• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Od piątku wejście na molo w Kołobrzegu jest płatne. Tylko niektórzy mogą wchodzić za darmo

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Od piątku wejście na molo w Kołobrzegu jest płatne. Tylko niektórzy mogą wchodzić za darmo

Partnerzy portalu

Od piątku, po jesienno-zimowej przerwie, wraca płatny wstęp na kołobrzeskie molo w godzinach od 9 do 21. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podał, że bilet normalny kosztuje 7 zł, ulgowy 4 zł. Dla niektórych, w tym posiadaczy karty mieszkańca, wejście nadal będzie za darmo.

Bilety można kupować w kasie przy wejściu na molo, online oraz w biletomacie, przy czym w nim dostępne są tylko te normalne. Cena biletów nie zmieniła się od poprzedniego sezonu. Nadal normalny kosztuje 7 zł, a ulgowy 4 zł. Biletowany wstęp obowiązywać będzie do 20 października.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR) poinformował, że kołobrzeżanie, którzy mają kartę mieszkańca nie płacą za wejście na molo. Warunek to mieć kartę przy sobie, by widniejący na niej kod kreskowy przyłożyć do skanera na bramce. Karta uprawnia do wielokrotnego wstępu, ale między każdym kolejnym musi być co najmniej godzinny odstęp.

Do jednego darmowego wejścia w ciągu dnia upoważnieni są turyści, którzy uiścili opłatę uzdrowiskową. Jak podaje MOSiR, ci posiadający druk potwierdzający zapłatę z kodem QR z programu Travel Host, wchodzą bezpośrednio przez bramkę. Natomiast ci, którym inkasent wydał imienny druk bez kodu QR, muszą najpierw pobrać bezpłatny bilet.

Za darmo na molo wchodzą też dzieci do lat 4 oraz osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Dla nich także trzeba mieć bezpłatny bilet.

Bilety ulgowe przysługują dzieciom od 4 do 7 lat, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz studentom do 26 roku życia.

Molo w Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie) otwarte w 1971 r. ma długość 220 m i szerokość 9 m, pomost spacerowy jest około 4,5 m nad poziomem morza. W 2014 r. obiekt został generalnie wyremontowany.(PAP)

autorka: Inga Domurat

ing/ mark/

Fot. DepositphotosPartnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.