• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Eko-pracownia na Stogach uruchomiona dzięki wsparciu Baltic Hub

jj

01.03.2024 14:36
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Eko-pracownia na Stogach uruchomiona dzięki wsparciu Baltic Hub

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 na Stogach otwarto Eko-pracownię. To miejsce, gdzie odbywać się będą rozmaite aktywności proekologiczne. Projekt został sfinansowany przez terminal kontenerowy Baltic Hub w ramach II edycji Grantu Dzielnicowego Busole.

Sala przeznaczona jest zwłaszcza do przeprowadzania zajęć przyrody, geografii i biologii. Planowana jest - obserwacja wskazań stacji meteorologicznej i nauka tworzenia map pogodowych, czytanie chmur, wysokości i różnicy ciśnień, wzmacnianie działań dotyczących segregacji odpadów niebezpiecznych, recyklingu i prostej, codziennej segregacji – odzyskiwania odpadów.

– Wszystko tutaj wykonaliśmy sami, bez żadnej firmy zewnętrznej. Wszystkie materiały przygotowaliśmy sami. Pomoce dydaktyczne dobraliśmy wspólnie z nauczycielami biologii oraz przyrody – podkreśla Artur Jastrząb  dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Gdańsku.

W dniach otwartych szkoły uczestniczyła prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz.

– To bardzo ważne, że przedsiębiorstwo, które operuje w okolicach Stogów bardzo aktywnie współpracuje z lokalną społecznością, czego dowodem jest właśnie ta sala. Posłuży ona eksperymentom, poznawaniu zasad przyrody, fizyki, a także poznawaniu otaczającego świata – zwróciła uwagę.

***
Busole 2023 to druga edycja konkursu grantowego, którego celem jest finansowanie projektów najbardziej odpowiadających potrzebom społecznym lokalnych mieszkańców. Charles Baker, dyrektor zarządzający Baltic Hub, podkreśla, że Busole to kolejny krok w działalności firmy na rzecz sąsiadów – mieszkańców Gdańska, którzy często są też pracownikami terminalu. Od początku swojego istnienia, czyli już od 2007 r., firma bardzo aktywnie uczestniczy w życiu społeczności lokalnej, podejmując oraz wspierając szereg inicjatyw wpływających na otoczenie.

– Współpracujemy z pedagogami, szkołami, uczelniami wyższymi, naukowcami, klubami sportowymi i ekologicznymi, strażą pożarną oraz fundacjami i hospicjami. Nie traktujemy tych działań jako obowiązku, ale jako nieocenioną wartość dla najbliższego otoczenia. Projekt grantowy jest wyjątkową szansą na docenienie najbardziej kreatywnych inicjatyw z naszego najbliższego otoczenia. To też doskonała baza do pogłębiania współpracy z naszymi sąsiadami – podkreśla Charles Baker.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.