• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Finnlines nie pływa do Rosji. Właściciel linii angażuje się w pomoc humanitarną

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Finnlines nie pływa do Rosji. Właściciel linii angażuje się w pomoc humanitarną

Partnerzy portalu

Finnlines nie pływa do Rosji. Właściciel linii angażuje się w pomoc humanitarną - GospodarkaMorska.pl

Grimaldi Group, właściciel linii promowych Finnlines, ogłosił, że ruch jego promów do i z Rosją został wstrzymany 9 marca.

W komunikacie Grimaldi Group podkreśla, że grupa nie została do tego zmuszona nałożonymi sankcjami.

Finnlines i Grimaldi Group operowały czterema połączeniami z Rosją: z Hiszpanii, Belgii, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Wszystkie zostały zawieszone, a pływające na nich pod fińską banderą statki o łącznej ładowności 16 tys. metrów bieżących zostały do odwołania przydzielone na inne trasy wewnątrzunijne.

Ostatnie zawinięcie statków Finnlines do Rosji miało miejsce 7 marca, dwa dni później linie ogłosiły zawieszenie połączeń. Najwięksi klienci linii zostali wcześniej poinformowani o tym kroku.

Jednocześnie Grimaldi Group i Finnlines podały, że od 3 marca linie zapewniają bezpłatny transport na swoich statkach uchodźcom z Ukrainy. Na Morzu Śródziemnym Grimaldi współpracuje przy bezpłatnym transporcie setek ukraińskich dzieci i rodzin do regionu w zachodniej części akwenu. Na pomoc ze strony Finnlines i Grimaldi mogą liczyć także spedytorzy niosący pomoc uchodźcom w Europie Wschodniej. Armator ponadto zakwaterował kilkudziesięciu uchodźców w mieszkaniach we Włoszech, a także organizuje zbiórki materiałów medycznych przeznaczonych dla obozów we wschodniej Polsce.

Fot. Depositphotos


Dziękujemy za wysłane grafiki.