• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Żegluga Gdańska rozpoczyna nowy sezon nawigacyjny

30.04.2024 14:59 Źródło: Żegluga Gdańska
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Żegluga Gdańska rozpoczyna nowy sezon nawigacyjny

Partnerzy portalu

Fot. Żegluga Gdańska

Żegluga Gdańska Sp. z o.o. poinformowała o rozpoczęciu sezonu nawigacyjnego sezonu 2024 w Gdańsku, Sopocie, Gdyni i Helu, zgodnie z wcześniej ogłoszonym rozkładem przedsezonowym ogłoszonym.

W Gdańsku sezon został rozpoczęty rejsami do Westerplatte i po Porcie Gdańskim oraz jednym rejsem dziennie z Gdańska poprzez Sopot do Helu. Wśród nich wyróżnia poranną linię z Sopotu do Helu, natomiast w Gdyni tradycyjne rejsy ze zwiedzaniem Portu Gdynia oraz codzienne połączenia liniowe Gdynia-Hel-Gdynia.

Rejsy odbywają się codziennie a bilety są do nabycia w naszych placówkach:

- Gdańsk (w tymczasowych kasach przy ul. Wartkiej),
- Sopot,
- Gdynia,
- Hel.

Ze względu na remont nabrzeża przy Zielonej Bramie statki odpływają w Gdańsku z nabrzeża Motławy przy ul. Wartkiej w pobliżu Hotelu Hilton. W pozostałych portach nabrzeża pozostają bez zmian.

Specjalną, wakacyjną nowością będzie reaktywacja zawieszonych w przeszłości rejsów z Morskiego Portu Elbląg do Krynicy Morskiej. Statek ms Anita codziennie będzie wypływać od 22 czerwca tego roku o godzinie 7:45 z Bulwaru Zygmunta Augusta w Elblągu do Krynicy Morskiej. Powrót jest planowany o godzinie 17:30 z Krynicy Morskiej a zacumowanie w Elblągu o 20:00. W planach jest też kontynuowane rozpoczętych w ubiegłym roku wakacyjnych rejsy na Przekop Mierzei Wiślanej na trasie: Gdynia – Nowy Świat – Gdynia. Cena biletu będzie obniżona do 200zł w obie strony i obejmowała również przewóz roweru.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.