rejonie Portu Gdańsk.
19.10.2023

Ewakuacja w Baltic Hub. Z kontenera zaczął ulatniać się gaz

Z jednego z kontenerów na statku Majestic Maersk w terminalu kontenerowym w Gdańsku zaczął ulatniać się gaz. Strażacy ewakuowali 19 osób z jednostki i obsługi terminala.
11.10.2023

Baltic Hub wsparł bibliotekę społeczną na Stogach

Baltic Hub dofinansował projekt Stowarzyszenia Przyjazne Pomorze, które prowadzi bibliotekę społeczną i świetlicę dla dzieci na gdańskich Stogach. Zajrzeliśmy do biblioteki po zakończeniu projektu.
04.10.2023

Nowe koncesje na offshore tylko dla PGE i Orlenu, kolejne porty zaangażowane w energetykę

Nowe koncesje na morskie farmy wiatrowe tylko dla PGE i Orlenu. Ustka ma mieć port instalacyjno-serwisowy, a terminal kontenerowy Baltic Hub w Porcie Gdańsk jest w rozmowach o offshore z PGE.
02.10.2023

W Baltic Hub padł kolejny rekord - przeładowano 20-milionowy kontener

We środę 27 września w terminalu kontenerowym Baltic Hub w Gdańsku padł kolejny rekord - przekroczono barierę 20 milionów TEU przeładowanych od początku istnienia terminalu.
27.09.2023

Morskie Zakończenie Lata z Baltic Hub. Rodzinny piknik na terenie terminala kontenerowego

W ubiegłą niedzielę terminal kontenerowy Baltic Hub gościł mieszkańców Gdańska, a zwłaszcza dzielnic Stogi, Przeróbka i Krakowiec-Górki Zachodnie na imprezie Morskie Zakończenie Lata z Baltic Hub. Była to niecodzienna sposobność, by odwiedzić teren tego strategicznego punktu logistycznego nad Bałtykiem.
09.09.2023

Lato z Portem Gdańsk i Baltic Hub zakończył pokaz kina plenerowego na Stogach

Lato z Portem Gdańsk i Baltic Hub dobiegło końca. Projekt ten zwieńczył pokaz filmu "Tajemniczy ogród" na gdańskich Stogach. Całe przedsięwzięcie można z powodzeniem uznać za spory sukces organizacyjny.
30.08.2023

Port Gdańsk z myślą o przyszłych kontrahentach inwestuje w infrastrukturę drogową

W Porcie Gdańsk dobiegła końca budowa wewnętrznej drogi wraz z systemem kanalizacji deszczowej i uzbrojeniem terenu w okolicy terminala kontenerowego Baltic Hub. Dzięki tej inwestycji możliwy jest dojazd do atrakcyjnych terenów przeznaczonych do komercjalizacji.
28.08.2023

Port Gdańsk inwestuje w nowoczesną infrastrukturę drogową

Port Gdańsk kontynuuje rozwijanie swojej infrastruktury, mając na uwadze przyszłe potrzeby i oczekiwania kontrahentów. Najnowszą inwestycją, która właśnie została zakończona, jest droga dojazdowa wraz z kompleksowym systemem kanalizacji deszczowej i pełnym uzbrojeniem terenu.
24.08.2023

CMA CGM zainaugurowało rejsy do Baltic Hub

Wraz z zawinięciem do Baltic Hub blisko 400-metrowego CMA CGM Zheng He rozpoczęły się rejsy w ramach nowego serwisu oceanicznego, łączącego Gdańsk z południowokoreańskim Busan.
16.08.2023

Sport na plaży z Portem Gdańsk i Baltic Hub

Upłynął kolejny weekend wydarzeń w ramach Lata z Portem Gdańsk i Baltic Hub. Tym razem na plaży w gdańskich Stogach królował sport.
07.08.2023

CMA CGM otwiera nowy serwis oceaniczny do Portu Gdańsk

Dzięki nowemu serwisowi, Port Gdańsk uzyska bezpośrednie połączenie z Busan, największym portem kontenerowym Korei Południowej i 6. największym na świecie. Pierwsze zawinięcie kontenerowca armatora CMA CGM do terminalu Baltic Hub już 15 sierpnia. Od października, statki w ramach serwisu FAL1, będą zwijały do Gdańska regularnie w cyklu cotygodniowym.
03.08.2023

Lato z Portem Gdańsk i Baltic Hub. Plaża, sport i kino pod gwiazdami

W piątek Port Gdańsk i Baltic Hub inaugurują sezon letnich atrakcji! Na początek odbędzie się seans kina plenerowego, podczas którego wyświetlony zostanie film "Był sobie pies". Widzowie, usadowieni na wygodnych leżakach i okryci miękkimi kocykami, będą mogli przeżyć wzruszającą historię czworonoga, który odnajduje sens swojego istnienia w kolejnym psim wcieleniu.
27.07.2023

Nowa era w logistyce automotive. Konteneryzacja zmienia zasady gry

Adampol S.A., we współpracy z partnerami z Azji, przeprowadził pionierską operację transportu samochodów w kontenerach drogą morską. Ładunek dotarł z Korei Południowej do terminala Baltic Hub w Porcie Gdańsk, skąd został przewieziony do strefy wolnocłowej. Inicjatywa, podjęta w odpowiedzi na ograniczenia metod transportu aut drogą morską, wpisuje się w zyskujący na popularności, globalny trend branżowy.
05.07.2023

Terminal T3 jednym z najciekawszych projektów w portfolio Grupy Budimex

Grupa Budimex realizuje jeden z najciekawszych projektów w swoim portfolio. W partnerstwie z firmą Dredging International NV buduje nowy terminal T3 w gdańskim Baltic Hub. Inwestycja ta ma charakter strategiczny dla Polski.
05.07.2023

Baltic Hub opublikował Raport Zrównoważonego Rozwoju 2022

Baltic Hub opublikował raport dotyczący zrównoważonego rozwoju w 2022 roku. Według władz terminalu, zrównoważony rozwój powinien być podstawą działalności każdego przedsiębiorcy. Dlatego więc połączenie rozwoju gospodarczego, społecznego i środowiskowego są nadrzędnym celem spółki.
04.07.2023

Zmiany organizacyjne w Baltic Hub

Władze terminalu kontenerowego znajdującego się w Porcie Gdańsk poinformowały o zmianach w strukturze organizacyjnej firmy. Wedle zamierzeń mają one na celu wzmocnienie zespołów w nim działających.
19.06.2023

Baltic Hub na drodze do ograniczenia emisji

Przedsiębiorstwa gospodarki morskiej na całym świecie zwielokrotniają wysiłki prowadzące do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery, jakie powodowane są przez ich operacje. Największy terminal kontenerowy na Bałtyku, gdański Baltic Hub, również nie zasypia gruszek w popiele.
14.06.2023

Baltic Hub w ciągłym rozwoju. Śledzimy postępy na placu budowy T3

Od momentu oficjalnego rozpoczęcia inwestycji w październiku zeszłego roku, budowa nowego terminala T3 w Baltic Hub nieustannie posuwa się naprzód. Postanowiliśmy przyjrzeć się postępom w realizacji projektu.
13.06.2023

Baltic Hub ogłosił wyniki II edycji konkursu grantowego „Busole"

Kolejna edycja programu grantowego „Busole" właśnie dobiegła końca. Spośród 12 zgłoszeń wyłoniono 7 zwycięzców, którzy otrzymają łącznie 250 tys. zł na realizację projektów związanych z ochroną środowiska, edukacją, lokalną historią oraz zapobieganiem wykluczania określonych grup społecznych. Konkurs jest realizowany przez Baltic Hub, największy terminal kontenerowy na Morzu Bałtyckim.
13.06.2023

Baltic Hub inwestuje w lokalną społeczność. Znamy laureatów konkursu grantowego Busole!

Baltic Hub, największy terminal kontenerowy na Bałtyku, ogłosił wyniki drugiej edycji konkursu grantowego Busole, skierowanego do mieszkańców sąsiadujących z nim dzielnic: Stogów, Przeróbki, Krakowca-Górek Zachodnich.
06.06.2023

W Baltic Hub zmontowano automatyczne suwnice

Terminal kontenerowy Baltic Hub pracuje nad tym, aby jak najbardziej zwiększyć swoje możliwości przeładunkowe. Pomóc w tym mają nowoczesne suwnice, które są systematycznie montowane na placu. W związku z tym przedsięwzięciem odwiedziliśmy ten największy terminal na Bałtyku.
30.05.2023

PSA BDP otwiera nowe biuro w Gdańsku

Jedna z największych prywatnych firm zajmujących się zarządzaniem transportem i logistyką, PSA BDP, otwiera swoje pierwsze biuro w Polsce. Zlokalizowane będzie w Gdańsku.
17.05.2023

Powraca sprawa zakazu połowu dorsza. Związkowcy Solidarności blokują drogę do Baltic Hub

Związkowcy Solidarności w ramach protestu wobec braku rozwiązań dla sektora rybołówstwa rekreacyjnego blokowali ruch na ul. Kontenerowej w Gdańsku. Droga ta prowadzi do terminalu kontenerowego Baltic Hub. Związkowcy z KM NSZZ "Solidarność" Pracowników Morza Bałtyckiego domagają się realizacji porozumienia podpisanego w styczniu 2020 roku pomiędzy stroną społeczną a resortem gospodarki morskiej. Dotyczyło ono między innymi wysokości pomocy finansowej, którą miały otrzymać osoby poszkodowane wskutek wprowadzenia zakazu połowu dorsz
25.04.2023

CMA CGM wycofuje się z Gdyni

Linie kontenerowe CMA CGM poinformowały, że od połowy maja wycofują się z Gdyni i przenoszą wszystkie serwisy do Gdańska. Oznacza to, że do terminali kontenerowych w Gdyni nie będą zawijać także statki należącej do CMA CGM linii Containerships.
22.04.2023

Baltic Hub. Zaglądamy na teren budowy terminala T3

Odkąd jesienią zeszłego roku oficjalnie wystartowały prace, których efektem ma być powstanie nowego terminala T3 w Baltic Hub, roboty nie zatrzymały się nawet na chwilę. Sprawdziliśmy postępy na placu budowy.
12.04.2023

Z myślą o najbliższych mieszkańcach i ich potrzebach. Baltic Hub startuje z drugą edycją konkursu grantowego Busole

Batic Hub, największy terminal kontenerowy na Morzu Bałtyckim ponownie ogłasza konkurs grantowy Busole dla organizacji działających w sąsiadujących z nim dzielnicach – Stogach, Przeróbce, Krakowcu-Górkach Zachodnich lub działających na rzecz ich mieszkańców.
03.04.2023

Baltic Hub wyznacza kurs na lepszą przyszłość. Podsumowanie pierwszej edycji konkursu grantowego Busole

Poprzez realizację konkursu Busole terminal ugruntował swoją pozycję wiodącego lokalnego obywatela Gdańska.
02.04.2023

Pod mecenatem Baltic Hub młodzi chwycili za wiosła

W ubiegłym roku Klub Wioślarski Drakkar, dzięki zaangażowaniu swojego sąsiada – terminalu kontenerowego Baltic Hub – zaproponował lokalnej młodzieży udział w bezpłatnych treningach wioślarskich w ramach grantu dzielnicowego Busole.
31.03.2023

Alan Aleksandrowicz, prezes InvestGDA: Zagospodarowanie Pomorskiego Centrum Logistycznego na ostatniej prostej. Rusza projekt CTPark Gdańsk Port [WYWIAD]

O perspektywach rozwoju terenów okołoportowych i zaangażowaniu InvestGDA w budowę zaplecza logistycznego i przemysłowego w Gdańsku, rozmawiamy z prezesem spółki, Alanem Aleksandrowiczem.
30.03.2023

CTP otwiera magazyny w pobliżu Baltic Hub

Spółka CTP realizuje pierwszą inwestycję w północnej części kraju. CTPark Gdańsk Port będzie oferował blisko 119 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w pobliżu terminala kontenerowego Baltic Hub w Gdańsku.
29.03.2023

Słowacja otwiera się na polskie porty. Już 15 marca konferencja o współpracy z branżą morską

Już po raz kolejny w Bratysławie odbędzie się sympozjum, podczas którego zostanie przedstawiona oferta biznesowa polskich portów morskich i terminali dla słowackiego biznesu. Konferencja jest zaplanowana na 15 marca 2023 roku. Wydarzenie organizuje Ambasada RP w Słowacji.
13.03.2023

Zmodernizowana biblioteka społeczna na Stogach dzięki Baltic Hub

Biblioteka Stowarzyszenia Przyjazne Pomorze przeznaczyła grant pozyskany w ramach programu dzielnicowego Busole 2021 na zakup nowego wyposażenia oraz sprzętu multimedialnego do realizacji działań na rzecz aktywizacji okolicznych mieszkańców, zwłaszcza dzieci i młodzieży.
10.03.2023

Nurkowie minerzy oczyścili Zatokę Gdańską z bomb lotniczych

Specjaliści z 13. Dywizjonu Trałowców 8. Flotylli Obrony Wybrzeża oraz 8. Patrol Saperski z Elbląga od rana prowadzili akcje usuwania z dna Zatoki Gdańskiej w Porcie Północnym czterech bomb lotniczych z okresu II wojny światowej. W związku z tym ze względów bezpieczeństwa teren Baltic Hub był niedostępny.
22.02.2023

„Dziewczyny na fali”. V edycja konferencji poświęconej kobietom w branży morskiej

„Dziewczyny na fali” po raz piąty pokażą, że kobiety w branży morskiej nie płyną z prądem! Nurkowanie z rekinami, poszukiwanie śladów kobiet w historii, służba na żaglowcach i kontenerowcach, zrównoważony rozwój oraz sztuczna inteligencja – to zaledwie część zagadnień, które pojawią się w wystąpieniach prelegentek tegorocznej, jubileuszowej konferencji.
22.02.2023

RCB ostrzega przed neutralizacją niewybuchów w pobliżu Baltic Hub

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało w środę SMS do mieszkańców Gdańska i powiatu gdańskiego ostrzegający przed planowaną neutralizacją niewybuchów zalegających w Zatoce Gdańskiej.
22.02.2023

W środę Baltic Hub udostępni dodatkowe okna obsługi ciężarówek poza godzinami ewakuacji

Teren Baltic Hub w Gdańsku zostanie w środę ewakuowany ze względu na planowaną neutralizację niewybuchu. W godz. 5-15 wstrzymany będzie ruch bramowy. W pozostałych godz. zostaną udostępnione dodatkowe okna, aby zapewnić obsługę jak największej liczby ciężarówek - poinformowała spółka.
21.02.2023

Do floty OOCL dołącza pierwszy megakontenerowiec

W czwartek oficjalnie do floty OOCL (Orient Overseas Container Line Ltd.) dołączył nowy kontenerowiec OOCL Spain. To pierwszy megakontenreowiec o pojemności 24 188 TEU w barwach firmy.
19.02.2023

Baltic Hub obsłużył jednocześnie dwa oceaniczne kontenerowce

W gdańskim terminalu kontenerowym Baltic Hub odbył się jednoczesny przeładunek aż dwóch blisko 400-metrowych kontenerowców oceanicznych. To pierwsza taka sytuacja od 2019 roku.
13.02.2023

Port Gdańsk odnotowuje rekordowe wyniki za miniony rok i nie zamierza zwalniać tempa

Dla Portu Gdańsk rok 2022 był czasem intensywnej aktywności przy obsłudze rekordowego wolumenu przeładunków oraz realizacji inwestycji infrastrukturalnych. Przygotowaliśmy podsumowanie najważniejszych ubiegłorocznych osiągnięć ZMPG.
07.02.2023

Baltic Hub przeładował w 2022 ponad 2 mln TEU

Gdański Baltic Hub, największy terminal kontenerowy na Bałtyku, podsumował 2022 rok. Pomimo nieznacznego spadku przeładunków, należy go uznać za udany, biorąc pod uwagę okoliczności.
06.02.2023

Na terenie Baltic Hub trwają prace konstrukcyjne nabrzeża głębokowodnego T3 [WIDEO]

Prace na T3 idą pełną parą! Trwa pogłębianie toru wodnego do nowego terminala i budowa platformy pod jego konstrukcję zasadniczą.
02.01.2023

Dyrektor generalny Baltic Hub: Terminal po rozbudowie przeładuje nawet do 4,5 mln TEU

– Chcemy być jednym z największych hubów kontenerowych w Europie i wydarzy się to już w ciągu kilku lat. Biorąc pod uwagę nasze znakomite położenie i zdolności operacyjne, chcemy być czołowym graczem w regionie, zarówno od strony lądu, jak i morza – mówi Charles Baker, dyrektor zarządzający Baltic Hub (DCT Gdańsk) w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.
15.12.2022

W Baltic Hub w Porcie Gdańsk startuje budowa trzeciego nabrzeża kontenerowego [WIDEO]

Choć pierwsze prace zaczęły się już wcześniej, to 28 listopada 2022 roku oficjalnie ruszyła budowa T3 – trzeciego nabrzeża głębokowodnego w terminalu kontenerowym Baltic Hub w Porcie Gdańsk.
28.11.2022

Rusza budowa nabrzeża głębokowodnego T3 Baltic Hub

W poniedziałek rozpocznie się budowa głębokowodnego nabrzeża T3 Baltic Hub w Gdańsku. W ramach T3 powstanie nabrzeże głębokowodne o długości 717 m, głębokości 17,5 m oraz plac o powierzchni 36,5 ha.
26.11.2022

Na terenie Portu Gdańsk powstanie zintegrowany punkt kontroli granicznej

Na terenie portu morskiego w Gdańsku powstanie zintegrowany punkt kontroli granicznej. Decyzję o finansowaniu budowy i przekazaniu 3,5 mln zł dotacji na wykonanie dokumentacji wydało Ministerstwo Finansów - poinformował w środę pomorski urząd wojewódzki.
17.11.2022

Port Gdańsk w rankingu TOP 100 Pomorza

10 listopada w sopockim hotelu Radisson Blu odbyła się uroczysta gala TOP 100 Pomorza, podczas której wręczono wyróżnienia największym pomorskim firmom. Port Gdańsk otrzymał nagrody w kategoriach: „Najlepszy Inwestor” i „Pomorski Biznes dla Ukrainy”.
15.11.2022

Dlaczego warto umieć szyć? Odpowiadają uczniowie SP 72, nagrodzonej w programie Busole [WIDEO]

Specjalnie dostosowana sala do zajęć z szycia, manekiny do przymiarki, cała paleta nici i przydatne sprzęty umożliwiające zrobienie nadruku na koszulce. Tak wygląda nowa pracownia krawiecka w Szkole Podstawowej nr 72 w Gdańsku-Stogach, którą otwarto dzięki grantowi przyznanemu przez Baltic Hub (DCT).
08.11.2022

Rebranding DCT Gdańsk. Największy terminal kontenerowy na Bałtyku ma nową nazwę - Baltic Hub

DCT Gdańsk, największy i najszybciej rozwijający się kompleks kontenerowy w rejonie Morza Bałtyckiego ma nową nazwę - Baltic Hub. Operator terminalu ogłosił zmianę nazwy, która ma wyraźniej odzwierciedlać ambicje funkcjonowania na rynku jako regionalny bałtycki hub kontenerowy, gdzie zbiegają się połączenia morskie i śródlądowe. Po zakończeniu budowy trzeciego nabrzeża głębokowodnego Baltic Hub stanie się jednym z największych hubów kontenerowych w Europie.
27.10.2022

Baltic Hub 3 w DCT Gdańsk. Prace pogłębiarskie przeprowadzi spółka grupy DEME

Należąca do grupy DEME spółka Dredging International NV poinformowała o podpisaniu kontraktu na prace pogłębiarskie i rekultywacyjne w Porcie Gdańsk przy tworzeniu nowego terminala kontenerowego Baltic Hub 3.
13.07.2022

Port Gdańsk. Imponujące postępy na budowie terminalu T3 w Baltic Hub

Realizacja Baltic Hub T3 wchodzi w kolejną fazę. Cały obszar jest już zalądowiony, co oznacza, że Polska zyskała 36 hektarów lądu.
29.03.2024

Jeden z najnowszych kolosów OOCL zawitał do Baltic Hubu

15 marca do gdańskiego Baltic Hubu zawinął kontenerowiec OOCL Valencia. To jedna z najnowszych jednostek linii OOCL.
22.03.2024

Eko-pracownia na Stogach uruchomiona dzięki wsparciu Baltic Hub

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 na Stogach otwarto Eko-pracownię. To miejsce, gdzie odbywać się będą rozmaite aktywności proekologiczne. Projekt został sfinansowany przez terminal kontenerowy Baltic Hub w ramach II edycji Grantu Dzielnicowego Busole.
01.03.2024

Gdynia z wizytą w Gdańsku. Kontenerowiec OOCL Gdynia w terminalu Baltic Hub

Do gdańskiego terminalu przybył, ochrzczony w październiku, jeden z największych statków na świecie, wyposażony w nowoczesne rozwiązania w zakresie redukcji emisji CO2. Wizyta jest o tyle wyjątkowa, że jest to statek armatora z Hong Kongu nazwany na cześć miasta Gdynia, gdzie znajduje się filia OOCL.
01.12.2023

Budimex o realizacjach inwestycji hydrotechnicznych

Baltexpo 2023 to miejsce, gdzie branża morska spotkała się w październiku, aby zaprezentować swoje najciekawsze osiągnięcia i nawiązać strategiczne relacje biznesowe. Michał Tersa, zastępca dyrektora kontraktu Budimex, opowiedział o flagowych inwestycjach spółki w zakresie hydrotechniki. 
08.11.2023

Baltic Hub o jedności sektora morskiego na Baltexpo 2023

O kluczowej roli integracji w rozwoju branży morskiej rozmawialiśmy podczas targów Baltexpo 2023 z Adamem Żołnowskim, dyrektorem finansowym i członkiem zarządu Baltic Hub Container Terminal.
27.10.2023

Terminal Baltic Hub rośnie w oczach. Trwa rozbudowa w ramach trzeciego etapu

Od listopada ubiegłego roku są prowadzone intensywne prace wokół nowego, głębokowodnego nabrzeża T3, mającego zwiększyć możliwości przeładunkowe największego terminalu kontenerowego na Morzu Bałtyckim, który znajduje się w Gdańsku.
23.10.2023

Baltic Hub wsparł bibliotekę społeczną na Stogach

Baltic Hub dofinansował projekt Stowarzyszenia Przyjazne Pomorze, które prowadzi bibliotekę społeczną i świetlicę dla dzieci na gdańskich Stogach. Zajrzeliśmy do biblioteki po zakończeniu projektu.
04.10.2023

Morskie Zakończenie Lata z Baltic Hub. Rodzinny piknik na terenie terminala kontenerowego

W ubiegłą niedzielę terminal kontenerowy Baltic Hub gościł mieszkańców Gdańska, a zwłaszcza dzielnic Stogi, Przeróbka i Krakowiec-Górki Zachodnie na imprezie Morskie Zakończenie Lata z Baltic Hub. Była to niecodzienna sposobność, by odwiedzić teren tego strategicznego punktu logistycznego nad Bałtykiem.
08.09.2023

Lato z Portem Gdańsk i Baltic Hub zakończył pokaz kina plenerowego na Stogach

Lato z Portem Gdańsk i Baltic Hub dobiegło końca. Projekt ten zwieńczył pokaz filmu "Tajemniczy ogród" na gdańskich Stogach. Całe przedsięwzięcie można z powodzeniem uznać za spory sukces organizacyjny. 
30.08.2023

CMA CGM zainaugurowało rejsy do Baltic Hub

Wraz z zawinięciem do Baltic Hub blisko 400-metrowego CMA CGM Zheng He rozpoczęły się rejsy w ramach nowego serwisu oceanicznego, łączącego Gdańsk z południowokoreańskim Busan.
16.08.2023

Sport na plaży z Portem Gdańsk i Baltic Hub

Upłynął kolejny weekend wydarzeń w ramach Lata z Portem Gdańsk i Baltic Hub. Tym razem na plaży w gdańskich Stogach królował sport.
07.08.2023

Baltic Hub na drodze do ograniczenia emisji

Przedsiębiorstwa gospodarki morskiej na całym świecie zwielokrotniają wysiłki prowadzące do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery, jakie powodowane są przez ich operacje. Największy terminal kontenerowy na Bałtyku, gdański Baltic Hub, również nie zasypia gruszek w popiele.
14.06.2023

Baltic Hub w ciągłym rozwoju. Śledzimy postępy na placu budowy T3

Od momentu oficjalnego rozpoczęcia inwestycji w październiku zeszłego roku, budowa nowego terminala T3 w Baltic Hub nieustannie posuwa się naprzód. Postanowiliśmy przyjrzeć się postępom w realizacji projektu.
13.06.2023

W Baltic Hub trwa montaż automatycznych suwnic

Terminal kontenerowy Baltic Hub pracuje nad tym, aby jak najbardziej zwiększyć swoje możliwości przeładunkowe. Pomóc w tym mają nowoczesne suwnice, które są systematycznie montowane na placu. W związku z tym przedsięwzięciem odwiedziliśmy ten największy terminal na Bałtyku.
30.05.2023

Baltic Hub. Zaglądamy na teren budowy terminala T3

Odkąd jesienią zeszłego roku oficjalnie wystartowały prace, których efektem ma być powstanie nowego terminala T3 w Baltic Hub, roboty nie zatrzymały się nawet na chwilę. Sprawdziliśmy postępy na placu budowy.
12.04.2023

Pod mecenatem Baltic Hub młodzi chwycili za wiosła

W ubiegłym roku Klub Wioślarski Drakkar, dzięki zaangażowaniu swojego sąsiada – terminalu kontenerowego Baltic Hub – zaproponował lokalnej młodzieży udział w bezpłatnych treningach wioślarskich w ramach grantu dzielnicowego Busole.
31.03.2023

Baltic Hub wyznacza kurs na lepszą przyszłość. Podsumowanie pierwszej edycji konkursu grantowego Busole

Poprzez realizację konkursu Busole terminal ugruntował swoją pozycję wiodącego lokalnego obywatela Gdańska.
31.03.2023

Zmodernizowana biblioteka społeczna na Stogach dzięki Baltic Hub

Biblioteka Stowarzyszenia Przyjazne Pomorze przeznaczyła grant pozyskany w ramach programu dzielnicowego Busole 2021 na zakup nowego wyposażenia oraz sprzętu multimedialnego do realizacji działań na rzecz aktywizacji okolicznych mieszkańców, zwłaszcza dzieci i młodzieży.
10.03.2023

W Baltic Hub w Porcie Gdańsk startuje budowa trzeciego nabrzeża kontenerowego

Choć pierwsze prace zaczęły się już wcześniej, to 28 listopada 2022 roku oficjalnie ruszyła budowa T3 – trzeciego nabrzeża głębokowodnego w terminalu kontenerowym Baltic Hub w Porcie Gdańsk.
28.11.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.