• <

Powstała nowa mapa „miejscówek” nad Wartą

Partnerzy portalu

Urząd Miejski w Poznaniu

"Jest Życie Nad Wartą" to nowa mapa, na której znajdują się interesujące miejsca nad poznańską rzeką. Na mapie zaznaczono m.in. punkty widokowe, atrakcje, miejsca kultury i zabytki. Bezpłatne egzemplarze dostępne są w kilku miejscach na terenie Poznania.

Jak poinformował poznański magistrat, mapa została opracowana i wydana z inicjatywy poznańskiej agencji FlowerPower. Ma zachęcać zarówno mieszkańców, jak i turystów do spędzania czasu nad Wartą, ale także przyczynić się do wsparcia lokalnego biznesu.

„Warta ma w naszym przekonaniu ogromny potencjał i siłę przyciągania, a poznaniacy coraz chętniej, zwłaszcza w sezonie letnim odwiedzają jej nabrzeża. Poprzez publikację mapy chcemy również dotrzeć z informacją do tej części mieszkańców miasta, którzy mają małą wiedzę na temat tego jak wyglądają i co oferują tereny położone nad rzeką” – podkreśliła Zofia Kwiatkowska z agencji FlowerPower.

Na mapie zaznaczono m.in. punkty widokowe, atrakcje, punkty gastronomiczne, miejsca kultury i zabytki. Znaleźć tam można także ciekawe i mało znane informacje o wydarzeniach historycznych związanych z rzeką, a także informacje o związanej z Wartą przyrodzie.

Mapa "Jest Życie Nad Wartą" stworzona została w kolorowej szacie graficznej. Dla mieszkańców i turystów przygotowano 10 tys. sztuk. Bezpłatne egzemplarze można znaleźć w Centrum Informacji Kulturalnej przy ul. F. Ratajczaka 44, w urzędzie miasta przy pl. Kolegiackim, oraz w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Kolegiackim i na Starym Rynku.

Mapy dostępne są także m.in. w wybranych restauracjach i instytucjach kultury, oraz w wersji cyfrowej, którą można pobrać online.

Projekt został sfinansowany dzięki wsparciu Urzędu Miasta Poznania oraz partnerów. Patronat nad projektem objęło Wydawnictwo Miejskie Posnania. Autorką projektu graficznego jest poznańska graficzka i ilustratorka Marianna Radke. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ itm/

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.