• <
escort_980x120_gif_2020

Żeglarska Parada Świętojańska: wyniki konkursu fotograficznego

ew

07.08.2020 15:19
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Żeglarska Parada Świętojańska: wyniki konkursu fotograficznego

Partnerzy portalu

Żeglarska Parada Świętojańska: wyniki konkursu fotograficznego - GospodarkaMorska.pl
fot. Karol Przybyła

20 czerwca odbyła się Żeglarska Parada Świętojańska, która już po raz czwarty uświetniła obchody Dni Morza. Organizatorem wydarzenia był Pomorski Związek Żeglarski, zaś Port Gdynia - Port Żaglowców miał przyjemność być Głównym Partnerem Parady. Z tej okazji, wraz z gdyńskim portem zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny. Dziś publikujemy zwycięskie prace.

Nagrody w postaci zaawansowanych technologicznie lornetek otrzymali:

Izabella Bilińska

Piotr Boike

Paweł Ciskowski

Bożena Jabłecka-Surma

Lidia Krzesińska

Agata Pająk

Anna Przybyła

Karol Przybyła

Zwycięskie prace publikujemy pod artykułem. Serdecznie gratulujemy!


Parada miała podniosły charakter z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z Morzem, 100. rocznicy Szkolnictwa Morskiego w Polsce oraz 100-lecie Administracji Morskiej.

Na trasie od Gdańska Brzeźna do Gdyni tysiące ludzi oglądało paradę, przy zachowaniu bezpiecznej odległości, dzięki kilkunasto-kilometrowej trasie. Trasa Parady wynosiła 7,5 mili morskiej. Żaglowce pięknie się prezentowały dzięki sprzyjającej pogodzie oraz odległości, w jakiej jednostki biorące udział były od brzegu - od 600 metrów do 1500 metrów. Komandorem parady był komandor JKMW Kotwica Artur Pierzyński.

W paradzie wzięły udział ponad 100 jednostki, w tym wspaniałe polskie żaglowce takie jak Dar Młodzieży, Pogoria, Dar Pomorza oraz Zawisza Czarny, które z dumą obwieszczają, że Port Gdynia jest ich portem macierzystym.

Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie do bycia głównym partnerem tak podniosłego i ważnego dla naszego regionu wydarzenia w szczególnym roku 100-leciu zaślubin Polski z Morzem. Jako Port Gdynia Jesteśmy dumni, że jesteśmy portem macierzystym wielu wspaniałych żaglowców, które również mogliśmy podziwiać w trakcie parady. Port Gdynia wyprodukował również flagi okolicznościowe, które uczestnicy parady otrzymali przed rozpoczęciem parady – Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

Wszystkie jednostki otrzymały pamiątkowe flagi okolicznościowe, stworzone przez Port Gdynia.Gospodarka Morska
fot. Izabella Bilińska
Gospodarka Morska
fot. Piotr Boike
Gospodarka Morska
fot. Paweł Ciskowski
Gospodarka Morska
fot. Bożena Jabłecka-Surma
Gospodarka Morska
fot. Lidia Krzesińska
Gospodarka Morska
fot. Agata Pająk
Gospodarka Morska
fot. Anna Przybyła
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.