• <
bulk_cargo_port_szczecin

Finnlines zwiększa pojemność na trasie między Finlandią i Szwecją

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Finnlines zwiększa pojemność na trasie między Finlandią i Szwecją

Partnerzy portalu

Finnlines zwiększa pojemność na trasie między Finlandią i Szwecją - GospodarkaMorska.pl

Linie Finnlines ogłosiły, że na trasie między Finlandią i Szwecją pojawi się nowy prom, który zastąpi mniejszą jednostkę.

Prom Europalink z końcem stycznia 2022 wyruszy w pierwszy rejs na trasie Naantali – Långnäs – Kapellskär. Zbudowany w 2007 roku ro-pax zmieni na tej trasie mniejszą jednostkę Finnfellow, która zostanie przesunięta na trasę Malmö – Travemünde. Zarejestrowany w Finlandii Europalink zwiększy pojemność na tej trasie o 1200 metrów pasa oraz liczbę pasażerów o 100 – prom może pomieścić 554 pasażerów. Jednostkę obsługuje około 80 fińskich marynarzy.

Europalink to jeden z serii pięciu promów pasażersko-samochodowych. Inna jednostka tej serii, Finnswan, pływa na tej samej trasie od 2018. Przesunięcie na tę linię promu Europalink sprawi, że zarówno poranne, jak i wieczorne rejsy będą oferowały tę samą pojemność, jakość obsługi i udogodnienia dla pasażerów. Zanim jednak Europalink rozpocznie pływanie między Finlandią i Szwecją, publiczne strefy na promie zostaną odnowione.

Decyzja o podniesieniu pojemności na trasie między Naantali i Kapellskär została ogłoszona na dzień przed 25-tą rocznicą pierwszego rejsu Finnlines między tymi portami.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.