• <
gryfia_70lat

Baltic Hub 3 w DCT Gdańsk. Prace pogłębiarskie przeprowadzi spółka grupy DEME

gm

13.07.2022 09:22
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Baltic Hub 3 w DCT Gdańsk. Prace pogłębiarskie przeprowadzi spółka grupy DEME

Partnerzy portalu

Baltic Hub 3 w DCT Gdańsk. Prace pogłębiarskie przeprowadzi spółka grupy DEME - GospodarkaMorska.pl

Należąca do grupy DEME spółka Dredging International NV poinformowała o podpisaniu kontraktu na prace pogłębiarskie i rekultywacyjne w Porcie Gdańsk przy tworzeniu nowego terminala kontenerowego Baltic Hub 3.

DEME działać będzie w konsorcjum z grupą budowlaną Budimex. Umowa podpisana została z DCT Gdańsk, który będzie operatorem Baltic Hub 3.

Nowy terminal kontenerowy w Gdańsku obejmuje głębokowodne nabrzeże o długości 717 metrów i głębokości 17,5 metra oraz plac składowy o powierzchni 36,5 ha. DEME poprowadzi prace pogłębiarskie i rekultywacyjne w celu stworzenia 36-hektarowej platformy, która będzie stanowić podstawę nowego terminalu. Prace pogłębiarskie i rekultywacyjne rozpoczną się we wrześniu 2022 r., a na początku 2023 r. nastąpi budowa ściany północnej i południowej oraz nabrzeża głównego.

Planowane otwarcie dla operacji handlowych wyznaczone zostało na 2024 rok, pełne ukończenie terminalu planowane jest na II kwartał 2025 roku. W pierwszej fazie nowy terminal zwiększy zdolności przeładunkowe DCT Gdańsk o 1,7 mln TEU do łącznie 4,5 mln TEU.

Laurent Closset, zastępca dyrektora regionalnego na Europę w DEME Group, skomentował: – Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z zawarcia umowy na pogłębianie i rekultywację, która jest drugim dużym projektem DEME w Polsce w ciągu kilku lat. Ta nagroda za projekt jest następstwem udanej modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin, który został oficjalnie otwarty w maju. Teraz pomagamy w budowie nowego terminalu, który wyznacza nową erę przeładunku kontenerów w regionie Morza Bałtyckiego. Jesteśmy szczególnie dumni z tego nowego sukcesu dla prestiżowego klienta w tym bardzo dynamicznym kraju.


Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.