• <

C.H. Robinson uruchamia Euroazjatycką linię kolejową

ew

08.05.2018 10:23 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski C.H. Robinson uruchamia Euroazjatycką linię kolejową

Partnerzy portalu

C.H. Robinson uruchamia Euroazjatycką linię kolejową - GospodarkaMorska.pl

Spółka C.H. Robinson ogłosiła dzisiaj uruchomienie euroazjatyckiej towarowej linii kolejowej łączącej Chiny z Europą. Nowa oferta obejmuje połączenia pomiędzy dziewięć terminalami początkowymi w Chinach z ośmioma miastami docelowymi w Europie.

"Nowa linia kolejowa uzupełnia naszą ofertę transportu lotniczego i morskiego, zapewniając klientom kompleksowe i elastyczne rozwiązania. Transport towarowy wymaga krótszego czasu przewozu, z dwukrotnie większą prędkością niż w przypadku transportu drogą morską, oraz oszczędności w porównaniu z transportem lotniczym" - powiedział Mike Short, prezes C.H. Robinson Global Forwarding. Podkreśla, że nowa usługa stanowi dogodne bezpośrednie połączenie z dynamicznie rozwijających się Chińskich ośrodków gospodarczych do wielu krajów i lokalizacji w Europie. "Strategiczny rozwój europejskich szlaków transportowych C.H. Robinson daje klientom więcej możliwości, doskonałą obsługę i konkurencyjne ceny".

Nowe trasy zapewniają również klientom zrównoważone świadczenie usług i większy zasięg terytorialny. C.H Robinson oferuje odbiór pustych kontenerów, odbiór z zakładu produkcyjnego klienta, deklaracje celne u źródła, odprawę celną i dalszą dystrybucję z wykorzystaniem transportu intermodalnego i drogowego na obszarach docelowych zlokalizowanych na terenie całej Europy. Dostępnymi opcjami są pełne składy kolejowe, jeden lub kilka kontenerów, ładunki niepełnokontenerowe, oraz ładunki wielkogabarytowe.

Ivo Aris, Wiceprezes CH Robinson Europe Global Forwarding, dodaje: "Do niedawna znaczna część ładunków kontenerowych przewożona była z Chin do Europy drogą morską. Dodając nową usługę do naszej oferty, nie zamierzamy konkurować z transportem lotniczym ani morskim, lecz raczej uzupełnić zakres usług, które już zapewniamy naszym klientom".

Każdemu składowi towarowemu potrzebuje około 18-20 dni aby ukończyć podróż z terminali w Zhengzhou, Suzhou, Chongquing, Chengdu, Wuhan, Yiwu, Xiamen, Shenzen, i Guangzhou w Chinach, do Małaszewicz, Hamburga, Duisburga, Mediolanu, Tilburga, Lyonu i Paryża na kontynencie europejskim, oraz do Barking w Wielkiej Brytanii.

Celem spółki C.H. Robinson jest zwiększenie dynamiki światowego handlu, która wpłynie na rozwój globalnej gospodarki. Dzięki wiedzy naszych pracowników, sprawdzonym procesom i globalnej infrastrukturze technologicznej oferujemy naszym klientom rozwiązania, które znacznie ułatwiają im pracę. Jako jeden z największych na świecie dostawców usług logistycznych 3PL zapewniamy szeroką ofertę usług logistycznych, zaopatrzenie w świeże produkty i usługi zarządzane za pośrednictwem naszej globalnej sieci. Firma C.H. Robinson jest jednym z czołowych spedytorów frachtu w Europie, mającym sieć przedstawicielstw na całym kontynencie. Nasi pracownicy w regionie posługują się wieloma językami oraz posiadają wysokie kwalifikacje, dzięki czemu mogą budować relacje z klientami i koncentrować na spełnianiu ich oczekiwań. Spółka C.H. Robinson oraz jej fundacja i pracownicy każdego roku wspierają różne organizacje na całym świecie. Spółka (CHRW) ma siedzibę w Eden Prairie (stan Minnesota) i jest notowana na giełdzie NASDAQ. Więcej Informacji o C.H. Robinson znajduje się na stronie http://www.chrobinson.com lub w krótkim filmie o spółce (https://www.chrobinson.com/en-us/About-Us/).

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33700,00 $ tona -1,61% 26 maj
 Cynk 3743,00 $ tona -0,16% 26 maj
 Aluminium 2825,00 $ tona -0,14% 26 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.