• <

W Baltic Hub padł kolejny rekord - przeładowano 20-milionowy kontener

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski W Baltic Hub padł kolejny rekord - przeładowano 20-milionowy kontener

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

We środę 27 września w terminalu kontenerowym Baltic Hub w Gdańsku padł kolejny rekord - przekroczono barierę 20 milionów TEU przeładowanych od początku istnienia terminalu.

Jak przypomina na swojej stronie internetowej Baltic Hub, jeszcze dwa lata temu terminal świętował obsłużenie 15 milionów TEU (czyli kontenerów 20-stopowych). Kolejne 5 milionów dołożono do tego wyniku w ciągu dwóch lat, co tylko potwierdza pozycję największego terminala kontenerowego na Morzu Bałtyckim. Jubileuszowy, 20-milionowy kontener przeładowano z oceanicznego 400-metrowca Mayview Maersk. Terminal podał, że sam rzeczony kontener jest również własnością Maersk.

– To kolejny krok milowy w rozwoju Baltic Hub i ogromny sukces na arenie międzynarodowej. Cieszymy się z osiągniętego wyniku i pragniemy podziękować naszym klientom, którzy niezmiennie wybierają nasze usługi. Każdy z tych 20 milionów obsłużonych kontenerów jest symbolem zaufania, jakim nas obdarzyli. Nie możemy też zapomnieć o wkładzie naszych pracowników. Składamy serdeczne wyrazy uznania i wdzięczności wszystkim, którzy przyczynili się do tego osiągnięcia – mówił Charles Baker, Dyrektor Generalny Baltic Hub.

Fot. GospodarkaMorska.pl


Jak podlicza Baltic Hub, 20 milionów kontenerów ułożonych jeden za drugim ułożyłoby drogę o długości około 120 000 km, czyli można by nimi okrążyć ziemię wokół równika trzykrotnie.

Terminal oczywiście nie rezygnuje z dalszej ekspansji. Trwa rozbudowa terminala T3, nad którym prace raportujemy na bieżąco na naszym portalu. Powstanie także plac manewrowo-składowy o powierzchni operacyjnej 36,5 ha. Po zakończeniu prac Baltic Hub zwiększy swoje moce przeładunkowe i 1/3 do 4,5 TEU rocznie.


okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.