• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Finnlines zainaugurował rejsy między Malmö i Świnoujściem

jm

10.04.2024 15:00
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Finnlines zainaugurował rejsy między Malmö i Świnoujściem

Partnerzy portalu

Fot. Copenhagen Malmö Port / Finnlines

188-metrowy ro-pax Finnfellow wypłynął dzisiaj po raz pierwszy ze szwedzkiego Malmö do Świnoujścia, inaugurując nowe codzienne połączenie.

Finnlines niedawno ogłosił uruchomienie nowego połączenia między Malmö a Świnoujściem. Statek Finnfellow wyruszył w pierwszy rejs ze Szwecji dziś ok. godziny 10:15, do Świnoujścia dotrze ok 19:00. O 21:30 jednostka wypłynie w rejs powrotny i dopłynie do Malmö o 6:30 rano dnia następnego.

– Do uruchomienia tej nowej linii przygotowywaliśmy się już jakiś czas i to radosny dzień, gdy Finnfellow wypływa do Świnoujścia. To dla nas znacząca szansa na poszerzenie naszych usług, a wykorzystując naszą wiedzę i możliwości, będziemy angażować się w rozwój usług ro-pax w regionie południowego Morza Bałtyckiego – mówi Antonio Raimo, menedżer liniowy w Finnlines.

Finnlines jest obecne w porcie w Malmö od 2002 roku. Oprócz nowej trasy do Polski przewoźnik oferuje także  stamtąd codzienne połączenia liniowe do Travemünde w Niemczech.

– Uruchomienie naszego nowego połączenia ro-pax pomiędzy Malmö a Świnoujściem zabezpiecza ważny szlak handlowy w korytarzu południowego Morza Bałtyckiego i dodatkowo wzmacnia naszą pozycję na Morzu Bałtyckim. Oczekujemy dalszego wysokiego tempa wzrostu wolumenu przewozów towarowych i przewozów pasażerskich – mówi Tom Pippingsköld, prezes i dyrektor generalny Finnlines.

Obsługujący nową trasę statek Finnfellow to pływający pod flagą Szwecji ro-pax zbudowany w 2000 roku. Jednostka dysponuje 3099-metrowym pasem załadunkowym, może podjąć na pokład 440 pasażerów.

Harmonogram:

Malmö 10:15 -> Świnoujście 19:00
Świnoujście 21:30 -> Malmö 06:30bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.