• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Na Molo Rybackim w Gdyni powstaną nowe budynki

kw

11.04.2024 20:31

Partnerzy portalu

Fot. FS&P ARCUS Sp. z o.o.

Już wkrótce na osiedlu Marina Yacht Park na Molo Rybackim w Gdyni pojawi się 8 nowych, eleganckich budynków. Budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku. Rozstrzygnięcie konkursu na projekt zagospodarowania terenu ogłosił jego właściciel, Polski Holding Nieruchomości. Zwycięzcą okazała się pracownia architektoniczna FS&P ARCUS Sp. z o.o. z Warszawy. 

FS&P ARCUS zabuduje tereny po byłym Dalmorze dzięki swojemu pomysłowi, który jest autorską kontynuacją i nawiązuje rozwiązaniami architektoniczno-przestrzennymi do zrealizowanej, od strony zachodniej, zabudowy mieszkaniowo-usługowej osiedla Marina Yacht Park. 

Nowe apartamentowce na Molo Rybackim będą stylem nawiązywać do modernistycznej Gdyni. Dzięki dużym zewnętrznym tarasom każdy mieszkaniec będzie miał widok na zatokę lub morze. 

Budynki mieszkalne, tworząc osiedle mieszkaniowe, mają stanowić niezależną strefę funkcjonalną. Architektura budynków oraz ich gabaryty pozwolą na zachowanie atrakcyjnego układu przestrzennego, niezbędnego do właściwego funkcjonowania osiedla. 

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.