• <
siemens_gamesa_2022

Trzeci hybrydowy prom Finnlines zwodowany

22.11.2021 12:12
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Trzeci hybrydowy prom Finnlines zwodowany

Partnerzy portalu

Trzeci hybrydowy prom Finnlines zwodowany - GospodarkaMorska.pl
Fot. Finnlines Plc.

W Chinach odbyło się wodowanie promu ro-ro Finneco III. To trzecia hybrydowa jednostka produkowana w stoczni w Jiangsu dla Finnlines.

Finneco III został zwodowany dziś, 22 listopada, w China Merchants Jinling Shipyard w Chinach. To trzeci prom ro-ro z serii Finneco, nowoczesnych hybrydowych jednostek. Dzięki nim Finnlines chce rozpocząć wyraźne cięcia w emisji zanieczyszczeń. Statki Finneco są wyposażone w akumulatory litowo-jonowe, które zapewnią im bezemisyjną energię podczas wizyt w portach, gdzie będą mogły być ładowane z naziemnego systemu. Jednostki są napędzane niskoemisyjnymi silnikami dwusuwowymi, systemy redukcji emisji, nowoczesny system smarowania powietrzem i panele słoneczne.

Gospodarka Morska
Fot. Finnlines Plc.

Jednostki Finneco mierzą 238 metrów długości, a ich ładowność jest o prawie 40% większa niż w obecnie eksploatowanych największych promach ro-ro we flocie Finnlines. Będą kursować po Bałtyku, Morzu Północnym i na Zatoce Biskajskiej (jedna z linii Finnlines prowadzi z Helsinek do Bilbao).

Finneco są częścią wartego 500 milionów euro programu budowy nowych jednostek dla Finnlines. Poza trzema tej klasy promami, w jego skład wchodzą także dwa ekologiczne promy ro-pax klasy Superstar. Będą one pływać na trasie Naantali–Långnäs–Kapellskär począwszy od 2023 roku.

– Nasza ambitna strategia rozwoju usług jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie. W ciągu najbliższych kilku lat wprowadzimy do żeglugi łącznie pięć nowych statków, co znacznie zwiększy naszą pojemność ładunkową i pasażerską. Poprawiamy nasze wyniki, jednocześnie zmniejszając wpływ naszej floty na środowisko. Statki hybrydowe będą jednymi z najbardziej innowacyjnych i wydajnych statków na świecie i będą częścią inwestycji w odpowiedzialną i zrównoważoną działalność naszej floty – komentował Emanuele Grimaldi, CEO Finnlines.


Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.