• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Jacht z Goleniowa walczy o prestiżową nagrodę

gm

28.10.2022 11:50

Partnerzy portalu

Jacht z Goleniowa walczy o prestiżową nagrodę - GospodarkaMorska.pl
Fot. TTS

Hanse 460 może otrzymać miano najlepszej jednostki 2022 roku w prestiżowym konkursie British Yachting Awards 2022. Nowy jacht budzi podziw żeglarzy na całym świecie i ma ogromne szanse na zwycięstwo. „Dla nas najważniejsza jest opinia użytkowników, którzy przemierzają na tym jachcie morza i oceany” – mówi dyrektor zarządzający HanseYachts.

Hanse 460 to innowacyjny, 14-metrowy jacht wycieczkowy, który zadowoli zarówno poszukiwaczy mocnych wrażeń, jak i miłośników rodzinnych wakacji. Jednostka została zaprojektowana przez francuskich architektów Berreta i Racoupeau, wyróżnia się komfortowym wnętrzem z 6 do 10 kojami, które można dostosować do indywidualnych potrzeb.

 Hanse 460 to przełom w żeglarstwie, mocno rożni się od poprzednika 458. Nowa jednostka może pochwalić się większą objętością i łatwością obsługi. Poprawione zostały w zasadzie wszystkie elementy, które mają wpływ na jakość żeglowania – zdradza Maciej Twardowski.

Jednostka w dużej mierze powstaje w zakładzie HanseYachts sp. z o.o. w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Ewentualna wygrana w kategorii Jacht Wycieczkowy byłaby równoznaczna z filmowym Oscarem. Maciej Twardowski przyznaje, że nagroda ucieszyłaby projektantów oraz pracowników firmy, którzy wkładają mnóstwo serca w to, by jacht był komfortowy i bezpieczny.

– Nagrody są swoistym uhonorowaniem ciężkiej pracy, jaką wkładamy w budowę tej jednostki, ale dla nas najważniejsza jest opinia użytkowników, którzy przemierzają na tym jachcie morza i oceany… statuetka to jedynie przysłowiowa wisienka na torcie – uśmiecha się dyrektor zarządzający HanseYachts sp. z o.o.

Patrząc na Hanse 460 trudno nie docenić nowoczesnego piękna, łączącego maksymalną innowacyjność i tradycyjne wartości producenta HanseYachts. Wśród cech, jakimi zachwycają się żeglarze, znajdują się m.in. koncepcja łatwego żeglowania z nowoczesnym, sportowym wyglądem, hydrodynamiczny kształt kadłuba, wysoka platforma zapewniająca zmaksymalizowaną powierzchnię żagla i standardowy bukszpryt ze zintegrowanym ramieniem kotwicznym.

– Prawdopodobnie jeden rejs wystarczy, by się zakochać w tej jednostce – mówi Maciej Twardowski. – Hanse 460 wytycza nową drogę, jaką zamierzamy podążać jeśli mowa o projektowaniu i budowie najpiękniejszych jednostek, zarówno jachtów żaglowych, jak i łodzi motorowych w całej grupie HanseYachts AG – tłumaczy.

Przypomnijmy: w ubiegłym roku spółka HanseYachts stworzyła w Szczecinie Balticdesign Institute - nowoczesne biuro projektowe. Niewykluczone, że kolejne modele jachtów Hanse będą powstawały już w Polsce, tworzone głównie przez polskich projektantów i designerów.

Podstawowe dane techniczne Hanse 460:

Długość - 14.60 m

Szerokość - 4.79 m

Zanurzenie minimalne - 2.25 m

Pojemność zbiornika wody - 450 l

Pojemność zbiornika paliwa - 210 l

Kabiny - 4

Koje - 6 do 10

Liczba silników - 1Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.