• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Jeden z najnowszych kolosów OOCL zawitał do Baltic Hubu

jm

25.03.2024 05:50
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Jeden z najnowszych kolosów OOCL zawitał do Baltic Hubu

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

15 marca do gdańskiego Baltic Hubu zawinął kontenerowiec OOCL Valencia. To jedna z najnowszych jednostek linii OOCL.

Wizyty 400-metrowych kontenerowców nie są żadną nowością w terminalu kontenerowym Baltic Hub, ale niektóre warto odnotować, tak jak ostatnie zawinięcie statku OOCL Valencia. To jedna z najnowszych jednostek linii OOCL, oddana do eksploatacji na początku tego roku.


OOCL Valencia to siódmy statek linii Orient Overseas Container Line o ekologicznym napędzie i nośności przekraczającej 24 tys. TEU, ale pierwsza, która została skierowana na linię łączącą Europę i Azję. Serię zaplanowano na dwanaście statków, ich budową zajmuje się stocznia Nantong COSCO KHI Ship Engineering.

Statek ten zalicza się obecnie do jednych z największych w swojej klasie. Jego długość wynosi 399 metrów, szerokość aż 61 metrów, a nośność sięga 215 tys. ton, co przekłada się na 24 188 TEU. OOCL Valencia jest w stanie osiągnąć prędkość 18,5 węzłów, a jego silnik wysokoprężny 12X92-B WinGD Wartsila jest przygotowany do wykorzystania metanolu w charakterze paliwa.

Fot. GospodarkaMorska.pl


Do Baltic Hubu statek zawinął 15 marca. Po 4 dniach w Gdańsku jednostka popłynęła w kierunku niemieckiego Wilhelmshaven.

Co ciekawe, poprzedni wprowadzony do eksploatacji statek tej samej serii otrzymał nazwę OOCL Gdynia. Linie nazywają swoje nowe jednostki od miast, w których OOCL posiada swoje oddziały i przedstawicielstwa. Na linię obejmującą Gdańsk wprowadzony został także kolejny ze statków tej samej serii: OOCL Abu Dhabi.


bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.