• <
escort_980x120_gif_2020

Zwiedzaj Szczecin od strony wody

ac

05.05.2021 15:36 Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Zwiedzaj Szczecin od strony wody - GospodarkaMorska.pl
Fot. zstw.szczecin

Sześć miejskich motorówek, którymi można zwiedzać Szczecin od strony wody, zostaną ponownie udostępnione mieszkańcom i turystom w sobotę, 8 maja. Do prowadzenia jednostek nie jest potrzebny patent motorowodny.

- Dobrze znane i lubiane Klaudynka, Tereńka, Danuś, Romka, Ewuśka i Małgorzatka są już gotowe do sezonu. Miejskie motorówki zacumowały przy Bulwarze Gdyńskim i czekają na wypożyczenie. W najbliższą sobotę rozpoczynamy sezon - poinformowała w środę rzeczniczka Żeglugi Szczecińskiej Celina Wołosz.

Motorówkami można zwiedzić m.in. rozlewiska Odry, Jezioro Dąbie i okolice "szczecińskiej Wenecji" - zbudowanego tuż przy rzece zespołu ceglanych budynków fabrycznych.

Wypożyczenie motorówki nie wymaga patentu motorowodnego. "Dorosła osoba powinna bez problemu poradzić sobie z jej prowadzeniem, a dodatkowo cała załoga przed rejsem przejdzie obowiązkowe, krótkie szkolenie z zakresu manewrowania i bezpieczeństwa" - wskazała Wołosz.

Jak zapewniła, wypożyczalnia działać będzie zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi: kamizelki i motorówki będą dezynfekowane. W budynku bosmanatu przebywać będzie mogła jedna osoba, a przed wejściem obowiązkowa będzie dezynfekcja rąk. Na motorówce jednocześnie przebywać będą mogły trzy osoby.


Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.