• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Białe flagi na plażach w Gdyni

ew

30.06.2020 14:16 Źródło: gdynia.pl

Partnerzy portalu

Białe flagi na plażach w Gdyni - GospodarkaMorska.pl

Plażowicze – można się kąpać! Na kąpieliskach Gdynia Babie Doły, Gdynia Śródmieście, Gdynia Redłowo oraz Gdynia Orłowo wywieszone zostały białe flagi.
 
We wtorek, 30 czerwca o godzinie 9:30, wywieszono białe flagi na czterech gdyńskich kąpieliskach - Babie Doły, Śródmieście, Redłowo oraz Orłowo. Ich obecność informuje plażowiczów o możliwości zażycia morskiej kąpieli. Białe flagi zostały wywieszone po wykonaniu oceny organoleptycznej.
 
Aktualny stan gdyńskich kąpielisk oraz kolor wywieszonych flag można sprawdzić na stronie internetowej Gdyńskiego Centrum Sportu. Tam również znajdują się informacje o temperaturze wody i powietrza oraz stan morza w skali Douglasa.
 
Sinice? Nie ryzykuj!

 
Sinice to bakterie zaliczane do najstarszych organizmów występujących na Ziemi. Ich masywny rozwój to tzw. zakwit, do którego jest potrzebna odpowiednia wilgotność i temperatura. Jest to naturalne zjawisko występujące w przyrodzie, któremu towarzyszy zmętnienie wody i jej zabarwienie na charakterystyczny, zielony kolor.

Zakwit sinic to zagrożenie dla zdrowia głównie ze względu na toksyny sinicowe. U osób, które napiły się wody z zakwitem lub pływały w kożuchach glonów, mogą pojawić się takie dolegliwości jak wysypka na skórze, nudności, biegunka, gorączka czy bóle mięśni.

Ogólnopolska mapa kąpielisk oparta na bieżących danych sanepidu oraz dodatkowe informacje na temat sinic znajdują się na Serwisie Kąpieliskowym Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.