• <
escort_980x120_gif_2020

Włochy: Spadek liczby osób na płatnych plażach w czerwcu nawet o 80 procent

01.07.2020 12:46 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Włochy: Spadek liczby osób na płatnych plażach w czerwcu nawet o 80 procent

Partnerzy portalu

Włochy: Spadek liczby osób na płatnych plażach w czerwcu nawet o 80 procent - GospodarkaMorska.pl
fot. pixabay

Nawet o 80 procent spadła w czerwcu w porównaniu z tym miesiącem przed rokiem liczba osób na płatnych włoskich plażach - poinformowało w środę stowarzyszenie ich właścicieli i najemców. Spore nadzieje na poprawę sytuacji dają rezerwacje na lipiec i sierpień.

Pierwszy miesiąc zniesienia restrykcji wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa minął na włoskich plażach pod znakiem kryzysu. Największy zanotowano na Sardynii, gdzie liczba gości spadła o 80 procent. Nad morzem w stołecznym regionie Lacjum i w Molise zanotowano spadek osób na plażach o 75 procent, w Kampanii o 70 proc.

Zatłoczone zawsze plaże w Emilii-Romanii, Ligurii i Apulii zanotowały o około 40 procent gości mniej niż przed rokiem. O jedną trzecią osób mniej wypoczywało w czerwcu na wybrzeżu Toskanii.

Branża właścicieli i najemców plaż zaznaczyła, że podczas tegorocznego, rozpoczętego z opóźnieniem sezonu sytuacja powinna poprawić się w ciągu dwóch następnych miesięcy. Wiele osób już zarejestrowało na ten okres miejsca dla rodzin. Rezerwacje są przyjmowane w związku z koniecznością ograniczenia liczby obecnych i wymogiem dystansu społecznego. (PAP)


Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.