• <

Warszawa: ZTM szuka armatora statku do Serocka i promu na Wiśle

ac

15.06.2021 13:58 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Warszawa: ZTM szuka armatora statku do Serocka i promu na Wiśle

Partnerzy portalu

Warszawa: ZTM szuka armatora statku do Serocka i promu na Wiśle - GospodarkaMorska.pl
Fot. wlt

"Poszukujemy armatora, który będzie organizował rejsy Kanałem Żerańskim do Serocka" - poinformował w komunikacie Zarząd Transportu Miejskiego. Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mają czas na składanie dokumentów do 22 czerwca.

Działające w okresie wakacyjnym Warszawskie Linie Turystyczne wzbogacą się o kolejne atrakcje. Jedną z nich ma być rejs statkiem Kanałem Żerańskim do Serocka. ZTM chce też uruchomić dodatkowy prom na Wiśle, który połączy Nowodwory i Łomianki.

Właśnie ogłoszono przetarg na armatora, który będzie woził mieszkańców i turystów do Serocka. Rejs będzie się rozpoczynał z przystani na Żeraniu, a następnie statek popłynie kanałem oraz przez Jezioro Zegrzyńskie aby zakończyć podróż w Serocku. Tam przewidziany jest czas na odpoczynek na lądzie. Następnie statek powróci do Warszawy. Jak zaznaczył ZTM, "na statku znajdzie się od 80 do 100 zadaszonych miejsc siedzących oraz kącik zabaw dla dzieci". Rejsy mają odbywać się w sobotę i w niedzielę od 3 lipca do 26 września. Podróż rozpocznie się około godziny 9, a powrót do Warszawy jest planowany na godzinę 18.

Do trzech promów: Słonka, Pliszka i Wilga, które od początku maja łączą dwa brzegi Wisły, ma dołączyć trzeci. Będzie przewoził mieszkańców i turystów na drugi brzeg rzeki między Nowodworami a Łomiankami. Prom będzie pływał od 1 lipca do 26 września – w lipcu i sierpniu codziennie, a we wrześniu w soboty niedziele i święta. W dni powszednie ma być 7 rejsów w godzinach 12-21, a w soboty, niedziele i święta 30 rejsów od godziny 9 do 21. Na promie będzie 20 miejsc siedzących i tyle samo stojaków na rowery. Zarząd Transportu Miejskiego szuka firm, które podejmą się obsługi promu.

Na oferty stołeczni transportowcy będą czekać do 22 czerwca do godz. 10.

Warszawskie Linie Turystyczne to nie tylko podróże rzeką. Po stołecznych ulicach można przejechać się zabytkowym tramwajem i autobusem. Tramwajowa linia 36 kursuje w okresie wakacyjnym codziennie, na trasie Plac Narutowicza - metro Marymont. Autobusowa linia 100 obsługiwana przez zabytkowe jelcze i ikarusy, kursuje soboty, niedzielę i święta. Można nią dojechać m.in.: na Stare Miasto, do Parku Praskiego i ZOO, na ulicę Ząbkowską z Centrum Praskim Koneser i do Łazienek Królewskich. W autobusach i tramwajach Warszawskich Linii Turystycznych obowiązują wszystkie bilety taryfy Zarządu Transportu Miejskiego. W sobotę na podwarszawskie tory wyjeżdża Piaseczyńska Kolejka Wąskotorowa, do której dowiozą zabytkowe autobusy.

Tegoroczny sezon Warszawskich Linii Turystycznych potrwa od 1 maja do 26 września.


Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.