• <
escort_980x120_gif_2020

Warszawa: Od soboty promy turystyczne znów będą pływać po Wiśle

02.07.2020 15:45 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Warszawa: Od soboty promy turystyczne znów będą pływać po Wiśle

Partnerzy portalu

Warszawa: Od soboty promy turystyczne znów będą pływać po Wiśle - GospodarkaMorska.pl
fot. dziendobrywarszawo.pl

Promy Warszawskich Linii Turystycznych od soboty znów będą pływać po Wiśle. W wakacje kursy będą się odbywać codziennie, a we wrześniu w weekendy - przekazał w czwartek stołeczny magistrat. Przeprawy promami są bezpłatne.

"Przeprawy promowe Warszawskich Linii Turystycznych od lat cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Warszawy i turystów. Tradycyjnie wypływały na Wisłę na początku maja, jednak w związku z epidemią koronawirusa ich start został wstrzymany" - wyjaśnił ratusz, dlatego w tym roku dopiero od lipca będzie można korzystać z tej atrakcji.

Od soboty będą pływać promy: Słonka (pomiędzy Cyplem Czerniakowskim a Saską Kępą i zabierze na pokład 25 osób), Pliszka (wzdłuż mostu Poniatowskiego do Stadionu PGE Narodowego i zabierze na pokład 25 osób, Wilga (pomiędzy Podzamczem-Fontannami a ZOO i zabierze na pokład 50 osób).

W lipcu i sierpniu promy będą pływały codziennie, a we wrześniu w weekendy. Na prom będzie można zabrać rower. Przeprawy Słonką, Pliszką i Wilgą są bezpłatne. (PAP)

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.