• <

Sezon żeglarski w Gdyni oficjalnie otwarty. Regaty w Marina Yacht Park

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Sezon żeglarski w Gdyni oficjalnie otwarty. Regaty w Marina Yacht Park

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

W Marina Yacht Park w Gdyni 2 maja odbyło się oficjalne Żeglarskie Otwarcie Sezonu 2024, którego elementem była I edycja Memoriału Jerzego Jałoszewskiego - regat na jachtach 2020. To również była okazja do spotkania się miłośników jachtów, którzy wzięli udział w rywalizacji morskiej. Zorganizowano także szereg atrakcji dla mieszkańców i turystów.

Wydarzenie zostało zainaugurowane o godz. 10.00 poprzez symboliczne podniesienie bandery obok budynku Mariny Yacht Parku przy nabrzeżu Basenu I Prezydenta. Obok regat nie brakowało też innych atrakcji, jak choćby zwiedzania żaglowca Baltic Beauty, strefy edukacyjnej i zabaw dla dzieci, czy też wystawy sprzętu ratowniczego oraz pokazu ratownictwa morskiego. Ratownicy z GRS PCK Trójmiasto udzielali także szkolenia z pierwszej pomocy, w tym wykonywania prawidłowej resuscytacji krążeniowo-oddechową w przypadku zatrzymania krążenia u osoby dorosłej, dziecka oraz psa. Swój punkt informacyjny wraz ze sprzętem przygotowała również szkoła Ocean Team Sailing School, prowadząca kursy i szkolenia żeglarskie.

Kluczowym punktem tego dnia były regaty o puchar otwarcia sezonu 2024, Memoriału Jerzego Jałoszewskiego, w którym wystartowało sześć ekip. Obok rywalizacji sportowej celem było także oddanie hołdu i upamiętnienia zmarłego w styczniu ub. r. Jerzego Jałoszewskiego, byłego szefa GOSiR-u, który przez wiele lat organizował życie sportowe i żeglarskie w Gdyni, a także był koordynatorem Żeglarskiej Parady Świętojańskiej, która odbywa się w trakcie czerwcowego Święta Morza. W sumie odbyły się dwie konkurencje w ramach których ekipy musiały dotrzeć do boi znajdującej się w basenie portowym, po czym zawrócić na miejsce startu. Było to niełatwe z powodu słabego wiatru utrudniającego żeglowanie. Na koniec wydarzenia odbyło się wręczenie medali i upominków ekipom uczestniczącym w regatach.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.