• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

PSA BDP otwiera nowe biuro w Gdańsku

gm

17.05.2023 08:55

Partnerzy portalu

suwnica kolejowa
Fot. GospodarkaMorska.pl

Jedna z największych prywatnych firm zajmujących się zarządzaniem transportem i logistyką, PSA BDP, otwiera swoje pierwsze biuro w Polsce. Zlokalizowane będzie w Gdańsku.

Spółka PSA BDP ogłosiła, że otwiera swoje pierwsze biuro w Polsce. Firma lokuje się w Gdańsku w pobliżu portu. Polskimi interesami PSA BDP zarządzać będzie country manager Agnieszka Moździerz. To 135. biuro PSA BDP na świecie.

W opublikowanym przez firmę komunikacie czytamy, że gdańskie biuro, dzięki swojemu strategicznemu położeniu, będzie łączyć kluczowe węzły transportowe Europy Środkowej. PSA BDP liczy, że dzięki temu usprawniony zostanie przepływ logistyczny towarów klientów z sektorów chemicznego, detalicznego i konsumenckiego, nauk przyrodniczych i farmaceutyki, ale również pojazdów elektrycznych i użytkowych. Firma oferuje usługi spedycji morskiej (pełnokontenerowej i drobnicowej), agencji celnej, magazynowania, dystrybucji, a także obsługi przed i w trakcie trwania transportu.

Zgodnie z oczekiwaniami, Gdańsk ma pełnić funkcję strategicznego centrum logistycznego dzięki bliskiemu sąsiedztwu terminala kontenerowego Baltic Hub, który również jest członkiem PSA. Firma chce także wykorzystać fakt, że do Baltic Hub, jako jedynego terminala na Bałtyku, zawijają kontenerowce pływające z Chin. PSA BDP chce wykorzystać także dobrą infrastrukturę kolejową terminala do obsługi rynków w Czechach i na Słowacji.

– Nowe biuro w Gdańsku świadczy o naszych aspiracjach rozwojowych w Europie, poszerzaniu regionalnego zasięgu PSA BDP i wzmacnianiu naszej pozycji rynkowej – powiedział Yves Letange, dyrektor zarządzający PSA BDP na Europę. – Zespół jest chętny do dostarczania szerokiej gamy usług i rozwiązań dla naszej zróżnicowanej bazy klientów w tym szybko rozwijającym się mieście, napędzając ciągły rozwój organizacji.


Dziękujemy za wysłane grafiki.