• <
siemens_gamesa_2022

Havila Kystruten odebrał swój pierwszy hybrydowy przybrzeżny statek wycieczkowy

16.11.2021 22:04
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Havila Kystruten odebrał swój pierwszy hybrydowy przybrzeżny statek wycieczkowy

Partnerzy portalu

Havila Kystruten odebrał swój pierwszy hybrydowy przybrzeżny statek wycieczkowy - GospodarkaMorska.pl
Fot. Havila Kystruten

Norweska firma żeglugowa Havila Kystruten odebrała dostawę Havila Capella, jednego z nowo budowanych statków o napędzie hybrydowym.

Według dostawcy usług zarządzania statkami OSM Maritime, Havila Capella wyruszyła ze stoczni Tersan Yalova w Turcji w kierunku Bergen 9 listopada 2021 roku. Statek rozpocznie rejsy tradycyjną trasą przybrzeżną z Bergen 1 grudnia.

Jednostka jest częścią kontraktu Havila z norweskim Ministerstwem Transportu na budowę czterech przyjaznych środowisku statków, które będą operować na trasie przybrzeżnej Bergen-Kirkenes.

Napęd na LNG i baterie

Havila Capella została zaprojektowana i skonstruowana w celu zapewnienia bezpiecznego, skutecznego, wygodnego, energooszczędnego i przyjaznego dla środowiska transportu, załadunku i rozładunku pasażerów i ładunku. Statek jest zbudowany zgodnie z wymogami i filozofią bezpiecznego powrotu do portu.

Jednostka jest napędzana płynnym gazem ziemnym (LNG) i bateriami. Jest wyposażona w dwa stery strumieniowe z napędem azymutalnym na rufie i dwa dziobowe stery strumieniowe tunelowe.

Hybrydowy układ napędowy ma zapewnić optymalną pracę i elastyczność, zmniejszając w ten sposób zużycie paliwa, emisję, hałas i wibracje podczas przejazdu i manewrowania.

Ponadto pakiety akumulatorów mogą być ładowane z lądowego przyłącza zasilania, a także służyć jako niezależne źródło zasilania dla ewentualnych rejsów „zeroemisyjnych”, m.in. jak w obszarze UNESCO fiordu Geiranger.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.