• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Polski Rejestr Statków na uroczystości powołania Międzynarodowego Stowarzyszenia Armatorów w Pingtan w Chinach

gm

23.02.2023 23:58
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Polski Rejestr Statków na uroczystości powołania Międzynarodowego Stowarzyszenia Armatorów w Pingtan w Chinach

Partnerzy portalu

Polski Rejestr Statków na uroczystości powołania Międzynarodowego Stowarzyszenia Armatorów w Pingtan w Chinach  - GospodarkaMorska.pl
Źródło: PRS

Dyrektor chińskiej filii Polskiego Rejestru Statków, Leszek Pokora, brał udział w uroczystości z okazji ustanowienia Międzynarodowego Stowarzyszenia Armatorów w Pingtan w Chinach.

Stowarzyszenie oficjalnie powołano do życia 17 lutego 2023 roku. “Pingtan Comprehensive Pilot Zone International Marine Shipowner Association” ma pomóc we współpracy między władzami krajowymi i lokalnymi, a armatorami i właścicielami statków, jak również w lepszym formułowaniu i wdrażaniu planów rozwoju gospodarki morskiej i przepisów administracyjnych w regionie. W zamyśle, Pingtan ma stać się hubem morskim, w którym funkcjonować będą międzynarodowe instytucje finansowe, centra logistyczne, zakłady zaopatrujące i remontujące statki.

Pingtan to region Chin kontynentalnych położony najbliżej Tajwanu – zaledwie 68 mil morskich od portowego miasta Hsinchu na Tajwanie. Jego rozwinięcie od strony gospodarki morskiej ma wzmocnić transport towarowy między na wyspy.

W uroczystości zorganizowanej z okazji powołania stowarzyszenia wzięli udział przedstawiciele ponad dwustu firm z branży, m.in. żeglugowych, stoczni, towarzystw klasyfikacyjnych, uczelni, ubezpieczycieli. Swojego reprezentanta miał Polski Rejestr Statków – dyrektor chińskiej filii PRS, Leszek Pokora, złożył oficjalne gratulacje na ręce przewodniczącego stowarzyszenia Gao Yangsonga. Pokora zapewnił także wsparcie w obszarze zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi i eksploatowanych przez członków organizacji statków. Z kolei w rozmowach z przedstawicielami lokalnej administracji, dyrektor PRS Vessel Inspection Company zadeklarował gotowość do współpracy nad działaniami stowarzyszenia w zakresie bezpieczeństwa morskiego.


Dziękujemy za wysłane grafiki.