• <
premium

Jesteśmy wiodącym operatorem żeglugowym statków ro-ro i ro-pax na M.Bałtyckim

Dane kontaktowe

  • Adres: 81-336 Gdynia, Aleja Solidarności 1C
  • Telefon: +48 58 627 42 27
  • Fax: +48 58 627 42 29
  • E-mail: info.pl@finnlines.com

Udostępnij

Finnlines to wiodący operator żeglugowy serwisów ro-ro i pasażerskich na Morzu Bałtyckim oraz Morzu Północnym. Notowany na giełdzie NASDAQ Omx Helsinki, Finnlines jest częścią Grimaldi Group z Włoch, jednego z największych na świecie operatorów statków ro-ro oraz największy operator autostrad morskich w Europie zarówno dla pasażerów jak i przewozów frachtowych. W skład Grimaldi Group wchodzą też: Grimaldi Lines, Atlantic Container Line (ACL), Minoan Lines, Malta Motorways of the Sea.

Na rynku polskim Finnlines działa nieprzerwanie od ponad 10 lat oferując morski transport towarów do Finlandii. W 2009 roku zainaugurowano połączenia pasażerskie z Gdyni do Helsinek oraz Travemünde w Niemczech.

Obecnie Finnlines oferuje regularne, bezpośrednie połączenia towarowo – pasażerskie z Gdyni do Helsinek oraz do Rostoku w Niemczech przy użyciu największych na świecie w swojej klasie statków typu ro-pax z seri Star. Dzięki 3 odejściom w tygodniu z każdego portu oraz krótkiemu tranzytowi, podróż morzem jest prawdziwą alternatywą dla tradycyjnego transportu lądowego.

Połączenia z Gdyni są cześcią bałtyckiego serwisu Hansa Link do którego należy również połączenie Travemünde – Helsinki oferujące szybki morski transport między Niemcami a Finlandią.

W ramach grupy Finnlines działają też regularne połącznia promowe pomiędzy Niemcami a Szwecją oferowane pod nazwą Nordoe-Link oraz pomiędzy Finlandią a Szwecją działające pod szyldem FinnLink jak również serwis towarowo-pasażerski Trans Russia Express z Lubecki do St.Petersburga poprzez porty Sassnitz w Niemczech i Ventspils na Łotwie.

Ponadto Finnlines poprzez swą rozległą sieć połączeń umożliwia transport ładunków z Gdyni do portów Niemiec, Beneluxu, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Skandynawii oraz Łotwy i Rosji jak też portów regionu morza śródziemnego oraz do Afryki zachodniej, Ameryki północnej oraz południowej.

Oferta

Transport morski ładunków w technologi ro-ro:

- naczepy,

- zestawy drogowe, ciężarówki

- ładunki mobilne, samochody

- drobnica na roll-trailerach,

* Transport morski ponadgabarytów i sztuk cięzkich,

* Transport morski ładunków IMDG,

* Transport morski i lądowy kontenerów liniowych oraz SOC,

* Transporty door-door,

* Transport morski pasażerów,

* Spedycja portowa,

* Sprzedaż biletów promowych na bałtyckie serwisy Finnlines.

Opis dodatkowy

serwis promowy, transport morski, operator promowy, finnlines, promy, transport intermodalny, Finlandia, podróże, prom Gdynia, prom pasażerski, promy pasażerskie, przewozy pasażerskie, przewóz ładunków ciężkich, transport ładunków, turystyka, żegluga, żegluga Helsinki, żegluga morska, żegluga Skandynawia

Dziękujemy za wysłane grafiki.