• <
gryfia_70lat

Covid19. Sytuacja w branży promowej: Pasażerów więcej, ale sytuacja daleka od ideału

01.07.2020 12:42 Źródło: Promy SKAT
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Covid19. Sytuacja w branży promowej: Pasażerów więcej, ale sytuacja daleka od ideału

Partnerzy portalu

 Covid19. Sytuacja w branży promowej: Pasażerów więcej, ale sytuacja daleka od ideału - GospodarkaMorska.pl
fot. pixabay

Obecny kryzys, związany z wybuchem epidemii choroby COVID-19, to sytuacja bez precedensu. Gospodarka na świecie i różne gałęzie przemysłu jeszcze długo będą odczuwać jej skutki. W naszej specjalnej, aktualizowanej na bieżąco relacji, raportujemy o sytuacji w branży promowej. W jednym miejscu gromadzimy najważniejsze informacje dotyczące żeglugi, przeznaczone zarówno dla pasażerów, jak i osób związanych z branżą transportową.

Pasażerów przybywa, ale to wciąż mało

Mimo otwarcia granic oraz pojawienia się pasażerów na trasie pomiędzy Danią a Niemcami, przedstawiciele Scandlines przyznają, że statystyki przewozów wciąż są dalekie od ideału. Pasażerów, którzy korzystają z przepraw na trasach oferowanych przez przewoźnika, jest wciąż znacznie mniej niż przed wybuchem pandemii. W ostatnim tygodniu, w którym uczniowie świętowali koniec nauki, statystyki były o połowę gorsze niż zwykle o tej porze roku.
 
DFDS zwalnia pracowników

Kryzys koronawirusowy mocno wpływa na poziom zatrudnienia w przedsiębiorstwach promowych. Wielu armatorów decyduje się na redukcje etatów. Taką ścieżką optymalizacji kosztów podąża również DFDS. Firma zdecydowała się na rozstanie z 650 pracownikami. „Nasza pierwotna adaptacja do działalności w realiach zdominowanych przez COVID-19 przebiegła pomyślnie. Teraz podejmujemy kolejne kroki, by zagwarantować wzrosty i efektywność w dłużej perspektywie” - powiedział Torben Carlsen z DFDS. Przy okazji firma poinformowała o podjęciu szeregu innych działań, które mają przyczynić się do minimalizowania strat oraz zapewnienia stabilnych wzrostów.
 
Sanepid poszukuje pasażerów z promu Polfeffies

Służby sanitarne poszukują pasażerów, którzy podróżowali promem Nova Star z położonego pod Sztokholmem Nynasham do Gdańska. Działania te wdrożono po tym, gdy okazało się, że jeden z pasażerów podróżujących statkiem w barwach Polferries miał koronawirusa. Poszukiwane są te osoby, które skorzystały z serwisu 14 czerwca. Promem płynęło wówczas ok. 400 osób. Sanepid stara się zidentyfikować wszystkich pasażerów, którzy mieli kontakt z zakażonym. Z informacji podanych przez służby wynika, że pacjent, u którego stwierdzono obecność patogenu, przechodził chorobę bezobjawowo.
 
Koronawirus "zamknął" jedną z tras Stena Line. DFDS ją otwiera

Po tym, jak Stena Line, z uwagi na kryzys koronawirusowy, zrezygnowała z dalszej obsługi połączenia Frederikshavn-Oslo, obsługę tej trasy rozpoczęła firma DFDS. Dla duńskiego operatora jest to w istocie wznowienie usług na tej linii po bardzo długiej przerwie. Ostatni raz prom DFDS obsłużył ten serwis 46 lat temu. „Dziś mamy dzień ucztowania. Trasa Frederikshavn-Oslo powróciła. To wspaniały dzień dla społeczności Frederikshavn. Witamy promy Pearl Seaways i Crown Seaways. Witamy wszystkich tych, którzy sprawili, że podróżowanie na tej trasie jest znów możliwe” - powiedziała z okazji inauguracji burmistrz Birgit S. Hansen.

 

Partnerzy portalu

waltoria_390x100_2022
port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.