• <
pge_baltica_390x100_duży

Poznań gościł 2. Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych

jb

05.06.2023 13:11
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Poznań gościł 2. Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

W dniach 16-17 maja Poznań stał się miejscem spotkania ekspertów i decydentów związanych z rynkiem wodorowym podczas 2. Środkowoeuropejskiego Forum Technologii Wodorowych H2POLAND. Wydarzenie skupiło się na przyszłości technologii wodorowych, które odgrywają kluczową rolę w osiągnięciu energetycznej niezależności Europy.

Forum, które odbyło się w Poznańskim Centrum Kongresowym, zgromadziło wiele międzynarodowych autorytetów w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Program wydarzenia obejmował kilkadziesiąt debat i prelekcji, w tym warsztaty organizowane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, dotyczące strategii rozwoju dolin wodorowych w Polsce.

Jednym z najważniejszych momentów wydarzenia było podpisanie porozumienia 3 Seas Hydrogen Council, które miało na celu promowanie współpracy między państwami Europy Środkowo-Wschodniej i krajami bałtyckimi w zakresie technologii wodorowych.

W ramach wydarzenia, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami wodorowymi, takimi jak autobus napędzany wodorem - Arthurbus, opracowany we współpracy polsko-niemieckiej.

Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND było ważnym krokiem w kierunku promowania wiedzy na temat technologii nisko- i zeroemisyjnych oraz współpracy między różnymi sektorami biznesu, nauki, samorządów lokalnych i organizacji pozarządowych. Wydarzenie miało również na celu maksymalizację udziału polskich zasobów produkcyjnych i usługowych w inwestycjach wodorowych, w ramach planu REPowerEU mającego na celu walkę ze zmianami klimatycznymi.

seaway7
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.