• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

W Marinie Gdynia powstanie zaplecze żeglarskie za 30 mln złotych

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie W Marinie Gdynia powstanie zaplecze żeglarskie za 30 mln złotych

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

Marina Gdynia ma wzbogacić się o trzykondygnacyjny budynek, w którym znajdą się pomieszczenia socjalne dla żeglarzy, biura i sala konferencyjna oraz cztery hangary na sprzęt. Inwestycja powinna kosztować ok 30 mln zł i zostać zrealizowana do 2027 roku.

Modernizację mariny zapowiedziano we wtorek w Gdyni podczas konferencji prasowej.

„Ta infrastruktura skierowana jest bezpośrednio do żeglarzy, a zwłaszcza do szkółek i klubów. Dzięki nowemu budynkowi i hangarom na sprzęt uporządkowany zostanie teren, zdecydowanie ułatwi to również organizację różnego rodzaju regat, których przecież w Gdyni nie brakuje. To zaplecze zwiększy edukacyjny i sportowy potencjał tego ośrodka” – stwierdził wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego oraz prezes Pomorskiego ZŻ Bogusław Witkowski.

Funkcjonalny budynek razem z hangarami na sprzęt żeglarski, których administratorem będzie Gdyńskie Centrum Sportu, ma mieć cztery tysiące metrów kwadratowych powierzchni.

„Praktycznie cały parter, jako szeroko pojęte zaplecze socjalne, zostanie oddany na potrzeby żeglarzy. Przewidzieliśmy tam również miejsce dla kas i ochrony. Na pierwszym piętrze znajdą się pomieszczenia biurowe dla obsługi, a na drugim sala konferencyjna na 200 miejsc z przestronnym tarasem. Z kolei za budynkiem powstaną cztery hangary od 150 do 250 m kwadratowych oraz część gastronomiczna” – zdradził zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu Paweł Brutel.

Koszt przedsięwzięcia ma wynieść 30 mln zł, a termin jego realizacji wyznaczono do 2027 roku. W Gdyni nie ukrywają, że zamierzają ubiegać się o dofinansowanie ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz z Urzędu Marszałkowskiego.

„Prace mają być prowadzone w technologii prefabrykowanej. Główne elementy będą wykonywane w innym miejscu, a u nas tylko montowane, co umożliwi szybkie powstanie całej inwestycji. Więcej czasu zajmie sama faza projektowa oraz przygotowanie mediów” – podsumował Brutel.

md/ krys/

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.