• <

Wynik wyszukiwania - "turystyka" - Wiadomości

W stoczni Meyer Turku zwodowano pierwszy na jej terenie wycieczkowiec napędzany metanolem

W fińskim zakładzie odbyła się tradycyjna ceremonia wodowania przyszłego statku wycieczkowego Mein Shiff 7, budowanego dla TUI Cruises, części koncernu Royal Carribean. To ostatnia jednostka z budowanej serii, którą wyróżnia możliwość zasilania ekologicznym paliwem, w myśl dekarbonizacji żeglugi.
04.12.2023

Muzeum Marynarki Wojennej gotowe na transport Sokoła. "Rejs" ma rozpocząć się w tym tygodniu

Już 17 listopada jest zaplanowane rozpoczęcie dawno wyczekiwanej operacji przetransportowania okrętu podwodnego typu Kobben, byłego ORP Sokół. Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające, ruszy on z PGZ Stoczni Wojennej w Gdyni i na specjalnym pontonie drogą wodną zostanie przetransportowany najpierw do nabrzeża technicznego w obrębie gdyńskiego portu, a potem już lądem w nowe miejsce przeznaczenia.
14.11.2023

MSC Cruises składa zamówienia na dwa wycieczkowce o wyporności ponad 200 000 ton każdy

Jedna z czołowych firm z turystycznej branży żeglugowej inwestuje w nowe jednostki dla swojej floty, co wiąże się również z odrabianiem strat po pandemicznym okresie. To pierwsze duże statki wycieczkowe zamówione przez od ponad trzech lat, gdy wybuchła pandemia COVID-19. Zaplanowane jednostki klasy World mają być trzecie co do wielkości na świecie.
14.11.2023

Port Gdańsk wciąż gotowy na wizyty wycieczkowców. Kolejna zapowiadana na grudzień

Wpłynięcia do polskich portów statków wycieczkowych to znak trwającego sezonu letniego. Po jego zakończeniu wizyty się kończą i kolejne tego typu jednostki można zobaczyć dopiero latem kolejnego roku. Tym razem ma nastąpić wyjątek od reguły i grudniu pojawi się jeszcze jeden.
13.11.2023

Drugi największy statek wycieczkowy na świecie zwodowany we Francji

Trwa budowa przyszłego Utopia of the Seas, który znajdzie się we flocie Royal Caribbean International. To szósta jednostka w klasie Oasis, która już w przyszłym roku ma rozpocząć działalność.
20.09.2023

Dar Pomorza i Sołdek wakacyjnymi hitami. Na pokład obu statków weszło 76 tys. osób!

Statek-muzeum Dar Pomorza jest jednym z najchętniej odwiedzanych oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. W trakcie minionych wakacji na pokład najsłynniejszej polskiej fregaty weszło blisko 39 tys. osób. Niewiele mniej, bo 37 tys. zwiedziło zakamarki Sołdka, cumującego przy nabrzeżu wyspy Ołowianki w Gdańsku.
07.09.2023

Człowiek pływający z rekinami dla rozrywki zaburza zachowanie tych zwierząt

Ludzie, którzy w ramach rozrywki turystycznej pływają z rekinami wielorybimi, mają negatywny wpływ na zachowanie tych zwierząt – ustalili naukowcy z Meksyku i Wielkiej Brytanii. Wyniki badania zostały opublikowane na łamach „Scientific Reports”.
07.09.2023

Chorwacja. Media: niebezpieczne meduzy terroryzują odpoczywających nad Adriatykiem turystów

Meduzy świecące terroryzują turystów odpoczywających nad chorwackim wybrzeżem Adriatyku; kontakt z nimi wywołuje silny ból i rany, które mogą zostawić na ciele blizny - ostrzega w środę dziennik "Jutarnji list".
23.08.2023

Polska turystyka rośnie pomimo inflacji. W tym roku tradycyjnie największą popularnością cieszy się Bałtyk

– Polski Bałtyk staje się coraz bardziej popularny m.in. wśród Czechów, którzy tłumnie już odwiedzają polskie plaże i język czeski można tam usłyszeć prawie równie często jak język polski – mówi Lucjan Karasiewicz, prezes Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej. Jak wskazuje, krajowa baza turystyczna i noclegowa przyciąga nie tylko coraz więcej gości z zagranicy, ale i Polaków, którzy – dzięki bonom turystycznym – mieli okazję na nowo odkryć rodzime, lokalne atrakcje.
21.08.2023

Innowacyjny wycieczkowiec Silver Nova wyrusza w dziewiczy rejs przez Adriatyk

Swój pierwszy rejs rozpoczął wyjątkowy statek wycieczkowy należący do Silversea Cruises. Napędzany LNG Silver Nova to pierwszy z przyszłej linii statków klasy Nova.
16.08.2023

Burmistrz Lampedusy zapewnia turystów, że na wyspie nie ma kryzysu z powodu napływu imigrantów

Na Lampedusie nie ma kryzysowej sytuacji – takie zapewnienie przekazał turystom przebywającym na tej włoskie wyspie burmistrz Filippo Mannino w związku z masowym napływem migrantów z Afryki. Codziennie dopływa tam od kilkuset do ponad tysiąca osób.
13.08.2023

"Ręcznikowy protest" w Grecji elementem walki o dostęp do plaż

Mieszkańcy stworzyli "Ruch Ręcznikowy" walczący o darmowy dostęp do plaż masowo zawłaszczanych przez firmy wynajmujące leżaki. Grecy protestują przeciwko zawłaszczaniu plaż przez prywatne firmy wynajmujące leżaki i parasole za grube pieniądze. Protestujących nazwano "Ruchem Ręcznikowym" - informuje w sobotę portal gazety "The National Herald".
12.08.2023

Mimo trwającej wojny otwarto kilka plaż w Odessie

Pomimo niebezpieczeństw związanych z trwającym konfliktem, władze Ukrainy zdecydowały się otworzyć kilka plaż, które są uznawane za bezpieczne. Są tu jednak pewne warunki i obostrzenia, niemniej daje to mieszkańcom szansę na odpoczynek oraz chwilę oderwania się od wojennej zawieruchy.
12.08.2023

Wiceprezes Żeglugi Augustowskiej: widać, że turyści oszczędzają

Widać, że turyści w tym roku oszczędzają - powiedział PAP wiceprezes Żeglugi Augustowskiej Sławomir Aleksandrowicz. Poinformował, że jego statki przewiozły już 70 tys. osób, ale ocenił, że to dość słaby poziom pomimo tak dobrej pogody.
12.08.2023

Turyści z Czech wybierają polskie morze. Wzrost zainteresowania sięga nawet 40%

Doceniają atrakcyjność zachodniopomorskiego pasa nadmorskiego, nie narzekają na ceny i… wybierają Polskę, bo Hiszpania czy Grecja jest dla nich „zbyt gorąca”, a polski klimat stanowi ciekawą odmianę. Czescy turyści podbijają zachodniopomorskie kurorty. Hotelarze zrzeszeni w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie przyznają, że jest to rekordowy rok jeżeli chodzi o obecność turystów z tego kraju nad polskim morzem.
09.08.2023

Konstrukcja morska dla elektrowni jądrowej ma być turystycznym portem

Zlokalizowana w gminie Choczewo konstrukcja morska, która ma powstać do 2027 r. na potrzeby budowy elektrowni jądrowej, w przyszłości stanie się turystycznym portem - poinformowała w rozmowie z PAP pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Anna Łukaszewska-Trzeciakowska.
09.08.2023

Podsumowanie pierwszej połowy sezonu letniego w Porcie Kołobrzeg

Początek sierpnia to czas podsumowań pierwszej połowy sezonu letniego w Porcie Kołobrzeg. Niezmiennie jedną z największych atrakcji Portu Kołobrzeg są rejsy pasażerskie. W lipcu tego roku z rejsów skorzystało ponad 76 tysięcy turystów co jest dokładnie takim samym wynikiem jak w roku ubiegłym. Przypomnijmy, że turyści mogą skorzystać z jednej z sześciu jednostek cumujących na stałe w Porcie Pasażerskim (Jantar, Pirat, Monika III, Viking, Santa Maria, CZSZ - 172).
08.08.2023

Mimo protestu Gruzinów do Batumi znów przypłynie wycieczkowiec z rosyjskimi turystami

Mimo protestu do Batumi na zachodzie Gruzji znów przypłynie wycieczkowiec z rosyjskimi turystami, pisze w piątek portal Echo Kawkaza. Na pokładzie statku będą artyści popierający rosyjską agresję przeciwko Ukrainie oraz reżim oskarżonego o zbrodnie wojenne Władimira Putina.
28.07.2023

Hiszpania. Walka o najlepsze miejsca na plaży

W popularnym kurorcie Benidorm koło Walencji, na wschodzie Hiszpanii, od dłuższego czasu trwa walka między jego mieszkańcami i zagranicznymi turystami o najlepsze miejsca na plaży - poinformowały hiszpańskie media. Według nich podobnie jest na wielu innych plażach w Hiszpanii.
27.07.2023

Meyer Werft dostarcza wycieczkowiec Silver Nova zamawiającemu

Niemiecka stocznia ogłosiła, że dostarczyła nowy, zaawansowany technologicznie i przede wszystkim ekologiczny statek wycieczkowy do Silversea Cruises.
21.07.2023

Dwa światy na Lampedusie: masowy napływ migrantów i turystyczny boom

Mała włoska wyspa Lampedusa znajduje się pod stale nasilającą się presją migracyjną; codziennie od wielu tygodni przybywa tam od kilkuset do ponad tysiąca migrantów. Przepełniony do granic możliwości jest tamtejszy ośrodek rejestracji, tzw. hotspot. Ale wyspa ta jest również miejscem dużego ruchu turystycznego. Te dwa światy - migracji i letniego wypoczynku - egzystują obok siebie.
20.07.2023

Pomorskie: Woda zdatna do kąpieli w kąpieliskach nad morzem i nad jeziorami

W czwartek w południe woda we wszystkich kąpieliskach nad morzem i nad jeziorami w województwie pomorskim nadaje się do kąpieli. Sanepid nie stwierdził zakwitu sinic.
20.07.2023

Surowe kary grzywny za nieprzestrzeganie przepisów korzystania z hiszpańskich plaż

Nieprzestrzeganie ogólnych i lokalnych przepisów dotyczących korzystania z plaż często wiąże się z wysokimi karami grzywny. Hiszpańskie media wymieniają wykroczenia najczęściej popełniane przez turystów w lecie, jak kąpanie się w morzu przy czerwonej fladze, za co grozi grzywna od 100 do 3 tys. euro.
20.07.2023

Molo w Kołobrzegu najchętniej odwiedzaną atrakcją na Pomorzu Zachodnim

Ponad milion osób odwiedziło w ubiegłym roku molo w Kołobrzegu. Jak wynika z danych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, to najpopularniejsza atrakcja na Pomorzu Zachodnim. Tylko w 2022 r. region odwiedziło ponad 9 mln turystów.
14.07.2023

Nad Jeziorem Paprocańskim powstanie marina za 23 mln zł

W ciągu dwóch lat, kosztem blisko 23 mln, zł przy Jeziorze Paprocańskim w Tychach powstanie marina dla lokalnych klubów żeglarskich. Oprócz samego budynku z częścią szkoleniową i magazynową, zaplanowano także pomosty, ścieżki piesze oraz oświetlenie.
13.07.2023

Co trzeci Polak urlop spędzi nad Bałtykiem

Ponad połowa Polaków wybierze się w tym roku na urlop. Ale większość z nich spędzi ten czas na własnych zasadach, ponieważ 71% osób z tej grupy deklaruje, że wakacje zorganizują samodzielnie . Spędzą je w większości nad polskim morzem, bo jak wynika z danych OLX noclegi zlokalizowane w województwach nadmorskich, cieszą się największym zainteresowaniem.
12.07.2023

W Świnoujściu powstanie przejście pod torami i ścieżka pieszo-rowerowa w kierunku terenów nadmorskich

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują przejście pod torem linii kolejowej Lubiewo–Świnoujście oraz blisko stumetrową ścieżkę pieszo-rowerową, co ułatwi mieszkańcom i turystom dojście do plaży – poinformował w poniedziałek Ministerstwo Infrastruktury. Koszt inwestycji wyniesie blisko 3 mln zł.
10.07.2023

Przez sinice zamknięto 12 trójmiejskich kąpielisk w woj. pomorskim

W poniedziałek zamknięto 12 kąpielisk w woj. pomorskim z powodu zakwitu sinic. Są to kąpieliska w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Otwarto kąpieliska w powiecie nowodworskim: Jantar, Stegna II oraz Kąty Rybackie.
10.07.2023

Wody Polskie: susza hydrologiczna przyczyną obniżania poziomu wody w jeziorach na Mazurach

Susza hydrologiczna i meteorologiczna jest przyczyną obniżania poziomu wody w jeziorach na Mazurach. Woda w akwenach nie jest uzupełniana przez opady deszczu. Do obniżania się stanu wód przyczyniają się też bezśnieżne zimy, poinformowały PAP Wody Polskie.
10.07.2023

Pomorskie. Wróciły sinice

W niedzielę zostało zamkniętych sześć kąpielisk w woj. pomorskim z powodu zakwitu sinic. Są to trzy kąpieliska w Gdyni i trzy w powiecie nowodworskim.
09.07.2023

Pomorskie kąpieliska bez sinic

W sobotę w południu woda we wszystkich kąpieliskach nad morzem i nad jeziorami w województwie pomorskim nadawała się do kąpieli - nie stwierdzono zakwitów sinic.
08.07.2023

Portugalskie służby wydały alert w związku z pojawieniem się przy plażach niebezpiecznej meduzy

Instytut Morza i Atmosfery Portugalii (IPMA) wydał alert dotyczący dużych rozmiarów meduz z gatunku Rhizostoma luteum, które licznie pojawiły się u brzegów popularnego wśród turystów regionu Algarve, na południu tego kraju.
07.07.2023

Lato z Portem Gdańsk

W lipcu i sierpniu Zarząd Morskiego Portu Gdańsk przygotował szereg atrakcji wakacyjnych, w tym wydarzeń sportowych i kulturalnych. Nie zabraknie tu specjalnej oferty dla dzieci i młodzieży.
03.07.2023

Tunel pod Świną może podnieść atrakcyjność turystyczną również po stronie niemieckiej

Dostrzegam również ze strony niemieckiej oczekiwanie na otwarcie tunelu – przekazał prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz . W jego ocenie, tunel pod Świną może podnieść atrakcyjność turystyczną również po stronie niemieckiej z uwagi na poprawę komunikacji drogowej na wyspie Uznam.
29.06.2023

Urlopowicze z Berlina i Brandenburgii będą mogli wkrótce podróżować tunelem w Świnoujściu na wyspę Uznam

Urlopowicze z Berlina i Brandenburgii będą mogli wkrótce podróżować tunelem na bałtycką wyspę Uznam. Według oficjalnych informacji, otwarcie dużego polskiego projektu w Świnoujściu powinno nastąpić do końca czerwca, "czyli dokładnie na letnie wakacje w Niemczech" - pisze portal rbb24. Uznam jest znany jako "wanna berlińczyków".
26.06.2023

W Płocku dostępne będzie miejskie kąpielisko nad Zalewem Sobótka. Jego nazwa nawiązuje do legendy

W Płocku od środy, 21 czerwca, dostępne będzie kąpielisko nad Zalewem Sobótka. Bezpieczeństwa będą pilnować tam ratownicy. Dostępna będzie wypożyczalnia sprzętu sportowego, plażowego i wodnego. W tej formule kąpielisko, którego nazwa nawiązuje do legendy, będzie czynne do końca sierpnia.
20.06.2023

Muzeum Rybołówstwa w Helu prezentuje wystawę unikalnych pocztówek z XIX-XX wieku

W helskiej placówce muzealnej zaplanowano na 27 czerwca wernisaż wystawy pt. „Wykąpałem się, zwiedziłem, ale deszcz pada…”, w trakcie której uczestnicy będą mogli zapoznać się z bogatym zbiorem polskich i niemieckich pocztówek prezentujących tematykę lokalną i morską.
20.06.2023

Rząd Irlandii przekaże nawet 80 tys. euro osobom, które zechcą zamieszkać na wyspach na Atlantyku

Władze w Dublinie przekażą nawet ponad 80 tys. euro osobom, które zdecydują się na zamieszkanie na jednej z około 30 irlandzkich wysp na Oceanie Atlantyckim i wyremontują znajdujący się tam opuszczony dom, aby zwiększyć liczbę mieszkańców wysp i ożywić turystykę.
20.06.2023

BBC: zaginęła łódź podwodna, z której obserwowano wrak Titanica

Łódź podwodna, wykorzystywana do zabierania turystów na obserwacje wraku Titanica, zaginęła na Oceanie Atlantyckim. Na jej poszukiwanie wysłano misję ratunkową - poinformowała rozgłośnię BBC straż ochrony wybrzeża.
19.06.2023

Powstała nowa mapa „miejscówek” nad Wartą

"Jest Życie Nad Wartą" to nowa mapa, na której znajdują się interesujące miejsca nad poznańską rzeką. Na mapie zaznaczono m.in. punkty widokowe, atrakcje, miejsca kultury i zabytki. Bezpłatne egzemplarze dostępne są w kilku miejscach na terenie Poznania.
18.06.2023

Na plaży w Ligurii może przebywać tylko 400 osób, lokalne władze walczą z turystycznym oblężeniem

Na jednej z najpiękniejszych plaż we włoskiej Ligurii, znajdującej się w Zatoce Ciszy, objętej ochroną UNESCO od soboty do końca sierpnia obowiązuje limit osób, jakie mogą tam przebywać. Podobnie, jak w dwóch poprzednich latach, wyznaczono limit 400 miejsc. W ten sposób lokalne władze postanowiły uporać się tam z problemem tłoku, który dotyczy wielu miejscowości w tym regionie.
17.06.2023

Zakaz kostiumów kąpielowych i gołych torsów na ulicach w nadmorskiej miejscowości

W popularnej nadmorskiej miejscowości wakacyjnej Gallipoli w Apulii na południu Włoch władze wprowadziły zakaz chodzenia po jej centrum z gołym torsem i w kostiumach kąpielowych. Kara za złamanie zakazu, który będzie obowiązywał od 1 lipca do 20 września, wynosić będzie od 25 do 150 euro.
17.06.2023

Międzyzdroje i Bałtyk? Tu nie można się nudzić!

Sezon wakacyjny w pełni. Wielu z nas wybierze wypoczynek na piaszczystych plażach Bałtyku. Jednak pogoda nie zawsze rozpieszcza - jakie miejsca wybrać, by zapewnić dzieciom moc atrakcji i cieszyć się udanym pobytem?
15.06.2023

Niewidome kobiety usunięte z wycieczkowca P&O

Dwie niewidome kobiety z West Sussex, Pam May i Jennie Bailie, publicznie wyraziły swoje oburzenie i poczucie upokorzenia po tym, jak zostały usunięte ze statku P&O Cruises ze względów "bezpieczeństwa i higieny". Incydent, który miał miejsce w zeszłym miesiącu, wywołał debatę na temat praw osób niepełnosprawnych i odpowiedzialności usługodawców.
11.06.2023

Władze Emilii-Romanii: nadmorskie kurorty czekają na turystów

Wybrzeże we włoskim regionie Emilia-Romania jest przygotowane na sezon letni i czeka na turystów z całego świata- zapewnili przedstawiciele lokalnych władz na konferencji prasowej w sobotę w Rimini. Minister turystyki Daniela Santanche mówiła o potrzebie wspierania ruchu turystycznego. "Pracujemy nad tym, aby nikt nie odwołał rezerwacji" - zapewniła.
27.05.2023

Zachodniopomorskie. Nad morzem nadal wielu turystów; rozpoczęły się powroty z majówki

Na zachodniopomorskich plażach, w Międzyzdrojach i w Świnoujściu w środę nadal widać sporo odpoczywających osób. Zaczęły się już jednak wyjazdy z kurortów – tworzy się kolejka do przeprawy promowej w Świnoujściu.
03.05.2023

Wodne stacje paliw Orlenu gotowe do pracy

Z początkiem maja PKN Orlen uruchomi wodne stacje tankowania na Mazurach, nad Zalewem Zegrzyńskim oraz nad morzem. Oprócz paliwa będzie można w nich kupić produkty spożywcze i akcesoria do łodzi. W trosce o środowisko stacje wyposażono w rozwiązania techniczne zapobiegające m.in. rozlaniu paliwa do wody.
25.04.2023

Pierwszy wycieczkowiec w Porcie Gdańsk oznaką początku sezonu

Do Gdańska wpłynął statek wycieczkowy Hamburg, będąc pierwszym z ok. 50, jakie mają pojawić się w tamtejszym porcie w trakcie sezonu. Coraz częstsze wizyty dużych jednostek są znakiem jego rosnących możliwości w zakresie ich przyjmowania oraz obsługi.
20.04.2023

Zmiana granicy portu w Kamieniu Pomorskim ma umożliwić jego przebudowę

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji ukazał się projekt rozporządzenia dotyczący zmiany przebiegu granicy portu morskiego w Kamieniu Pomorskim w woj. zachodniopomorskim. Zmiana ma umożliwić m.in. planowaną przebudowę portu w tej miejscowości, leżącej nad Zalewem Kamieńskim. Ma to wpłynąć na jej ożywienie gospodarcze.
17.04.2023

Polferries rozpoczyna sezon turystyczny

Kołobrzeski armator, którego promy pływają na trasach Świnoujście-Ystad oraz Gdańsk-Nynashamn proponuje kilkadziesiąt okazji do zorganizowanego zwiedzania Skandynawii. W tegorocznej ofercie Polferries znajdziemy wyjazdy do Sztokholmu, Kopenhagi, Helsinek, Sigtuny, Uppsali, a także na Bornholm. Wszystkie kierunki cieszą się dużym zainteresowaniem.
10.03.2023

Strategia rozwoju Strefy Przybrzeżnej dla gmin leżących nad Morzem Bałtyckim

W Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie samorządy lokalne Strefy Przybrzeżnej przyjęły 1 marca br. wstępną wersję strategii rozwoju obszaru leżącego nad Morzem Bałtyckim.
02.03.2023

Kolejne statki wycieczkowe powracają do działalności po pandemii

Trzy lata temu świat ogarnęła panika związana z postępem choroby COVID-19, której szybkość rozprzestrzeniania i skutki zachorowania doprowadziły do wielu zgonów na całym świecie. Związane z tym obostrzenia okazały się wyzwaniem dla wielu branż, w tym turystycznej. Teraz kolejne statki wycieczkowe wracają do regularnych rejsów.
24.02.2023

Największy na świecie drewniany żaglowiec wypływa w rejs po europejskich portach

Ogłoszono już cztery z sześciu przystanków na europejskiej trasie szwedzkiego żaglowca Götheborg. W tym roku statek po raz pierwszy odwiedzi Giblartar.
15.02.2023

Osiem tys. osób zgłosiło się na międzynarodowy zlot morsów w Mielnie, w czwartek start imprezy

W czwartek rozpoczyna się XX Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie, który 12 lutego zakończy wspólna kąpiel uczestników w Bałtyku. W tym roku udział weźmie ponad 8 tys. osób.
09.02.2023

Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg podsumował 2022 rok

Port Kołobrzeg odnotował istotne wzrosty ramach zakresu swoich usług, powracając już niemal do wyników z 2019 roku, czyli sprzed pandemii COVID-19. Pomimo rosyjskiej inwazji na Ukrainę, niestabilnej sytuacji gospodarczej oraz kryzysu energetycznego, osiągnięto zamierzone cele.
29.01.2023

Czy jest możliwe mieszkać na luksusowym statku? Storylines twierdzi, że tak

Firma Storylines chce wprowadzić do swojej oferty wyjątkowy statek wycieczkowy, oferując nie tylko podróż jako pasażer, ale też jako mieszkaniec.
11.01.2023

Największy i najbardziej ekologiczny statek zbudowany przez Fincantieri otrzymał nazwę podczas ceremonii w Nowym Jorku [WIDEO]

MSC Cruises, część szwajcarskiego konglomeratu MSC Group, zorganizowała ceremonię nadania nazwy swojej najbardziej zaawansowanemu technologicznie i ekologicznemu statkowi wycieczkowemu, zbudowanemu we Włoszech.
08.12.2022

Podkarpackie. Kobieta przywiozła z Egiptu chronione koralowce

Podczas kontroli na lotniczym przejściu granicznym w podrzeszowskiej Jasionce funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) udaremnili przemyt 18 fragmentów rafy koralowej – poinformowała PAP w środę rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska.
23.11.2022

Jacht z Goleniowa walczy o prestiżową nagrodę

Hanse 460 może otrzymać miano najlepszej jednostki 2022 roku w prestiżowym konkursie British Yachting Awards 2022. Nowy jacht budzi podziw żeglarzy na całym świecie i ma ogromne szanse na zwycięstwo. „Dla nas najważniejsza jest opinia użytkowników, którzy przemierzają na tym jachcie morza i oceany” – mówi Dyrektor Zarządzający HanseYachts.
28.10.2022

MSC Cruises odbiera największy statek wycieczkowy napędzany LNG

Stocznia Chantiers de l’Atlantique w St. Nazaire we Francji przekazała - 24 października - armatorowi MSC Cruises statek wycieczkowy MSC World Europa. Jednostka jest aktualnie największym na świecie statkiem wycieczkowym napędzanym skroplonym gazem ziemnym (LNG).
28.10.2022

Tłumy turystów na Darze Pomorza. Co tydzień na pokład wchodzi pół tysiąca osób

Statek - muzeum Dar Pomorza to najchętniej odwiedzany podczas wakacji oddział Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Od 27 czerwca, a więc od pierwszego dnia letniego wypoczynku, na pokład Białej Fregaty weszło ponad 42 tys. turystów.
30.08.2022

Rybacy i przetwórcy rybni w obliczu największego kryzysu w historii. „Jeżeli połowy nie ruszą szybko, to stoimy przed widmem bankructwa”

Nie tylko wypożyczalnie sprzętu turystycznego, lokale gastronomiczne i ośrodki turystyczne mają poważny problem wynikający z katastrofy ekologicznej na Odrze. Niemal z dnia na dzień możliwość funkcjonowania stracili także rybacy, przetwórcy i spółdzielnie rybackie.
19.08.2022

Władze miasta na Grenlandii chcą ograniczyć liczbę turystów, by spowolnić topnienie lodowców

Władze miasta Ilulissat na Grenlandii zamierzają ograniczyć i kontrolować liczbę turystów, aby chronić środowisko naturalne i nie doprowadzać do jeszcze szybszego topnienia lodowców. Każdego dnia obserwujemy skutki zmiany klimatu - powiedział burmistrz Palle Jeremiassen.
19.08.2022

Zachodniopomorskie: nad morzem mniej gości, nie ma problemu ze znalezieniem noclegu

Mniej gości niż w poprzednich latach notuje zachodniopomorska branża turystyczna. W hotelach i pensjonatach są wolne miejsca.
31.07.2022

Rumunia.Turystów na czarnomorskim wybrzeżu najmniej od 30 lat

Liczba urlopowiczów na wybrzeżu Morza Czarnego w Rumunii jest najniższa od 30 lat - informuje cytujący przedsiębiorców sektora turystycznego bukareszteński portal Hotnews.
20.07.2022

Umowa na podpisanie studium wykonalności Pętli Mazurskiej podpisana

Pętla Mazurska to kluczowe zadanie wśród inwestycji w rozwój infrastruktury służącej rekreacji wodnej na Mazurach - powiedział w czwartek wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Wody Polskie podpisały umowę na opracowanie studium wykonalności tej drogi wodnej.
14.07.2022

Portowy Tramwaj Wodny w Kołobrzegu już czeka na turystów [WIDEO]

W Kołobrzegu drugi rok z rzędu został uruchomiony Portowy Tramwaj Wodny. To kontynuowanie działalności atrakcji turystycznej oraz promocja Portu Morskiego Kołobrzeg jako obiektu turystycznego, a także promowanie turystyki morskiej.
30.06.2022

Ekspertka: przez krótki sezon i mało miejsc nocleg nad polskim morzem droższy niż nad Adriatykiem

Nocleg nad Bałtykiem bywa droższy niż nad Adriatykiem. To efekt krótszego sezonu turystycznego i małej liczby miejsc noclegowych - powiedziała PAP Paula Kukołowicz z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Wczasy nad polskim morzem pozwalają natomiast zaoszczędzić na dojeździe i wyżywieniu - dodała.
06.06.2022

Ponowne otwarcie latarni morskiej Rozewie II

1 maja br. nastąpi ponowne otwarcie latarni Rozewie II. Rozewie to najbardziej znana latarnia naszego wybrzeża. Niewielu osobom wiadomo, że w Rozewiu są dwie latarnie: czynna i nieczynna, stara i nowa, nazywana także Rozewie I i Rozewie II, jedna uruchomiona w 1822 i działająca do dziś, a druga uruchomiona w 1875 i wyłączona w 1910.
24.04.2022

Przekop Mierzei Wiślanej na finiszu. Jak wpłynie na turystykę? Pytamy samorządowców i ekspertów

Określana najbardziej widowiskową inwestycją w Polsce zmierza ku końcowi. Jeszcze w tym roku mają popłynąć pierwsze statki przez kanał po przekopie Mierzei Wiślanej. Nowa droga morska nie tylko skróci wiele tras, ale i znacząco wpłynie na lokalny krajobraz turystyczny. O to, jakie nadzieje w związku z inwestycją widzą dla siebie m.in. Frombork, Elbląg, Sztutowo i Krynica Morska, zapytaliśmy włodarzy miejscowości. Głos oddaliśmy również ekspertom z urzędu i naukowcom.
26.02.2022

USA: CDC rekomenduje rezygnację z rejsów wycieczkowych z powodu pandemii

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zaleciły w czwartek obywatelom USA unikanie podróży statkami wycieczkowymi, niezależnie od poziomu zaszczepienia na Covid-19. CDC podniosły także poziom ostrzeżeń o zagrożeniach na takich jednostkach do czwartego, najwyższego stopnia.
30.12.2021

Pętla Mazurska z dwoma tunelami pod wzniesieniem, koszty – 167 mln zł

Najbardziej optymalnym wariantem stworzenia Mazurskiej Pętli tj. połączeniem kilku osobnych teraz jezior tak, by weszły one w skład Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, jest zbudowanie m.in. dwóch tuneli we wzniesieniu oddzielającym jeziora Tyrkło i Buwełno. Stworzenie tzw. Mazurskiej Pętli umożliwi przepłynięcie mazurskich jezior wkoło.
27.10.2021

Przekop Mierzei Wiślanej hitem turystycznym

Budowany kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną stał się już dużą atrakcją. Wielu turystów oglądało w wakacje budowę nowej drogi wodnej – oceniają przedstawiciele inwestora, Urzędu Morskiego w Gdyni oraz Lasów Państwowych.
19.09.2021

Norwegian Cruise Line ogłasza ogromne straty

Norwegian Cruise Line Holdings, odnotował w piątek duże straty finansowe, ponieważ pandemia doprowadziła do zastoju w branży wycieczkowej.
08.08.2021

Rząd chce ochronić Wenecję - do portów nie wpłyną wycieczkowce

Stało się. Włochy zakazują wstępu dużym statkom wycieczkowym do Wenecji. Ograniczenia wejdą w życie na początku sierpnia, co potwierdził włoski rząd. Duże statki powodują szkody w ekosystemie Wenecji.
27.07.2021

Francja. Władze Paryża chcą kąpielisk nad Sekwaną

Władze stolicy Francji obiecują udostępnić Sekwanę dla kąpiących się już w 2025 roku. Pływacy mają w niej rywalizować podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Paryżanie są jednak pełni wątpliwości czy uda się zrealizować te plany, ponieważ rzeka jest wciąż zanieczyszczona.
26.07.2021

Włochy: Nad Adriatykiem powstała nowa Riwiera San Bartolo

We Włoszech powstała nowa Riwiera. Nazywa się San Bartolo i obejmuje odcinek wybrzeża Adriatyku od miejscowości Gabicce Mare i Gradara do Pesaro w regionie Marche. Jest to 12-kilometrowe spektakularne pasmo dzikiej plaży, zbocza góry i pięknych miasteczek.
19.07.2021

Warszawa: ZTM szuka armatora statku do Serocka i promu na Wiśle

"Poszukujemy armatora, który będzie organizował rejsy Kanałem Żerańskim do Serocka" - poinformował w komunikacie Zarząd Transportu Miejskiego. Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mają czas na składanie dokumentów do 22 czerwca.
15.06.2021

Pierwsze wycieczkowce w Gdyni już w czerwcu!

Jeszcze w tym miesiącu do Gdyni zawita pierwszy wycieczkowiec w tym sezonie. Każdego roku do naszego miasta przypływa ich około 50-70. Niektóre pojawiają się nawet kilka razy. Jeżeli pandemia nie pokrzyżuje planów, 26 czerwca przy nabrzeżu Francuskim zacumuje AIDAmar.
03.06.2021

Zwiedzaj Szczecin od strony wody

Sześć miejskich motorówek, którymi można zwiedzać Szczecin od strony wody, zostaną ponownie udostępnione mieszkańcom i turystom w sobotę, 8 maja. Do prowadzenia jednostek nie jest potrzebny patent motorowodny.
05.05.2021

Tajlandia umożliwi turystom odbycie kwarantanny na jachcie

Władze Tajlandii ogłosiły, że turyści przybywający do tego kraju będą mogli odbyć obowiązkową kwarantannę na jachcie lub małym statku wycieczkowym. To kolejny pomysł na uratowanie turystyki w czasie pandemii koronawirusa.
09.03.2021

Aktualnie niedostępna jest 1/3 z najczęściej wybieranych kierunków turystycznych

Prawie jedna trzecia destynacji na całym świecie jest obecnie całkowicie zamknięta dla międzynarodowej turystyki z powodu pandemii koronawirusa - ogłosiła w poniedziałek w swym raporcie Światowa Organizacja Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO).
08.03.2021

Niemieckie kurorty turystyczne zaniepokojone budową tunelu pod Świną

Rozpoczęto megaprojekt - budowę tunelu pod Świną, który ma połączyć wyspy Uznam i Wolin; niepokoi to niemieckie kurorty turystyczne - przekazuje w poniedziałek niemiecki portal moin.de
08.03.2021

Turystyka nad Bałtykiem woła o pomoc

Prezydent Wojciech Szczurek - wraz z innym przedstawicielami nadmorskich miast i gmin - podpisał się pod apelem skierowanym do wicepremiera Jarosława Gowina, który został przygotowany w Darłowie, w imieniu nieformalnej Koalicji Nadmorskiej. Pismo zostanie wysłane w piątek, 15 stycznia.
15.01.2021

Związek Miast i Gmin Morskich apeluje o pomoc rządu w związku ze stratami branży turystycznej

Związek Miast i Gmin Morskich apeluje do premiera RP o równe traktowanie. To reakcja na rządową zapowiedź pomocy finansowej dla gmin na południu kraju, w związku ze stratami branży turystycznej, jakie spowodowały obostrzenia sanitarne. "Uważamy, że zapowiedź uruchomienia wsparcia jedynie dla gmin i powiatów na południu Polski, dotkniętych zakazem zimowej turystyki, jest rażąco krzywdząca dla samorządów z pozostałych części Polski " - piszą samorządowcy z północy Polski.
07.01.2021

Normalność w turystyce możliwa dopiero w 2022 r.

Najnowsze dane Urzędu Lotnictwa Cywilnego potwierdzają, jak bardzo ubiegły rok był dramatyczny dla polskich biur podróży. Od stycznia do czerwca 2020 r. przewoźnicy czarterowi obsłużyli zaledwie ok. 460 tys. pasażerów w obie strony, czyli niemal cztery razy mniej niż przed rokiem - informuje we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna"
05.01.2021

Top 10 najbardziej niebezpiecznych rejsów na świecie

Są miejsca, które oprócz swego uroku i kuszących krajobrazów mają drugie oblicze i lepiej trzymać się od nich z daleka, szczególnie w przypadku rodzinnych wycieczek. Przedstawiamy listę rejsowych destynacji, do których podróż warto przemyśleć dwukrotnie.
09.11.2020

Nie będzie kwarantanny dla przyjeżdżających z Polski do Norwegii

W tym tygodniu norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego Folkehelseinstituttet zalecił zniesienie kwarantanny wjazdowej do Polski. Na żółtej liście ma znaleźć się także Islandia i Liechtenstein, a na czerwonej Estonia. Rząd podejmie ostateczną decyzję w ciągu tygodnia. Wszystkie zmiany będą obowiązywać od północy w nocy do soboty 19 września.
17.09.2020

W tym roku Polacy częściej wybierali urlop pod żaglami

Tegoroczne wakacje były inne niż dotychczas. Poszukując odpoczynku z dala od tłumów i kurortów, coraz częściej wybieraliśmy urlop pod żaglami. Liczba czarterów, których dokonali Polacy w okresie czerwiec - sierpień 2020, była wyższa o 24 proc. w stosunku do tego okresu w roku 2019, informuje europejski lider czarteru jachtów online Click&Boat.
08.09.2020

W zachodniopomorskim wakacje z tłumami na plażach i mniejszą liczbą zagranicznych turystów

Tłumy turystów na nadbałtyckich plażach pomimo epidemii, jednocześnie straty finansowe w branży hotelarskiej z powodu mniejszej liczby gości z zagranicy – to pierwsze podsumowanie sezonu wakacyjnego w dobie pandemii COVID-19 w Zachodniopomorskiem.
31.08.2020

Na lotniskach na Sardynii konfiskują piasek, wywożony przez turystów

Na Sardynii nie mija mania wywożenia piasku, kamyków i muszelek z plaż przez turystów, którzy zabierają to jako pamiątki z wakacji. Na lotniskach na wyspie służby rekwirują codziennie po 50 kilogramów bogactw naturalnych, których wywóz uważa się za kradzież.
21.08.2020

Sinice na trzech kąpieliskach nadmorskich i trzech nad jeziorami

Z powodu ponownego zakwitu dziś rano zamknięto łącznie sześć strzeżonych kąpielisk w województwie pomorski - trzy nad morzem oraz trzy nad jeziorami.
11.08.2020

Pierwszy na świecie pływający hotel - kapsuła: idealny podczas pandemii [foto, wideo]

Anthénea to pływający, zasilany energią słoneczną apartament hotelowy wyposażony w silniki elektryczne i możliwość dostosowania się do każdego środowiska, od arktycznego po tropikalne.
07.08.2020

Kosiniak-Kamysz: Kiedy na plaży tłum, nie pomoże nawet maseczka

Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL, zaapelował dziś o rozwagę do osób, które w najbliższy weekend planują wybrać się w oblegane miejsca. "W warunkach, kiedy na plaży jest tłum osób, żadna maseczka nam nie pomoże" - podkreślił.
07.08.2020

Rzecznik MZ: radziłbym ostrożność w planowaniu wakacji poza granicami Polski

Radziłbym ostrożność w planowaniu wakacji poza granicami Polski, szczególnie w tych regionach, w których obserwujemy wzrosty zakażeń koronawirusem, czyli np. Hiszpania lub Bałkany - powiedział w poniedziałek rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
03.08.2020

Obrotowa kładka na Wyspę Spichrzów już łączy brzegi Motławy [foto]

57 metrów długości, 4,5 metra szerokości i 105 ton wagi - to wymiary kładki na Wyspę Spichrzów, która została oddana do użytku 1 sierpnia. Na drugi brzeg, między wyspą a Długim Pobrzeżem można było przejść już od godz. 9 rano.
01.08.2020

Pomorskie: Czynne wszystkie kąpieliska nadmorskie i nad jeziorami

W sobotę rano można bezpiecznie korzystać ze wszystkich kąpielisk nadmorskich oraz tych położonych nad jeziorami w woj. pomorskim – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
01.08.2020

Panorama Zalewu Szczecińskiego i Wolinu - nowa inwestycja na wybrzeżu

Na Wyspie Wolin powstanie dwudziestopięciometrowa wieża widokowa, z której będzie można podziwiać panoramę Zalewu Szczecińskiego i miasta.
31.07.2020

Kładka na Wyspę Spichrzów została oficjalnie odebrana przez Miasto. W sobotę otwarcie!

W piątkowe przed południe jednostki miejskie, w tym Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska i Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, przy udziale Kapitanatu Portu Gdańsk, odebrały wybudowaną obrotową kładkę. Już w ten weekend będzie można skorzystać z nowego gdańskiego mostu!
31.07.2020

Czynne wszystkie nadmorskie kąpieliska, trzy nad jeziorami zamknięte

W środę rano woda we wszystkich nadmorskich kąpieliskach zorganizowanych w woj. pomorskim nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Zakwit sinic sprawił natomiast, że zamknięte są trzy kąpieliska położone nad jeziorami.
29.07.2020

Włochy: Słynne plaże na wyspie Budelli objęte specjalnym nadzorem

Plaże na wyspie Budelli w archipelagu Maddalena, uważane za najpiękniejsze we Włoszech i zagrożone erozją, objęto nadzwyczajnym nadzorem. Są dostępne przez pięć godzin dziennie, a kto na nie wejdzie musi przed ich opuszczeniem pozbyć się każdego ziarenka piasku.
28.07.2020

Szczecin: Podczas wakacji więcej kontroli trzeźwości na wodzie

Sterowanie motorówką po alkoholu to jak prowadzenie samochodu w tym stanie – wskazują szczecińskie służby kontrolujące jednostki pływające po miejskich akwenach. Podczas wakacji częstsze patrole prowadzą nie tylko policjanci i wodniacy, ale też Żandarmeria Wojskowa, pogranicznicy i Straż Miejska.
28.07.2020

Z jednośladem w piękny rejs! Wybierz się na malowniczą rowerową mikrowyprawę po archipelagu Karlskrony

Nie możesz albo nie chcesz wyjechać tego lata na dłużej? Mikrowyprawy to nowy trend w turystyce – uruchom wyobraźnię i znajdź coś wyjątkowego na dzień lub dwa. Zabierz rower za morze promem Stena Line i wybierz się na zwiedzanie archipelagu!
28.07.2020

ISR: Biznes dobrze się czuje nad morzem

Inwestorzy uznają Trójmiasto za najatrakcyjniejszą lokalizację w kraju. Tak wynika z raportu przygotowanego przez Związek Liderów Usług Biznesowych (ABSL).
28.07.2020

Łódź, którą płynęła rodzina z dziećmi zawisła się na progu spiętrzającym na Wiśle

Policjanci i strażacy z pow. kozienickiego (Mazowieckie) pomogli rodzinie z dziećmi, której łódź utknęła się na progu spiętrzającym na Wiśle. Ponieważ istniało zagrożenia wywrócenia się łodzi, wodniacy najpierw zabrali na brzeg dwie dziewczynki, a następnie pomogli ich rodzicom.
28.07.2020

Morska Fundacja Historyczna zaprasza na spacer po Stoczni Gdańskiej

Morska Fundacja Historyczna zaprasza na bezpłatne spacery z przewodnikiem po terenie dawnej Stoczni Gdańskiej im. Lenina w 40. rocznicę wydarzeń Sierpnia ’80. Narracja skupiać się będzie nad strajkiem Stoczni Gdańskiej im. Lenina i ogólnopolskim strajkiem solidarnościowym z sierpnia 1980 roku oraz podpisanymi tu porozumieniami gdańskimi.
27.07.2020

Bezpieczna plaża, czyli co warto wiedzieć o sinicach

Do końca tygodnia jednostka gdyńskiej 3. Flotylli Okrętów będzie badać Bałtyk Południowy, korzystając m.in. z echosond, sonaru czy pojazdu podwodnego. ORP „Heweliusz” zbiera w ten sposób dane, które pozwolą zaktualizować morskie mapy i zapewnić bezpieczną nawigację.
23.07.2020

Zielone światło dla turystów ze Skandynawii

15 lipca szwedzki i norweski rząd poinformował o zmianie swoich zaleceń, uznając Polskę za jeden z niewielu krajów bezpiecznych pod względem epidemiologicznym. Wcześniej MSZ stanowczo odradzało podróże do naszego kraju, na czym ucierpieć mógł nie tylko sektor usług turystycznych, ale także transportowych. Na powrót turystów z Półwyspu Skandynawskiego czekają m.in. operatorzy promowi.
22.07.2020

Środa: Woda zdatna do kąpieli we wszystkich nadmorskich kąpieliskach

W żadnym z około 60 nadmorskich kąpieliskach zorganizowanych na terenie woj. pomorskiego nie zaobserwowano w środę rano sinic i woda nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
22.07.2020

Godzina policyjna na plażach w USA

Od czwartku na plażach w Long Beach na Long Island obowiązywać będzie godzina policyjna. Wprowadza się ją ze względu na nieprzestrzeganie restrykcji związanych z Covid-19. Możliwość wprowadzenia nowych obostrzeń sygnalizował wcześniej gubernator Andrew Cuomo.
22.07.2020

Wtorek: Wszystkie nadmorskie kąpieliska wolne od sinic

We wtorek rano we wszystkich nadmorskich kąpieliskach położonych na terenie województwa pomorskiego woda nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Sinice ustąpiły też z wody na kąpielisku nad jez. Dobrogoszcz na Kaszubach.
21.07.2020

Nowe miejsce dla żeglarzy powstało w Dźwirzynie

18 lipca odbyło się długo wyczekiwane, oficjalne otwarcie mariny Dźwirzynie.
20.07.2020

Pięć nadmorskich kąpielisk nieczynnych z powodu sinic

Z powodu pojawienia się w wodzie zakwitów sinic w poniedziałek rano zamkniętych jest pięć spośród około 60 nadmorskich kąpielisk zorganizowanych na terenie woj. pomorskiego - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
20.07.2020

Wróciły sinice - sprawdzaj sytuację na bieżąco

Upalna pogoda spowodowała zakwit sinic w wodach Bałtyku. Problem jest na tyle poważny, że w niedzielę po południu (19 lipca) Sanepid wprowadził zakaz kąpieli na licznych nadmorskich plażach - głównie w Trójmieście. W Gdańsku część kąpielisk była wolna od sinic, ale sytuacja może się zmienić dosłownie w ciągu kilku godzin.
20.07.2020

Poza kąpieliskiem w Gdyni Redłowie, inne nadmorskie kąpieliska wolne od sinic

W niedzielę rano, poza kąpieliskiem w Gdyni Redłowie, woda we wszystkich innych kąpieliskach w woj. pomorskim nad otwartym morzem i nad Zatoką Gdańską jest wolna od sinic i nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
19.07.2020

Na katalońskich plażach pełno ludzi wbrew zaleceniom władz

Pomimo rekomendacji autonomicznego rządu Katalonii, skierowanej w piątek do 4 mln mieszkańców Barcelony i okolic, aby przez 15 dni nie wychodzili z domu z wyjątkiem sytuacji koniecznych, w sobotę katalońskie plaże były pełne ludzi. W regionie odnotowano ostatnio wzrost zakażeń SARS-CoV-2.
18.07.2020

Sobota: Wszystkie nadmorskie kąpieliska wolne od sinic

W sobotę rano woda we wszystkich kąpieliskach zorganizowanych w woj. pomorskim nad otwartym morzem i nad Zatoką Gdańską jest wolna od sinic i nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Nieczynne jest kąpielisko nad jez. Dobrogoszcz na Kaszubach.
18.07.2020

Piątek: We wszystkich nadmorskich kąpieliskach można korzystać z wody

W piątek rano woda we wszystkich kąpieliskach zorganizowanych w woj. pomorskim nad otwartym morzem i nad Zatoką Gdańską jest wolna od sinic i nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Nieczynne jest kąpielisko nad jez. Dobrogoszcz na Kaszubach.
17.07.2020

Środa: Woda zdatna do kąpieli we wszystkich nadmorskich kąpieliskach

W żadnym z nadmorskich kąpieliskach na terenie woj. pomorskiego nie zaobserwowano w środę rano sinic i woda nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Z powodu sinic zamknięto natomiast kąpielisko nad jez. Dobrogoszcz na Kaszubach.
15.07.2020

Sunreef Yachts buduje pierwszy jacht 70 Sunreef Power

Nowy 70 Sunreef Power to jednostka, która swą dzielnością morską nawiązuje do klasyków stoczni. Ten dynamiczny i elegancki katamaran należy do najnowszej serii jachtów motorowych Sunreef Yachts, na którą składają się modele 60 Sunreef Power, 70 Sunreef Power, 80 Sunreef Power oraz 100 Sunreef Power.
14.07.2020

ISR: Cruising wróci na Bałtyk – czy z udziałem polskich portów?

Co napędza wzrost liczby rejsów bałtyckich i jak kryzys koronawirusowy może wpłynąć na turystykę rejsową w regionie? To ważne pytanie dla polskich portów, pozostających na marginesie branży.
10.07.2020

Czwartek: Wszystkie nadmorskie kąpieliska wolne od sinic

W czwartek rano woda we wszystkich nadmorskich kąpieliskach zorganizowanych w woj. pomorskim nad otwartym morzem i nad Zatoką Gdańską jest wolna od sinic i nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
09.07.2020

W Wenecji książki przypłyną łodzią

W Wenecji książka z biblioteki przypłynie do czytelnika specjalną łodzią. To nowa inicjatywa w ramach współpracy między tamtejszymi bibliotekami, które postanowiły ułatwić mieszkańcom zdobycie upragnionej lektury.
08.07.2020

Dron wesprze ratowników morskich w Międzyzdrojach

W dbaniu o bezpieczeństwo plażowiczów w Międzyzdrojach ratownicy będą mieli od teraz wsparcie nowoczesnej technologii. Innowacyjne narzędzie w postaci drona ratunkowego wejdzie w tym roku w zasoby ratowników wodnych.
07.07.2020

Bosmanat w Rewie oficjalnie otwarty

W sobotę 4 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie bosmanatu w Rewie. Miejsce będzie stanowić nowe zaplecze organizacyjne i sanitarne dla Yacht Clubu Rewa oraz innych żeglarzy.
07.07.2020

Zwiedzanie latarń morskich

Uprzejmie informujemy miłośników i pasjonatów latarń morskich, iż w związku z wdrożeniem odpowiednich zasad sanitarnych, Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego – jako organizator ruchu turystycznego, w uzgodnieniu z Urzędem Morskim w Gdyni udostępniło do zwiedzania latarnie morskie ROZEWIE, STILO i KRYNICA MORSKA.
07.07.2020

RCB: W poniedziałek utonęły dwie osoby; od kwietnia odnotowano 145 utonięć

W poniedziałek utonęły dwie osoby - poinformowało we wtorek rano na swojej stronie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Jak dodano, od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 145 utonięć.
07.07.2020

Costa Cruises przedłuża pauzę na rejsy

Z powodu globalnej pandemii wirusa Covid-19, włoski armator przedłuża przerwę, aby chronić zdrowie i bezpieczeństwo gości, załogi oraz porty, do których zawijają statki.
07.07.2020

Mielno: Odkłamujemy Bałtyk!

Kolejny rok z rzędu spotykamy się z taką samą sytuacją. Uważamy, że trzeba zareagować – mówi Olga Roszak-Pezała, burmistrz Mielna. O co chodzi? Władze Mielna twierdzą, że corocznie tuż przed wakacjami, kiedy duża część Polaków dokonuje wyboru lokalizacji na urlop, w przestrzeni medialnej pojawiają się informacje straszące przed Bałtykiem.
06.07.2020

DFDS otwiera połączenia do Francji

Pasażerowie ponownie na pokładach promów z Dover do Francji i z Newhaven do Dieppe już od 10 lipca. Zniesienie obostrzeń w podróżowaniu otworzyło Francję na angielskich turystów. Nowe środki bezpieczeństwa zastosowane na pokładach promów umożliwiają pasażerom przebywanie w bezpiecznej odległości, ciesząc się świeżym powietrzem, otwartym morzem i swobodą podróżowania promem.
06.07.2020

Z powodu sinic nieczynne jedno z kąpielisk w Helu

Z powodu pojawienia się w wodzie zakwitu sinic w poniedziałek rano zamknięte zostało kąpielisko "Mała plaża" w Helu - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Kąpiel możliwa jest przy wszystkich pozostałych nadmorskich plażach strzeżonych działających w Pomorskiem.
06.07.2020

RCB: w ciągu weekendu utonęło dziewięć osób

W ciągu weekendu utonęło dziewięć osób, a od 1 kwietnia 2020 roku Komenda Główna Policji odnotowała 143 utonięcia - poinformowało w poniedziałek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
06.07.2020

Niedziela: Woda zdatna do kąpieli we wszystkich nadmorskich kąpieliskach

W żadnym z około 60 nadmorskich kąpielisk zorganizowanych na terenie woj. pomorskiego nie zaobserwowano w niedzielę rano sinic i woda nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
05.07.2020

Pomorskie: Wszystkie nadmorskie kąpieliska wolne od sinic

W sobotę rano woda we wszystkich nadmorskich kąpieliskach zorganizowanych w woj. pomorskim nad otwartym morzem i nad Zatoką Gdańską jest wolna od sinic i nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
04.07.2020

Nowy Port Jachtowy Marina Dąbie już zaprasza

Odbyło się uroczyste otwarcie Mariny Dąbie, która leży obok plaży miejskiej i ośrodka HOM. Głównym założeniem projektu jest stworzenie przystani – portu jachtowego dla obsługi żeglarskiego ruchu turystycznego do obsługi sezonowej od 8.0 do 15,0 metrów. Głębokość portu wynosi od 3 do 3,5 m, ale farwater podejściowy ogranicza zanurzenie jachtów do około 1.8 m.
02.07.2020

Warszawa: Od soboty promy turystyczne znów będą pływać po Wiśle

Promy Warszawskich Linii Turystycznych od soboty znów będą pływać po Wiśle. W wakacje kursy będą się odbywać codziennie, a we wrześniu w weekendy - przekazał w czwartek stołeczny magistrat.
02.07.2020

Statek z Łeby utknął na mieliźnie z pasażerami na pokładzie

Łebski statek turystyczny "Denega" utknął na mieliźnie kilkaset metrów od brzegu. Na pokładzie znajduje się grupa turystów.
02.07.2020

ISR: Wyludnienie nie sprzyja rozwojowi regionu Morza Bałtyckiego

Demografia to sfera poważnych wyzwań w regionie Morza Bałtyckiego. Instytut Studiów Regionalnych wskazuje na ten obszar jako potencjalnie kluczowy kontekst rozwoju Polski i Pomorza Zachodniego. Jeśli tak ma się stać, to właśnie w rozwiązywaniu problemów demograficznych należy widzieć przedmiot obserwowania trendów, porównywania doświadczeń, współpracy i definiowania nowych rozwiązań.
02.07.2020

Pierwsza wspólna kampania promocyjna trzech regionów nad Adriatykiem

Włoskie miejscowości na 300-kilometrowym wybrzeżu Adriatyku stworzyły jedną drużynę i razem postanowiły walczyć o turystów. Wspólne zaproszenie dla nich wystosowały regiony Wenecja Euganejska, Emilia-Romania i Friuli- Wenecja Julijska.
02.07.2020

Zarząd Portu Morskiego Elbląg Sp. z o.o.

Port Elbląg jest największym polskim portem Zalewu Wiślanego.
port ,porty ,port elbląg ,elbląg ,port morski ,port rzeczny ,port śródlądowy ,magazynowanie ,składowanie ,transport morski ,przeładunki ,handel z Rosją ,turystyka wodna ,mariny żeglarskie

Finnlines Polska Sp.z o.o.

Jesteśmy wiodącym operatorem żeglugowym statków ro-ro i ro-pax na M.Bałtyckim
serwis promowy ,transport morski ,operator promowy ,finnlines ,promy ,transport intermodalny ,Finlandia ,podróże ,prom Gdynia ,prom pasażerski ,promy pasażerskie ,przewozy pasażerskie ,przewóz ładunków ciężkich ,transport ładunków ,turystyka ,żegluga ,żegluga Helsinki ,żegluga morska ,żegluga Skandynawia

Jerzy Zieliński Wędkowanie morskie

Połowy wędkarskie na morzu.
turystyka morska,wędkowanie morskie,wędkarstwo morskie,na dorsza,rejsy morskie,

ArkCharter

Wędkarstwo morskie !!!
turystyka morska,nurkowanie,wędkarstwo morskie,

M/Y SCIROCCO M/Y ZENIT

Wędkarstwo morskie.
wędkarstwo morskie,wyprawy na dorsza,turystyka morska,połowy dorsza,imprezy integracyjne,rejsy na dorsza

Wędkarstwo i Turystyka Morska Rosa Ventorum Marcin Chudyk

Wędkarstwo morskie.
wędkarstwo morskie,wyprawy na dorsza,turystyka morska połowy dorsza,imprezy integracyjne,rejsy na dorsza wyprawy wędkarskie organizacja rejsów połowy wędkarskie wypoczynek na morzu

Iniktom Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Inga Szampanti-Woźniak

Wędkarstwo morskie.
wędkarstwo morskie,połowy morskie,turystyka morska,wędkowanie morskie,wyprawy na dorsza,

Kołobrzeska Żegluga Pasażerska Sp. z o.o.

turystyka morska,rejsy krajowe,międzynarodowe,wycieczkowe po redzie portu Kołobrzeg,specjalistyczne rejsy dla wędkarzy,płetwonurków,bankiety na morzu,kursokonferencje,bankiety,bornholm

NAVIMOR-INVEST S.A.

wykonawstwo gotowych obiektów,remonty,modernizacje,specjalistyczne usługi podwykonawstwa,budownictwo hydrotechniczne,budowa,modernizacja i remonty śluz żeglugowych,jazów,progów piętrzących,remonty nabrzeży,remonty terminali portowych,budowa obiektów związanych z turystyką i sportami wodnymi,budowa portów i przystani żeglarskich,marin,budowa pomostów spacerowych,budowa dalb cumowniczych,remonty elektrowni wodnych,regulacja potoków,rzek i kanałów (stopnie,progi itp.),umocnienia brzegów,czyszczenie koryt,budowa i remonty zabezpieczeń przeciwpowodziowych,usuwanie szkód powodziowych,inwestycje związane z infrastrukturą (ulice,budownictwo przemysłowe),budowa placów składowych,montażowych (np. stoczniowych),manewrowych,budowa ścianek szczelnych,roboty kafarowe (przy pomocy posiadanych wibromłotów),inne usługi sprzętowe,usługi wykonywane z wody.

Wędkarstwo Morskie - KRUPA

Wędkarstwo morskie.
wędkarstwo morskie,turystyka morska,rejsy połowowe,

Port Jachtowy w Łebie podsumowuje sezon

Koniec sezonu turystycznego zbliża się wielkimi krokami. Za nami pierwsze – od trzech lat – wakacje bez pandemicznych ograniczeń. Jak poradził sobie Port Jachtowy w Łebie?
08.09.2022

Proteh GlassDeep: „Zmieniamy przyszłość turystyki morskiej nie bojąc się innowacji”

Supernowoczesny katamaran naszpikowany jest innowacyjnymi rozwiązaniami. – Obserwacja podwodnego świata nigdy wcześniej nie była tak prosta. Nasz pomysł wiąże się nie tylko z rozrywką w luksusowym wydaniu, ale i świeżym spojrzeniem na poznawanie dna morskiego – mówi Eugeniusz Ziółkowski, prezes Proteh GlassDeep.
21.05.2021

Niewielkie statki wycieczkowe szansą dla rozwoju turystyki w małych portach południowego Bałtyku. Seminarium międzynarodowego projektu JOHANN

Aktywizacja portów południowego Bałtyku pod kątem rozwoju turystyki morskiej przy wykorzystaniu niewielkich statków wycieczkowych – to główny cel międzynarodowego projektu Small Cruise Ships in South Baltic Destinations (JOHANN). Jego uczestnicy gościli w Gdańsku w dniach 26-28 czerwca na seminarium. Jednym z partnerów projektu JOHANN jest Uniwersytet Morski w Gdyni.
01.07.2019

200 tys. żeglarzy odwiedziło Pętlę Żuławską w ubiegłym roku

Z danych statystycznych, które zbiera spółka Pętla Żuławska wynika, że w ciągu 5 ostatnich lat Pętlę Żuławską odwiedziło 500 tys. żeglarzy i wodniaków, z czego w ubiegłym roku 200 tys. – poinformował w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Rafał Wasil z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Podkreślił, że ta sieć szlaków wodnych cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
16.05.2018

Darłowo – jedyny port środkowego wybrzeża

Port Morski Darłowo jest portem handlowo-rybacko-turystycznym, leżącym w ujściu rzeki Wieprza, która wpada tam do Morza Bałtyckiego. Leży w odległości około 25 Mm na zachód od portu Ustka i w odległości 33 Mm na wschód od portu Kołobrzeg. To port otwarty Morza Bałtyckiego.
31.07.2017

Pływające domy hitem wodnej turystyki. Powstają na Żuławach

Można w nich zwiedzać świat bez wychodzenia z domu. To pływające domy z napędem – hit wodnej turystyki. Są ekologiczne, nowoczesne i luksusowe. Dodatkowo ich wyposażenie można dobrać indywidualnie. Jednostki produkowane są w fabryce tuż obok przystani w Błotniku na Żuławach.
17.10.2016

Dziękujemy za wysłane grafiki.