• <

Euro China Train. Multimodalna logistyka dla globalnych potrzeb

jj

21.05.2024 23:55
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Euro China Train. Multimodalna logistyka dla globalnych potrzeb

Partnerzy portalu

Fot. ECT

Transport towarów między Azją a Europą to wyzwanie wymagające precyzji i elastyczności. Euro China Train, projekt realizowany przez Adampol S.A., oferuje kompleksowe, multimodalne rozwiązania logistyczne, łącząc transport morski, kolejowy, drogowy i lotniczy. W obliczu obecnych globalnych napięć i trudności, zapewnia efektywność, szybkość i niezawodność dostaw, dostosowując się do dynamicznie zmieniających się warunków geopolitycznych.

Euro China Train, mimo że nazwa nawiązuje do transportu kolejowego, obejmuje znacznie więcej. Klienci mogą korzystać z transportu morskiego, lądowego (kolejowego i drogowego) oraz lotniczego. Takie podejście pozwala na dopasowanie się do specyficznych potrzeb klienta i zapewnienie efektywności w każdych warunkach. Mateusz Frankiewicz, zastępca dyrektora Euro China Train, podkreśla elastyczność usług:

– Organizujemy transport door-to-door, wykorzystując różne środki transportu w zależności od potrzeb klienta. Oferujemy zarówno przewóz pełnych kontenerów, jak i przesyłek drobnicowych, a nasze usługi obejmują również kompleksowe wsparcie logistyczne i celne.

Usługa door-to-door jest jednym z najciekawszych elementów oferty Euro China Train. Firma przejmuje odpowiedzialność za ładunek od momentu jego odbioru od nadawcy aż do dostarczenia go do odbiorcy. Obejmuje to nie tylko transport, ale także wszelkie formalności celne oraz inne procedury związane z międzynarodowym przewozem towarów. 

– Nasza Agencja Celna zajmuje się wszystkimi formalnościami związanymi z przewozem towarów przez granicę. Działamy zarówno na terenie Chin, jak i całej Europy, zapewniając pełne wsparcie na każdym etapie transportu – dodaje Frankiewicz.

Integracja różnych środków transportu jest kluczowa, zwłaszcza w obliczu dynamicznie zmieniającej się sytuacji geopolitycznej. Euro China Train elastycznie łączy transport morski, kolejowy i drogowy, co pozwala na optymalizację czasu i kosztów przewozu. W obecnych czasach, gdy globalne napięcia i konflikty wpływają na logistykę, takie podejście zapewnia stabilność i niezawodność dostaw.

– Dostosowujemy nasze trasy i środki transportu do zmieniających się warunków, aby zawsze oferować naszym klientom najlepsze rozwiązania. W przypadku opóźnień w transporcie morskim, możemy szybko przestawić się na transport kolejowy lub lotniczy, aby zminimalizować czas dostawy – wyjaśnia Frankiewicz.

Fot. ECT


Euro China Train oferuje transport samochodowy, bazując na własnej flocie pojazdów ciężarowych, w tym autotransporterów, plandek oraz ram kontenerowych. Dzięki tej różnorodności, firma jest w stanie zaoferować kompleksowe usługi logistyczne, dostosowane do potrzeb każdego klienta. 

Bliskość polskich portów w Gdańsku i Gdyni umożliwia płynne łączenie transportu morskiego z transportem kolejowym i drogowym, co jest szczególnie ważne dla klientów z krajów bałtyckich, Skandynawii i Wielkiej Brytanii. Frankiewicz zaznacza, że optymalizacja tras morskich jest kluczowa w obliczu obecnych wyzwań geopolitycznych.

– Widzimy, jaka sytuacja jest na Morzu Czerwonym, przez co czas tranzytu znacznie się wydłużył. W takich przypadkach transport kolejowy staje się idealnym rozwiązaniem, pozwalającym na szybsze dostawy bez znacznego wzrostu kosztów. Dla najpilniejszych przesyłek oferujemy również transport lotniczy – mówi Frankiewicz.

Strategicznym punktem w Euro China Train jest Centrum Logistyczne w Małaszewiczach, które znajduje się na terenie Wolnego Obszaru Celnego. To pierwszy przystanek pociągu w Polsce, gdzie odbywa się dekonsolidacja kontenerów. Stamtąd towary są kierowane na zachód Europy lub dostarczane do terminalu Baltic Hub w Gdańsku, gdzie następuje ich przeładunek na statki. Centrum Logistyczne w Małaszewiczach dysponuje rozbudowaną przestrzenią magazynową, która obejmuje 20 tysięcy metrów kwadratowych zadaszonej, ogrzewanej, monitorowanej i chronionej powierzchni, nad którą czuwa Dział Kontroli Jakości.

– Centrum Logistyczne w Małaszewiczach jest kluczowym elementem naszej infrastruktury. Zapewnia pełną obsługę celno-logistyczną, co pozwala na szybkie i efektywne przetwarzanie ładunków – podkreśla Frankiewicz

Euro China Train obsługuje klientów w krajach bałtyckich, Skandynawii i Wielkiej Brytanii, oferując nie tylko dojazd do terminali kontenerowych, ale także pełną usługę door-to-door za jedną stałą cenę. Dzięki wsparciu Udziałowca, Hyundai Glovis, ECT korzysta z międzynarodowych zasobów i doświadczenia, co pozwala na skuteczne działanie i oferowanie konkurencyjnych usług. Firma nieustannie się rozwija, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku i klientom, oferując dedykowane rozwiązania w najwyższej jakości.

Euro China Train to nie tylko transport kolejowy – to kompleksowa, multimodalna usługa logistyczna, która dzięki elastycznemu podejściu, różnorodności środków transportu oraz pełnemu wsparciu celnemu skutecznie odpowiada na wyzwania współczesnej logistyki międzykontynentalnej. W obliczu niełatwej sytuacji międzynarodowej, taka wszechstronność i adaptacyjność są fundamentalne dla zapewnienia ciągłości dostaw i zadowolenia klientów.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.