• <

Wynik wyszukiwania - "transport towarów" - Wiadomości

Rail Baltica wkładem w nowoczesny transport towarowy dla krajów nadbałtyckich

Od 2014 roku jest rozwijane przedsięwzięcie, mające połączyć kilka państw Europy Wschodniej, aby zapewnić lepszy transport towarowy. Na modernizacji kolei państw nadbałtyckich szczególnie mają zyskać porty morskie, gdyż pozwoli to sprawniej wywozić ładunki z terminali, zapewniając tym samym wydajniejsze przeładunki. Istniej pilna potrzeba stworzenia nowoczesnej infrastruktury kolejowej o europejskim standardzie, która pomoże integracji krajów bałtyckich z europejską siecią transportową i rynkiem zachodnioeuropejskim.
27.04.2024

CMA CGM i Bpifrance chcą dekarbonizować branżę morską we Francji. Tworzą fundusz o wartości 200 mln euro

Celem przyspieszenia transformacji energetycznej zgodnie z wytycznymi Międzynarodowej Organizacji Morskiej, CMA CGM i Bpifrance tworzą fundusz mający wesprzeć zmiany, jakie mają zajść w francuskim sektorze branży morskiej.
25.04.2024

Po tygodniu udało się uratować rozbitków, którzy utknęli na wyspie na Oceanie Spokojnym

Dzięki koordynacji służb USA i Mikronezji udało się uratować trzy osoby, które znajdowały się na atolu na Oceanie Spokojnym.
10.04.2024

Kandydaci na prezydenta Gdańska o rozwoju portu morskiego

Polska Agencja Prasowa przeprowadziła ankiety z kandydatami na prezydenta Gdańska. 7 kwietnia w walce o urząd prezydenta Gdańska zmierzy się siedmioro kandydatów: Mariusz Andrzejczak (KWW Mariusz Andrzejczak dla Gdańska), Aleksandra Dulkiewicz (KKW KO), Andrzej Pecka (KWW Wspólna Gdańska Droga 2050), Tomasz Rakowski (KW PiS), Adam Szczepański (KWW Społeczny Gdańsk), Artur Szostak (KWW Kocham Gdańsk - Kandydaci Niezależni) oraz Michał Urbaniak (KWW Konfederaci Bezpartyjni Polska Jest Jedna). Kandydaci zostali zapytani m.in. o
03.04.2024

Gospodarka w Polsce odczuje kryzys na Morzu Czerwonym. Opóźnienia i wzrosty cen to największe zagrożenie

Od kilku tygodni trwają ataki jemeńskich rebeliantów Huti na statki towarowe i kontenerowce przepływające przez Morze Czerwone, będące – wraz z Kanałem Sueskim – główną drogą morską łączącą Europę z Bliskim Wschodem i Azją. Jak mówią eksperci rynku TSL obecna sytuacja staje się uciążliwa dla logistyki na całym świecie, a kryzys na Morzu Czerwonym oznacza blokadę swobodnego przepływu transportu, co musi odbić się na światowym handlu.
31.01.2024

Francja wzmacnia swoją obecność na newralgicznym obszarze. Fregata Languedoc osłania statki na trasie żeglugowej

Zagrożenie atakami rakietowymi ze strony jemeńskich bojowników Huti, próby porwań statków i ogólnie niestabilność tras morskich pozostają wyzwaniem dla międzynarodowych sił morskich. W dążenie do utrzymania niezakłóconej żeglugi jest również zaangażowana Marynarka Wojenna Francji (Marine nationale) która również rozmieściła swoje siły morskie w newralgicznym regionie.
16.01.2024

Tiry na statki i tory. Brakuje kierowców, wzrosną opłaty drogowe

Z indeksu Upply x Ti x IRU europejskiego drogowego transportu towarowego wynika, że w III kwartale 2023 r. indeks stawek spot znalazł się jeszcze poniżej wskaźnika stawek kontraktowych – informuje w najnowszym raporcie International Road Transport Union (IRU). W 2023 r. i 2024 r. transport drogowy będzie rozwijał się pod presją braku kierowców i wzrostu opłat drogowych. To szansa dla transportu morskiego i śródlądowego oraz kolejowego.
12.12.2023

Kolejny nocny atak na ukraińskie miasta. Rosjanie użyli m.in. Kalibrów i Iskanderów

Po północny, 20 lipca br. siły rosyjskie ponownie zaatakowały południowe regiony Ukrainy. Rakiety spadły na Odessę i Mikołajów. W sumie wystrzelono 38 pocisków, w tym 19 pocisków manewrujących i 19 dronów kamikadze.
20.07.2023

Kalifornia zainwestuje 1,5 miliarda dolarów w modernizację infrastruktury portowej

Władze stanu Kalifornia ogłosiły wielki program inwestycyjny, mający na celu usprawnienie funkcjonowania portów i łańcucha dostaw poprzez wspieranie zrównoważonego rozwoju i wydajności, przy jednoczesnej poprawie bezpieczeństwa. Projekty otrzymujące fundusze stanowe obejmują modernizację portów w Los Angeles i Long Beach, najbardziej ruchliwych portów na półkuli zachodniej, a także innych portów morskich i śródlądowych.
10.07.2023

Polski Rejestr Statków na uroczystości powołania Międzynarodowego Stowarzyszenia Armatorów w Pingtan w Chinach

Dyrektor chińskiej filii Polskiego Rejestru Statków, Leszek Pokora, brał udział w uroczystości z okazji ustanowienia Międzynarodowego Stowarzyszenia Armatorów w Pingtan w Chinach.
23.02.2023

Globalna sytuacja polityczna wpływa na wyniki portu w Hamburgu

Międzynarodowe kryzysy ukształtowały morską obsługę towarów w porcie w Hamburgu w 2022 roku. Hamburskie terminale obsłużyły 119,9 mln ton ładunków morskich. Oznacza to zmianę o minus 6,8 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.
20.02.2023

Konferencja PPLNG i bioLNG 2022, czyli jak przejść od teorii do praktyki [WIDEO]

12 i 13 października w sali Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni spotkali się reprezentanci polskiego przemysłu, by podczas tegorocznej edycji Konferencji Polskiej Platformy LNG i bioLNG wspólnie zastanawiać się, jak nadążyć za innymi i w rzeczywisty sposób rozpocząć transformację energetyczną kraju przy pomocy LNG i bioLNG.
14.10.2022

Port w Hamburgu zwiększa udział w rynku przeładunku kontenerów

Przeładunek kontenerów w porcie w Hamburgu w pierwszej połowie 2022 roku rozwijał się lepiej niż oczekiwano: z wynikiem wynoszącym 4,4 miliona TEU (standardowe kontenery 20-stopowe), w pierwszych sześciu miesiącach roku osiągnięto niewielki wzrost o 0,9 procent. W porównaniu z głównymi konkurencyjnymi portami Europy Północnej: Antwerpią-Brugią, Rotterdamem i Bremą/Bremerhaven, które odnotowały spadki przeładunku kontenerów, Hamburg był jedynym głównym portem w tym zakresie, który odnotował plus.
17.08.2022

DB wspomaga niemieckie porty i uruchamia pociągi ze zbożem z Ukrainy

Niemieckie koleje państwowe Deutsche Bahn zapowiedziały uruchomienie kilku pociągów tygodniowo w celu dowozu ukraińskich zbóż do niemieckich portów. Zboża będą dostarczane między innymi do Rostocku, Hamburga i Brake, informuje DB.
09.08.2022

Transport kombinowany szansą na dekarbonizację. Europa Środkowa i Wschodnia na marginesie potrzeb?

Europejski Zielony Ład promuje przeniesienie 75 proc. śródlądowego transportu drogowego na transport kolejowy i śródlądowe drogi wodne. Jest to szczególne wyzwanie dla portów i transportu morskiego, bowiem w praktyce oznacza to korzystanie z transportu intermodalnego.
07.08.2022

USA. W branży dostawczej w 2022 r. będzie brakować ponad 200 tys. kierowców

Branży dostawczej w Stanach Zjednoczonych, która pełni kluczową rolę w amerykańskiej gospodarce, grozi w 2022 r. ogromny niedostatek kierowców - zwracają uwagę portale Sharerig i Voanews.
01.01.2022

ITF: Emisje będą rosnąć wraz z szybko rosnącym transportem

Globalna działalność transportowa wzrośnie ponad dwukrotnie do 2050 roku, a emisje z niej pochodzące o 16 proc. w porównaniu z 2015 rokiem, nawet jeśli istniejące zobowiązania do dekarbonizacji transportu zostaną w pełni wdrożone - przewiduje Międzynarodowe Forum Transportu (ITF).
19.05.2021

Obostrzenia na brytyjskiej granicy utrudnią polski eksport?

Wprowadzane obostrzenia na granicy z Wielką Brytanią, w związku z pojawieniem się na wyspach nowej mutacji koronawirusa, utrudni eksport polskich towarów do tego kraju - uważa Marek Wąsiński, kierownik Zespołu Handlu Zagranicznego Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
21.12.2020

Fundusz Trójmorza inwestuje w transport towarów w Europie

Cargounit z taboru Cargounit korzystają głównie przewoźnicy z branży petrochemicznej, chemicznej, metalurgicznej, podmioty odpowiedzialne za transport intermodalny oraz przewóz kruszyw. Spółka ma flotę 175 lokomotyw, w tym 96 elektrycznych. Działa od 17 lat.
23.10.2020

Rozpoczęła się budowa dwóch promów E-Flexer dla Stena Line

Pomimo trwającej pandemii COVID-19 szwedzka firma promowa Stena Line potwierdziła, że w Weihai w Chinach rozpoczęła się budowa dwóch nowych, dużych promów typu E-Flexer. Statki zostały zamówione w 2018 roku, a ich dostawa przewidziana jest na 2022 rok.
29.06.2020

Kolejka statków w brazylijskich terminalach cukrowych może oznaczać początek wzrostu popytu na transport towarów

W Brazylii, największym na świecie producencie cukru, kolejka statków czekających na załadunek tego towaru staje się coraz większa. Może to oznaczać początki ożywienia gospodarczego.
06.05.2020

Rusza program wsparcia dla firm transportowych: 1,7 mld zł na leasing operacyjny i pożyczki

ARP uruchamia zapowiedziane w tarczy antykryzysowej wsparcie dla firm z branży transportowej oraz sektora MŚP - poinformowało w środę resort rozwoju. 1,7 mld zł przeznaczono na działania służące przeciwdziałaniu skutkom epidemii SARS-CoV-2.
06.05.2020

Transport frachtowy w Viking Line mocno się trzyma mimo kryzysu COVID-19

Fińska firma promowa Viking Line odnotowuje wzrost zapotrzebowania na transport towarowy na swoich statkach, utrzymując wysoki ruch pomimo kryzysu wywołanego pandemią COVID-19.
22.04.2020

Sytuacja żeglarzy i branży jachtowej na świecie w dobie pandemii

Jak wygląda sytuacja żeglarzy i branży jachtowej na świecie w dobie pandemii? Michał Bąk, sekretarz generalny POLBOAT przygotował krótki raport. Zachęcamy do lektury.
07.04.2020

COVID-19: Hapag-Lloyd pozyskał 100 tysięcy TEU ładowności, by wspomóc transport towarów

Niemiecki gigant żeglugi kontenerowej Hapag-Lloyd wynajął na całym świecie jednostki o łącznej ładowności ponad 100 tysięcy TEU, aby utrzymać przepływ łańcucha dostaw podczas trwającej pandemii koronawirusa.
25.03.2020

GEFCO VISIBILITY usprawni transport towarów

GEFCO Freight Forwarding - dywizja wyspecjalizowana w obsłudze przepływów lotniczych i morskich Grupy GEFCO - wspiera swoich klientów usługą GEFCO VISIBILITY. Rozwiązanie opiera sią na bezpiecznym i dostosowanym do potrzeb klienta portalu internetowym przygotowanym przez WiseTech Global. Firmy za jego pośrednictwem mogą zarządzać wszystkimi transportami, od rezerwacji po fakturowanie.
05.03.2020

Prezes Szymborski odchodzi ze stanowiska w gdyńskim BCT

Zmiany w zarządzie gdyńskiej spółki portowej BCT. Ze swojego stanowiska, po ponad 10 latach, odchodzi Krzysztof Szymborski. Informację podał portal Trojmiasto.pl.
22.05.2019

Nowy Jedwabny Szlak – szansa dla kolejowych przewozów towarów w Polsce

Nowy Jedwabny Szlak – projekt rozwoju systemu połączeń transportowych z Chin do Europy, stwarza ogromną szansę dla kolejowych przewozów towarów w Polsce. Nasz kraj, między innymi ze względu na swoje położenie geograficzne, odgrywa w nim bardzo istotną rolę. Możliwości związane ze wzrostem transportu między Chinami i Europą zamierza wykorzystać PKP CARGO S.A. – lider towarowych przewozów kolejowych w Polsce oraz jeden z największych graczy na rynku europejskim. Już za dwa lata w swoim terminalu w Małaszewiczach będzie w sta
11.04.2019

Dolnośląskie: Otwarto linię kolejową z Legnicy do Lubina dla pociągów towarowych

Od środy pociągi towarowe mogą jeździć na trasie z Legnicy do Lubina. To efekt przeprowadzonych prac na linii kolejowej Legnica - Rudna Gwizdanów. Cała inwestycja będzie kosztować 243 mln zł i pozwoli przywrócić też ruch pasażerski - podały PKP PLK.
27.02.2019

Europejskie koleje towarowe podwajają wysiłki w walce ze zmianami klimatu

Na konferencji klimatycznej w Katowicach Rail Freight Forward, koalicja firm i federacji kolejowego transportu towarowego z całej Europy, zobowiązała się do pomocy w zmniejszeniu emisji CO2 w sektorze transportowym nawet o 290 mln ton na przestrzeni nadchodzącej dekady.
14.12.2018

Transport towarów niebezpiecznych - jak odpowiednio go przygotować?

Zwiększenie bezpieczeństwa kierowców i pasażerów oraz ograniczenie ryzyka zanieczyszczenie środowiska to główne przesłanki do zachowania szczególnej ostrożności w transporcie towarów podwyższonego ryzyka. Jak właściwie przygotować się do tego zadania?
09.08.2018

C.H. Robinson uruchamia Euroazjatycką linię kolejową

Spółka C.H. Robinson ogłosiła dzisiaj uruchomienie euroazjatyckiej towarowej linii kolejowej łączącej Chiny z Europą. Nowa oferta obejmuje połączenia pomiędzy dziewięć terminalami początkowymi w Chinach z ośmioma miastami docelowymi w Europie.
08.05.2018

Wisła będzie trzecią nogą portów morskich?

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. (ZMPG) w drugiej połowie grudnia 2017 ogłosił przetarg na studium wykonalności dla zagospodarowania Wisły od Gdańska do Warszawy oraz dróg wodnych od Warszawy do granicy z Białorusią i odcinka od Wisły do Zalewu Wiślanego (portu w Elblągu). Powstać ma do końca 2019 roku, a oferty muszą wpłynąć do ZMPG do godz. 11,00 w piątek, 2 lutego 2018. 15 minut później nastąpi otwarcie kopert.
29.01.2018

Pierwszy transport towarów opłacony Bitcoinem

Kryptowaluty powoli wchodzą na rynek handlu żywnością. W zeszłym miesiącu przewóz pszenicy na statku z Rosji do Turcji został po raz pierwszy opłacony za pomocą waluty Bitcoin.
24.01.2018

Grupa Eurotunnel zmienia nazwę

Już nie grupa Eurotunnel. Znany w Europie operator tunelu biegnącego pod kanałem La Manche, który oferuje także połączenia kolejowe pomiędzy Europą kontynentalną a Wyspami, od dziś nosi nazwę Getlink.
21.11.2017

PKP CARGO aktywizuje działalność na rynku wschodnim

Prezes Zarządu PKP CARGO Maciej Libiszewski podczas wizyty w Chinach wziął udział w XXVI. posiedzeniu plenarnym Rady koordynacyjnej ds. przewozów magistralą transsyberyjską (CCTT), a także przeprowadził rozmowy z kierownictwem miasta Zhengzhou, stolicy prowincji Henan, i kierownictwem hubu kontenerowego w Zhengzhou (ZIH). To kolejny etap wzrostu aktywności Spółki na rynkach wschodnich, w tym zwłaszcza w wymianie handlowej między Chinami i Europą.
26.09.2017

Umacniamy relacje z Litwą

Kontynuacja współpracy w ramach projektów Rail Baltica i Via Baltica oraz harmonizacja kwestii socjalnych w transporcie drogowym były głównymi tematami rozmów ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka i ministra transportu i komunikacji Litwy Rokasa Masiulisa. W spotkaniu, które odbyło się 5 września 2017 r., uczestniczyła także wiceminister Justyna Skrzydło.
06.09.2017

Rosyjskie koleje ograniczają transport towarów przez łotewskie porty

Rosyjskie koleje państwowe RŻD odrzucają większość zleceń na dostarczanie towarów z Rosji przez łotewskie porty – podaje w środę agencja Reutera, według której jest to odwet Moskwy za sprzeciw Łotwy wobec projektu Nord Stream 2.
24.05.2017

Odra - dzika rzeka czy gospodarczy szlak? O przyszłości polskich rzek - 5 Międzynarodowy Kongres Morski w Szczecinie

Zdegradowane nabrzeża i instalacje hydrotechniczne, podupadające porty rzeczne i zanikający transport towarowy, zarastanie i zamulanie, to obraz Odry, niegdyś rzeki wykorzystywanej gospodarczo, teraz na wielu odcinkach niemal dzikiej. W wyniku lat zaniedbań nasza druga co do wielkości rzeka jest ruiną i straciła znaczenie gospodarcze. Zamiast barkami i statkami towary do porów w Szczecinie i Świnoujściu wozi się tirami i koleją, co jest droższe i nieekologiczne.
16.05.2017

Elektryfikacja kolei na Kaszuby i dwa tory z Trójmiasta do Kościerzyny

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotują dokumentację na projekt wart 1,6 mld zł, którego efektem będzie krótsza podróż pomiędzy Kaszubami a Trójmiastem. Poprawi się komfort komunikacji kolejowej w regionie i usprawni transport towarowy.
13.01.2017

Azerbaijan Caspian Shipping zamawia promy za 80 mln dolarów

Działający w Azerbejdżanie armator poinformował o podpisanie kontraktu na budowę dwóch nowych promów pasażersko-towarowych. Wartość kontaktu opiewa na ok. 80 milionów dolarów.
03.11.2016

Transport i gospodarka morska w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Spójna sieć połączeń drogowych do 2023 roku, szybsza i bardziej bezpieczna kolej, wspólny bilet na połączenia kolejowe, łatwiejszy dostęp do portów od strony lądu i morza, modernizacja śródlądowych dróg wodnych ze szczególnym uwzględnieniem Odry, przyjazna i ekologiczna komunikacja w miastach – to tylko niektóre cele projektu rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w obszarze transportu.
25.09.2016

Wicepremier Mateusz Morawiecki o roli nowoczesnych sieci transportowych w gospodarce

18 kwietnia 2016 r. wicepremier Mateusz Morawiecki wziął udział w inauguracji międzynarodowej konferencji Transport Research Arena 2016. W debacie pod hasłem Innowacyjne rozwiązania dla mobilności jutra mowa była o uspójnieniu systemu transportowego i jego wpływie na zrównoważony rozwój gospodarczy, społeczny i regionalny.
26.04.2016

Chaos na Kanale La Manche wpłynie na wzrost cen w transporcie

Klienci wykorzystujący Kanał La Manche mogą spodziewać się wzrostu cen w transporcie w najbliższych miesiącach. Dyrektor Zarządzający Tim Phillips w Freightex komentuje, że nielegalni imigranci stwarzają zagrożenie, które tym samym zwiększa koszty przewoźników. Prowadzi to do sytuacji w której zauważane jest coraz częstsze opuszczanie tego rynku na rzecz innych kierunków.
06.07.2015

Wzmożone kontrole w Wielkiej Brytanii i francuskich portach

Po ataku terrorystycznym na siedzibę redakcji satyrycznego magazynu Charlie Hebdo wprowadzono wzmożone środki bezpieczeństwa w Wielkiej Brytanii i francuskich portach, co pozornie ma nie wpłynąć znacząco na transport towarowy.
12.01.2015

Poza rok 2020 - rozmowa z Krzysztofem Szymborskim, Prezesem Zarządu Baltic Container Terminal Gdynia

Gospodarka Morska: Chciałbym kontynuować naszą rozmowę sprzed pół roku. Dwutorowe przejście Zwardoń – Skalite zostało w tym czasie wpisane przez Ministerstwo Infrastruktury do dokumentu "Strategia Rozwoju Infrastruktury do roku 2020". Jego modernizacja poprawi pozycję polskich portów wobec niemieckich i ożywi nasz transport towarowy na korytarzu transportowym Bałtyk – Adriatyk. Był Pan jedną z osób, które aktywnie o to zabiegały. Możecie już spocząć na laurach?
06.11.2014

Strategie i priorytety - rozmowa z Krzysztofem Szymborskim, Prezesem Zarządu Baltic Conteiner Terminal Gdynia

Krzysztof Szymborski: Obroty BCT zwiększyły się w I kwartale tego roku o 25%. Ożywienie gospodarcze jest faktem i wysyłamy koleją coraz więcej towarów. Wyjeżdża od nas nawet 10 pociągów na dobę, 50 na tydzień. Tymczasem za rok, najwyżej dwa napotkamy rosnące utrudnienia w przewozach towarowych. Na tych samych torach pojawią się pociągi Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Pendolino. Zrobi się naprawdę tłoczno.
06.05.2014

O 100-120 euro za TEU wzrośnie transport towarów na linii Azja-Europa

Wejście w życie dyrektywy MARPOL o ograniczeniu zawartości siarki w paliwie okrętowym spowoduje wzrost ceny transportu towarów na liniach Azja - Europa o 100-120 euro za TEU.
15.04.2014

Rada Interesantów Portu w Gdyni – bieżące kierunki działań

Jakie są obecne priorytety organu, który z założenia ma wspierać funkcjonowanie Portu Gdynia – wpływać na jego zarządzanie i rozwój? O tym oraz o sposobie jego funkcjonowania rozmawialiśmy z Krzysztofem Szymborskim, Prezesem Zarządu BCT w Gdyni oraz, od jesieni 2013 roku, Przewodniczącym Rady.
04.04.2014

Kiedy masowy transport towarów przez wody arktyczne?

Morska Trasa Północna (skrót rosyjski: SMP) stanie się komercyjnie atrakcyjna dopiero za około 10-20 lat."To wcale nie jest daleka perspektywa. My na razie obserwujemy, jakie są realne warunki dla żeglugi pojedynczymi statkami na morzach arktycznych, ale ze względu na uwarunkowania oceniamy, że jest zbyt wcześnie, by mówić o budowie specjalnych statków na te trasy" - powiedział Nils Andersen, CEO największego na świecie armatora kontenerowców Moller-Maersk, dla "Financial Times".
13.01.2014

Do uruchomienia tranzytowych korytarzy już blisko

Jeszcze w tym roku na terenie Unii Europejskiej ma zacząć funkcjonowanie pierwszych sześć międzynarodowych korytarzy transportowych dla przewozów towarowych. Mają one zostać stworzone do dnia 10 listopada 2013 r. Kolejne trzy korytarze, w tym dwa przebiegające przez Polskę, mają zacząć funkcjonować dwa lata później - pisze Paweł Rydzyński.
30.12.2013

W Warszawie będzie centrum wdrażania kolejowego korytarza Bałtyk-Adriatyk

Rada zarządzająca korytarzem towarowym numer 5 (Bałtyk-Adriatyk) zorganizowała w Warszawie inauguracyjne spotkanie i rozpoczęła współpracę z grupami doradczymi tj. przewoźnikami oraz właścicielami i zarządcami terminali.
23.10.2013

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

  • ADAMPOL S.A.

    Zaścianki k. Białegostoku, ul. Usługowa 3 , tel.: +48 85 740 7860

Dziękujemy za wysłane grafiki.