• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Pierwszy na świecie pływający hotel - kapsuła: idealny podczas pandemii [foto, wideo]

07.08.2020 14:55 Źródło: Anthenea
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Pierwszy na świecie pływający hotel - kapsuła: idealny podczas pandemii [foto, wideo]

Partnerzy portalu

Pierwszy na świecie pływający hotel - kapsuła: idealny podczas pandemii [foto, wideo] - GospodarkaMorska.pl
fot. Anthenea

Anthénea to pływający, zasilany energią słoneczną apartament hotelowy, wyposażony w silniki elektryczne oraz dostosowany do każdego środowiska, od arktycznego po tropikalne.

Zaprojektowana przez francuskich projektantów, inżynierów i architektów okrętów, kapsuła Anthénea to futurystyczny statek z kopułą, który jest zasilany przez energię słoneczną i przystosowany do każdego zbiornika wodnego i każdego klimatu.

Będący próbą stworzenia „ekologicznie odpowiedzialnego statku dla ekoturystów”, pływający apartament Anthénea jest autonomiczny, samowystarczalny i ekologiczny.

Oprócz innych innowacji, statek posiada system przetwarzania wody, co oznacza, że ​​produkuje tylko to, co zużywa i uwalnia czystą wodę.

Anthénea jest wyposażony w ciche silniki elektryczne, które pozwalają osobom na pokładzie podróżować po morzu i pozostawać na jego powierzchni przez czas nieokreślony.

Kopulasty kształt został zaprojektowany tak, aby podążać za promieniami słonecznymi, a centralna "studnia" służy jako podwodne obserwatorium i naturalna klimatyzacja.

Wewnątrz kapsuły o powierzchni 50 mkw znajdują się trzy strefy mieszkalne - w „przestrzeni dziennej” znajduje się sofa, minibar, zakrzywione meble pokryte woskowanym betonem. Tymczasem „przestrzeń nocna” składa się z okrągłego łóżka o długości 2,20 m oraz wanny morskiej lub słodkowodnej. „Strefa relaksu” ma na dachu "solarium" dla 12 osób. Wszystkie wnętrza są w całości wykonane z trwałych materiałów. Opcjonalne funkcje obejmują system odsalania i piec opalany drewnem.

Firma twierdzi, że dzięki innowacyjnemu „kotwiczeniu śrubami w piasku”, kapsuła nie niszczy podwodnego ekosystemu. Jednostki nadają się również w 100% do recyklingu.

Anthénea jest bardziej przyjazną dla środowiska alternatywą dla budowania hoteli na lądzie i ukierunkowana jest na przyszłość, w której ludzie będą spędzać więcej życia na wodzie w wyniku podnoszenia się poziomu morza i potencjalnie zalanych miast.

Gospodarka Morska
fot. Anthenea
Gospodarka Morska
fot. Anthenea
Gospodarka Morska
fot. Anthenea
Gospodarka Morska
fot. Anthenea

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.