• <

Wynik wyszukiwania - "przemysł" - Wiadomości

Cztery firmy z Japonii łączą siły w zakresie budowy "zielonej floty"

Idemitsu Tanker, IINO Kaiun Kaisha (IINO Lines), Nippon Yusen Kabushiki Kaisha (NYK) i Nihon Shipyard ogłosiły, że konsorcjum, jakie utworzyły 26 stycznia tego roku, będzie prowadzić wspólne badania i opracowywać koncepcje projektowe (części, maszyny i sprzęt ekologiczny) dla bardzo dużych przewoźników ropy naftowej typu VLCC w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. W ten sposób chcą stanąć do rywalizacji z gigantami branży w zakresie budowy i dostarczania statków zgodnych z ideą dekarbonizacji żeglugi.
13.02.2024

Politechnika Gdańska otrzymuje blisko 7 mln zł na rozwój i modyfikację programów kształcenia

Gdańska uczelnia otrzymała dofinansowanie na rozwój i modyfikację programów kształcenia dla kluczowych branż krajowego przemysłu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS). Placówka uzyskała dotację jako jedna z 23 wnioskodawców.
17.01.2024

ING: w 2024 r. wzrost polskiej gospodarki przyspieszy

Wzrost polskiej gospodarki w 2024 r. przyspieszy, PKB wzrośnie o ok. 3 proc. r/r; nie poprawi się dostępność pracy, wzrosnąć może za to konkurencja o pracownika - prognozuje we wtorek ING. Bank oczekuje też kontynuacji dezinflacji.
02.01.2024

Południowokoreańska stocznia przerywa udział przy budowie gazowców dla Rosji

Stocznia Samsung Heavy Industries, jedna z czołowych w Korei Południowej, ogłosiła że zawiesza współpracę z rosyjską Zwiezdą. Oznacza to zaprzestanie udziału przy budowie statków do transportu LNG. Współudział przy rosyjskich projektach stoczniowych był od czasu inwazji Rosji na Ukrainę powodem kontrowersji i nacisków ze strony społeczności międzynarodowej.
28.12.2023

X Seminarium Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego. Gdzie gospodarkę morską prowadzi offshore wind?

Dziesiąta edycja Seminarium Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego, która odbyła się w zeszłym tygodniu w Kołobrzegu, stanowiła dobrą okazję do sprawdzenia, na jakim etapie rozwoju offshore wind jesteśmy, jak odnajduje się w rodzącym sektorze rynek stoczniowy i czego w związku z nim oczekują przedsiębiorcy.
07.12.2023

Doki w Chinach pękają w szwach. W Korei i UE pustoszeją

Chińscy stoczniowcy w 2023 r. odnotowali 63% wzrost zamówień na nowe projekty. Tak wynika danych podanych przez CANSI za okres od stycznia do października. Chińscy stoczniowcy uzyskali zamówienia na 61,06 mln t w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2023 r. Innowacyjne promy z Chin i kontenerowce oraz masowce możemy oglądać w polskich portach prawie codziennie.
07.12.2023

Sen Indii o potędze morskiej? Władze planują wydać niemal 5 mld dolarów na lotniskowiec

Zabezpieczenie interesów państwa na morzu oraz stworzenie sobie pozycji istotnego gracza na arenie międzynarodowej jest powodem istotnych modernizacji indyjskich sił zbrojnych. Władze w Nowym Delhi planują wzmocnić marynarkę wojenną poprzez zakup lotniskowca, dzięki czemu kraj ma osiągnąć istotną przewagę w obliczu rywalizacji z Chinami.
01.12.2023

Spadek przychodów HHLA. Spółka w obliczu wyzwań makroekonomicznych

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2023 roku obserwujemy spadek przychodów i zysków spółki Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA). Napięcia geopolityczne na scenie światowej sprawiają, że popyt konsumencki i przemysłowy podlegają presji, a ożywienie gospodarcze po pandemii staje się trudniejsze.
16.11.2023

Analityk PIE: słabe wyniki niemieckiego przemysłu będą negatywnie oddziaływać na polskich eksporterów

Słabe wyniki niemieckiego przemysłu będą wciąż negatywnie oddziaływać na polskich eksporterów, oczekiwania niemieckich konsumentów również sugerują pesymizm - zauważa w komentarzu do najnowszych danych o PMI dla polskiego przemysłu analityk Polskiego Instytutu Ekonomicznego Sergiej Druchyn.
02.11.2023

Polska będzie w stanie wyprodukować milion ton zielonego wodoru

Przemysł czeka na tańsze źródła energii – rozwiązaniem może być wodór – tak zgodnie twierdzą eksperci. Beneficjentem będzie także sektor TSL, w tym zarówno transport ciężki jak i komunikacja miejska.
25.10.2023

Norweskie porty w biznesie MEW mogą generować 8,4 miliarda NOK rocznie

Jak wynika z nowego raportu Menon Economics, norweskie porty uczestniczące w projektach związanych z morską energetyką wiatrową mogą wygenerować 8,4 miliarda NOK (około 727 milionów EUR) rocznie i zatrudnić około 6 400 osób do 2030 roku – informuje Arne Vatnøy, Communication Manager, Norwegian Offshore Wind Cluster.
23.10.2023

Rejs z GospodarkaMorska.pl, panel III: w Polsce trzeba stworzyć kulturę innowacyjności [RELACJA]

Drugi dzień konferencji Rejs z GospodarkaMorska.pl rozpoczął się od panelu dyskusyjnego „Nowe technologie i innowacje w przemyśle stoczniowym i offshore”. Rozmowa była pełna interesujących punktów widzenia dotyczących wyzwań i perspektyw rozwoju. Wysłuchaliśmy opinii ekspertów, przedstawicieli sektora i inżynierów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i poglądami na temat przyszłości branży.
01.10.2023

Rejs z GospodarkaMorska.pl, panel I: polskie stocznie z zamówieniami i niespełnionymi obietnicami, ale bez kadr [RELACJA]

Konferencja Rejs z GospodarkaMorska.pl już za nami. Po raz trzeci reprezentanci branży morskiej popłynęli wspólnie promem Nova Star, by rozmawiać o problemach, jakie spotykają sektor, ale też o ich rozwiązaniach.
28.09.2023

Kto jest kim w polskim offshore? Industria Project

Morska energetyka wiatrowa rozwija się w niebywałym tempie, a rola krajowych graczy staje się coraz bardziej zauważalna również na globalnej arenie. Jednym z wiodących uczestników tego sektora jest Industria Project. Firma już od dawna nie tylko kształtuje polski rynek inżynieryjny, ale także wprowadza innowacje, które stają się standardem w branży.
19.09.2023

Equinor dołączył do porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej

Jako firma biorąca aktywny udział w transformacji energetycznej Polski poprzez rozwijanie morskiej i lądowej energetyki odnawialnej, a także będąca jednym z głównych dostawców gazu do kraju poprzez Baltic Pipe, Equinor dołączył do grona sygnatariuszy porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej. Celem inicjatywy jest włączenie się w dialog i rozwój rynku związanego z technologiami, które norweski koncern traktuje jako kluczowe narzędzie zmniejszania emisyjności trudnych do dekarbonizacji sektorów przemysłu.
19.09.2023

Morawiecki: rozważymy powołanie ministerstwa transformacji energetycznej

Jeżeli będziemy dalej pełnić misję, rozważymy powołanie specjalnego resortu, który zajmie się transformacją energetyczną przemysłu wydobywczego i całej polskiej energetyki - powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki w Jastrzębiu-Zdroju (woj. śląskie).
03.09.2023

PIE: kolejne miesiące przyniosą lekką poprawę wyników przemysłu

Indeks PMI spadł w sierpniu i nadal pozostaje na poziomie oznaczającym spadek aktywności w przemyśle. Prognozujemy poprawę wyników przemysłu w kolejnych miesiącach – wskazał ekonomista PIE Dawid Sułkowski w komentarzu do danych o wskaźniku PMI.
01.09.2023

Uroczyste wbicie łopaty pod budowę fabryki morskich wież wiatrowych w Gdańsku

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. razem z partnerem strategicznym GRI Renewable Industries S.L. oraz firmą Baltic Towers Sp. z o.o. rozpoczyna realizację nowej inwestycji na rzecz wsparcia rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej (MEW). To przełomowe wydarzenie dla polskiego sektora energii odnawialnej.
31.08.2023

Santander Bank Polska: niepokojące sygnały z przemysłu i rynku pracy

Drugie półrocze, które według nas ma przynieść odbicie gospodarcze, zaczęło się od niepokojących sygnałów z przemysłu i rynku pracy – stwierdzili ekonomiści Santander Bank Polska w komentarzu do poniedziałkowych danych GUS.
23.08.2023

Kontenerowi rekordziści. Porty pod presją tonażowych innowacji

Około 6 700 statków do przewozu kontenerów o nośności około 330 mln ton, zdolnych pomieścić jednorazowo około 27,6 mln TEU to wyzwanie dla portów. Od czasów, gdy pierwszy kontenerowiec wpłynął do portu minęło prawie 70 lat. Kiedy na morza wypłynął w 1956 roku statek przerobiony przez Malcolma McLeana, gestorzy ładunków, spedytorzy, armatorzy przewożący drobnicę podchodzili z rezerwą do nowego rodzaju systemu transportu towarów. Na nową technologię z dystansem podchodzili również portowcy.
14.08.2023

Budowa promów w ramach programu "Batory" – "odrodzenie polskiego przemysłu stoczniowego"

Trwa budowa promów dla polskich armatorów w ramach programu „Batory”. Budowa pierwszej jednostki promowej ro-pax jest zaawansowana techniczne w ponad 58 proc. i wyprzedza harmonogram. Zadanie realizuje Gdańska Stocznia Remontowa S.A.
01.08.2023

Poprawka do ustawy o obronności USA może uderzyć w branżę okrętową w zakresie współpracy z US Navy

Senat USA dodał poprawkę do obowiązkowej ustawy o środkach na obronę National Defense Authorization Act (NDAA), która zakazałaby produkcji zagranicznych komponentów w przemyśle stoczniowym Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych do 2033 roku.
28.07.2023

Politechnika Gdańska: minikonferencja o współpracy Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa z przemysłem

Politechnika Gdańska organizuje minikonferencję poświęconą współpracy Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa PG z przemysłem.
21.06.2023

Port Gdynia. Udaremniono przemyt wypchanych niedźwiedzi

Na niecodzienne towary natknęli się funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w Gdyni. W jednej z przesyłek znaleziono dwa spreparowane niedźwiedzie czarne.
05.06.2023

Prezes Grupy Azoty: import nawozów i tworzyw do UE uderza w rentowność europejskich producentów

Polityka klimatyczna UE zachwiała równowagą podażowo-popytową na europejskim rynku chemicznym - ocenił w rozmowie z PAP prezes Grupy Azoty Tomasz Hinc. Import nawozów za Wschodu i tworzyw z Chin do UE uderza w rentowność europejskich producentów, którzy zmuszeni są ograniczać produkcję w UE - dodał.
11.05.2023

Raport: Przemysł stoczniowy w Polsce w przededniu wojny na Ukrainie

Jaka faktycznie była sytuacja przemysłu stoczniowego w Polsce w kolejnym, drugim już roku po wystąpieniu pandemii COVID-19 stanowi przedmiot niniejszego opracowania. Na ile słuszne okazały się zamieszczone powyżej wnioski zostanie ocenione na podstawie danych GUS dla sektora stoczniowego w Polsce za rok 2021.
10.05.2023

Korea Południowa również stawia na nowe okręty przeciwminowe

Administracja Programu Zakupów Obronnych ogłosiła, że planuje wprowadzenie nowych okrętów przeciwminowych dla marynarki wojennej (Daehan-minguk Haegun), znanych jako MSH-II.
15.02.2023

Gróbarczyk: sytuacja w przemyśle stoczniowym jest stabilna

Sytuacja w przemyśle stoczniowym jest stabilna z tendencją na dobrą - powiedział w środę podczas posiedzenia sejmowej komisji gospodarki morskiej wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Dodał, że wszystkie stocznie "mają pełen pakiet zamówień w zakresie remontów i budów".
08.02.2023

60 mln euro rocznie wydaje rząd Niemiec na innowacje w niemieckich stoczniach

Rząd Niemiec podjął decyzję o przeznaczeniu 30 mln euro rocznie na rozwój statków bezemisyjnych i 1,3 mln euro na wsparcie informatyzacji w przemyśle stoczniowym. Rocznie na innowacje w sektorze rząd Niemiec wydaje 60 mln euro.
24.08.2022

"Rz": rzeki trute na potęgę

Odra jest zanieczyszczana regularnie – wskazują pierwsze wyniki kontroli prowadzonych przez Wody Polskie. W jej dorzeczu wykryto już setki nielegalnych wylotów ścieków - czytamy w czwartkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".
18.08.2022

Potencjał wodoru drogą do autonomizacji i neutralności emisyjnej polskiej energetyki. V Forum Wizja Rozwoju

Ogromny potencjał wodoru będzie jednym z kluczowych tematów poruszanych przez ekspertów V Forum Wizja Rozwoju – największego wydarzenia gospodarczego w północnej Polsce. Wzrost cen paliw kopalnych oraz uniezależnianie się od rosyjskich surowców mogą znacznie przyspieszyć drogę Polski w kierunku wodorowego paliwa przyszłości. – To krok w stronę prawdziwej rewolucji energetycznej – mówi dr Andrzej Michalak, prezes Fundacji Wizja Rozwoju.
14.06.2022

Szwajcaria przyjmuje sankcje UE wobec Rosji, m.in. dotyczące żeglugi

Szwajcaria wprowadza w życie kolejny pakiet sankcji, nałożonych przez Unię Europejską na Rosję - poinformował w piątek rząd w Bernie. Chodzi o czwarty pakiet unijnych restrykcji wobec Moskwy.
25.03.2022

Nowe sankcje wobec Rosji obejmują m.in. przemysł stoczniowy

UE formalnie przyjęła nowe sankcje wobec Rosji, w tym zakaz transakcji z niektórymi przedsiębiorstwami państwowymi oraz zakaz nowych inwestycji w rosyjskim sektorze energetycznym. Sankcje obejmują też ograniczenia w handlu żelazem i stalą oraz towarami luksusowymi z Rosją.
15.03.2022

Belgia zamraża aktywa oligarchów działających m.in. w energetyce i petrochemii

Belgijski rząd zamroził aktywa o wartości 10 mld euro należące do rosyjskich oligarchów, firm, polityków oraz osób z najbliższego otoczenia prezydenta Rosji Władimira Putina - informuje w sobotę dziennik “De Tijd”.
12.03.2022

Polska piątym w Europie i ósmym na świecie eksporterem jachtów

Polska jest ósmym na świecie i piątym w Europie eksporterem jachtów oraz innych rekreacyjnych i sportowych jednostek pływających - poinformowali w czwartek analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
25.11.2021

Przemysł potrzebuje pracowników

W IV kw. br. pozyskanie nowych pracowników planuje więcej niż co czwarta firma z sektora produkcji przemysłowej – wynika z raportu ManpowerGroup. To największe od 2 lat zapotrzebowanie na pracowników w tym sektorze.
22.09.2021

Bałtyckie innowacje. Polska w ogonie. Czas na nowy kurs

Kraje regionu Morza Bałtyckiego, polscy sąsiedzi, są liderami innowacji w Europie i świecie. Polska wciąż znajduje się w ogonie innowatorów. Polskie uczelnie z Wybrzeża maję szansę by „podciągnąć” nasz kraj w rankingu?
28.07.2021

"Technologia to drzwi do przyszłości". Wywiad z prezesem Automatic Systems Engineering

O powstaniu, rozwoju i perspektywach nowoczesnej firmy technologicznej rozmawiamy z Dariuszem Jachowiczem, prezesem zarządu Sp. z o.o., założycielem Grupy Technologicznej ASE.
20.05.2021

Cemet Ltd - 30 lat na rynku to dla nas dopiero początek!

Jako Cemet Ltd. już od 30 lat rozwijamy nasze umiejętności oraz nasz park maszynowy, by sprostać zmiennym, lecz zawsze wysokim, wymaganiom Klientów i dostarczać im złożone urządzenia metalowe – niezależnie czy są one przeznaczone na statek, platformę, do fabryki, do montażu samolotów, czy może do huty Aluminium.
06.04.2021

Polska produkcja przemysłowa w czołówce państw UE

Polska, osiągając wzrost produkcji przemysłowej o 5,6 proc. r/r, po raz kolejny znalazła się w czołówce krajów UE - podkreślił wiceminister rozwoju, pracy i technologii Robert Tomanek komentując piątkowe dane Eurostatu.
12.03.2021

Tomanek: do połowy roku strategia produktywności i polityka przemysłowa

Do połowy tego roku Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii chce zakończyć prace nad strategią produktywności i polityką przemysłową. Mają one wpisywać się w szersze dokumenty służące rozwojowi – Umowę Partnerstwa i Krajowy Plan Odbudowy – zapowiedział wiceminister w tym resorcie Robert Tomanek.
25.02.2021

Tomanek: w lutym oczekujemy wzrostu produkcji przemysłowej o ok. 4 proc.

W styczniu przemysł ósmy miesiąc z rzędu na plusie, a w lutym, przy braku w różnicy dni roboczych, wzrost produkcji sprzedanej przemysłu wyniesie ok. 4 proc. - ocenił wiceminister rozwoju, pracy i technologii Robert Tomanek.
19.02.2021

Gowin: przemysł jest siłą polskiej gospodarki

Przemysł jest siłą polskiej gospodarki; rolą państwa jest wspieranie przedsiębiorczości i najlepszych warunków do rozwoju - przekazał w piątek wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Ważne są dla mnie prace nad polityką przemysłową - dodał.
19.02.2021

Przemysł 4.0 szansą na wyjście Polski z pandemicznego kryzysu

– Transformacja cyfrowa przemysłu to nasz as w rękawie, ponieważ Polska ma ogromny potencjał. Jeśli odważnie zagramy tą kartą, to nasza gospodarka szybko odrobi straty po pandemii koronawirusa i możemy też stać się liderem reindustrializacji w Europie – mówi Dawid Solak z Platformy Przemysłu Przyszłości. Jak wskazuje, pandemia COVID-19 okazała się katalizatorem, który skłonił polskie firmy do przyspieszenia cyfrowej transformacji, ale nadal jedną z głównych barier dla tego procesu pozostaje brak pracowników o odpowiednich kompete
18.02.2021

Morawiecki: polski przemysł ma solidne fundamenty, to zasługa SOR

Polska gospodarka stoi na solidnym fundamencie, przemysł ma przewagi konkurencyjne i jest to zasługa Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju - oświadczył w poniedziałek w Gdańsku premier Mateusz Morawiecki.
15.02.2021

Czy przemysł sprowadzi swoją produkcję z powrotem do Niemiec?

Kryzys koronawirusowy i brexit pokazują, jak wrażliwe są globalne łańcuchy dostaw. Czy produkcja ważnych towarów zostanie przeniesiona z powrotem do Niemiec? - zastanawia się niemiecki tygodnik "Spiegel".
12.02.2021

Przemysł będzie solidną podstawą koniunktury gospodarczej w 2021 r.

Odczyt wskaźnika PMI wskazuje na poprawę sytuacji polskiego przetwórstwa w najszybszym tempie od lipca 2020 r. - ocenił starszy ekonomista Banku Pekao Adam Antoniak. Przemysł będzie solidną podstawą korzystnej koniunktury gospodarczej w 2021 r. - dodał.
01.02.2021

Polski przemysł będzie jednym z najszybciej rosnących w Europie

Polski przemysł pozostanie jednym z najszybciej rosnących w Europie - poinformowali eksperci Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE), komentując poniedziałkowe dane dotyczące MI. Eksport będzie wciąż napędzać wzrost przemysłu - dodali.
01.02.2021

PERN otrzymał świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego

Po przeprowadzonym przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego postępowaniu sprawdzającym PERN otrzymał świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego. Potwierdzają one zdolność do zapewnienia ochrony informacji niejawnych - podała spółka, strategiczna dla bezpieczeństwa energetycznego Polski.
26.01.2021

Wykorzystanie mocy produkcyjnych w styczniu w przemyśle spadło do 77,6 proc.

Wykorzystanie mocy produkcyjnych w styczniu w przemyśle spadło do 77,6 proc. z 79,9 proc. rok temu - podał we wtorek GUS.
26.01.2021

Morawiecki: ARP przez 30 lat spełniła swoje zadanie, teraz czekają ją nowe

Przez 30 lat działalności Agencja Rozwoju Przemysłu spełniła swoje zadania, teraz czeka ją ogromna rola przy pracy nad odbudową po pandemii - oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji z okazji 30-lecia powstania ARP.
25.01.2021

Semeniuk: nowa polityka dot. przemysłu wzmocni go i nada odporność

Przygotowanie koncepcji nowego ładu ma na celu wzmocnienie bezpieczeństwa i nadanie odporności polskiemu przemysłowi, który jest odpowiedzialny za budowanie i rozszerzanie PKB - oceniła w poniedziałek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.
25.01.2021

Zakończenie prac Konwersatorium "O lepszą Polskę" nad Raportem o globalnym kryzysie finansowo-gospodarczym spowodowanym pandemią koronawirusa

Na początku listopada 2020 roku Konwersatorium "O lepszą Polskę", powołane z inicjatywy Polskiego Lobby Przemysłowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, zakończyło- rozpoczęte w marcu br. - prace nad opracowaniem Raportu o globalnym kryzysie finansowo-gospodarczym spowodowanym pandemią koronowirusa. Raport składa się ze wstępu i zakończenia oraz dwóch części. Pierwsza część zawiera diagnozę globalnego kryzysu finansowo-gospodarczego zdeterminowanego przez pandemię koronawirusa w obszarze gospodarczym, społecznym, politycznym i geo
20.01.2021

Tomanek: po pandemii najważniejsze cyfryzacja, przemysł 4.0 i Zielony Ład

Dla polskiej gospodarki po pandemii koronawirusa w ramach strategii rozwoju do roku 2030 najważniejsze będą: cyfryzacja, przemysł 4.0 i Zielony Ład - stwierdził w rozmowie z Polskim Radiem 24 wiceminister rozwoju, pracy i technologii Robert Tomanek.
12.01.2021

Gowin: polityka przemysłowa ma skłonić prywatnych przedsiębiorców do śmiałych inwestycji

Polityka przemysłowa Polski ma skłonić m.in. prywatnych przedsiębiorców do podejmowania śmiałych inwestycji - mówi PAP wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Chcielibyśmy, aby do 2030 r. nasz kraj stał się jedną z głównych potęg przemysłowych w Europie - dodał.
08.01.2021

Wyniki produkcji przemysłowej pozwalają oczekiwać ożywienia gospodarczego w 2021 r.

Grudniowa produkcja przemysłowa w połączeniu ze wzrostem sprzedaży detalicznej daje solidną podbudowę pod oczekiwane ożywienie gospodarcze w 2021 r. - oceniają eksperci PKO BP w odniesieniu do opublikowanego w poniedziałek wskaźnika PMI dla przemysłu w Polsce w grudniu.
04.01.2021

Rynek nieruchomości przemysłowych i logistycznych odporny na koronawirusa

Mimo pandemii, od początku stycznia do końca września 2020 r. przybyło w Polsce 1,7 mln metrów kw. powierzchni przemysłowych i logistycznych. To prawie tyle samo, co rok wcześniej. Polska znalazła się na drugim miejscu pod względem popytu na nieruchomości industrialne w Europie. Zdaniem ekspertów BNP Paribas Real Estate z Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych zawdzięczamy to w głównej mierze ekspansji polskich firm.
23.12.2020

W grudniu br. wzrost produkcji przemysłowej będzie na poziomie 8,6 proc.

W grudniu br. wzrost produkcji przemysłowej będzie na poziomie 8,6 proc. - przewiduje wiceminister rozwoju, pracy i technologii Robert Tomanek, odnosząc się do piątkowych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Dodał, że będzie to wynikało przede wszystkim z korzystnych efektów kalendarzowych.
18.12.2020

PKN ORLEN inwestuje w rozwój spółek na południu Polski

Budowa instalacji do produkcji zielonego glikolu Grupy ORLEN w Trzebini jest zaawansowana w 77 procentach. Finalizowane są również prace związane z wytwórnią wodoru. Inwestycje Koncernu na południu Polski umożliwiają nie tylko dynamiczny rozwój Grupy, ale też realizację strategicznych założeń w obszarze energetyki nisko i zeroemisyjnej.
18.12.2020

Orlen może przejąć PGNiG już za rok

Wniosek koncentracyjny planujemy złożyć w I kw. 2021 roku. Nie musi go rozpatrywać Komisja Europejska, może on trafić do UOKiK - powiedział w rozmowie z "Dziennik Gazetą Prawną" prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Zapowiedział również, że realnie PGNiG mogłoby stać się częścią grupy już na przełomie 2021 i 2022 roku.
09.12.2020

Krajowy przemysł nadal odporny na pandemię

Krajowy przemysł jest nadal odporny na pandemię, ale jego odporność może być przejściowa, jeżeli nie nastąpi wyraźna poprawa aktywności sektora usługowego - ocenił bank PKO BP we wtorkowym komentarzu do danych dot. wskaźnika PMI. Koniunktura w przemyśle jest spójna ze wzrostem PKB - dodano.
01.12.2020

Prezes PKN Orlen: Spółka finalizuje prace nad strategią [wywiad]

PKN Orlen liczy, że nowa strategia do 2030 roku zostanie zaakceptowana 30 listopada i wtedy też koncern ją ogłosi. Prezes Daniel Obajtek zapewnia, że będzie ona kontynuacją prowadzonych już projektów, a postawione w niej cele finansowe i inwestycyjne będą realne w każdych, nawet bardzo trudnych warunkach makro.
26.11.2020

LOTOS-Air BP z nowymi cysternami

Trzy nowe cysterny lotniskowe zasilą warszawską bazę spółki LOTOS-Air BP Polska. Pojazdy, poza standardowymi operacjami tankowania samolotów, będą wykorzystywane również podczas świadczenia usług roztankowywania paliwa, w trakcie przeglądów lub awarii maszyn lotniczych.
26.11.2020

Wzrosły nowe zamówienia w przemyśle

Nowe zamówienia w przemyśle w październiku 2020 r. wzrosły rdr o 3,7 proc., po wzroście o 3,7 proc. rdr we wrześniu - podał Główny Urząd Statystyczny.
25.11.2020

Produkcja przemysłowa w X wzrosła w 19 działach

Produkcja przemysłowa w październiku 2020 r. wzrosła w ujęciu rocznym w 19 spośród 34 działów - poinformował Główny Urząd Statystyczny.
20.11.2020

Wskaźnik PMI dla przemysłu w Polsce w październiku wyniósł 50,8 pkt.

Wskaźnik PMI dla przemysłu w Polsce w październiku wyniósł 50,8 pkt. wobec 50,8 pkt. we wrześniu - podała firma Markit, która opracowuje wskaźnik. Konsensus PAP Biznes zakładał, że wskaźnik wyniesie 51,0 pkt.
02.11.2020

LOTOS dobrze przygotowany na trudne warunki rynkowe

W III kwartale 2020 r. gdański koncern optymalizował działalność – m.in. ograniczając produkcję paliwa lotniczego i zwiększając sprzedaż asfaltów. Udało się utrzymać wykorzystanie niemal pełnych mocy produkcyjnych rafinerii, podczas gdy wiele zakładów w Europie musiała ograniczać przerób. Kompleksowość i elastyczność rafinerii oraz silna pozycja gotówkowa oraz relatywnie niskie zadłużenie sprawiają, że Grupa LOTOS jest dobrze przygotowana na wymagające warunki makroekonomiczne.
30.10.2020

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w przemyśle gorszy niż we wrześniu

W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w przemyśle był gorszy niż we wrześniu - podał Główny Urząd Statystyczny.
21.10.2020

Mały lockdown może niekorzystnie wpłynąć na produkcję

Mały lockdown może niekorzystnie wpłynąć na produkcję - ocenia ekspertka Konfederacji Lewiatan Sonia Buchholtz, komentując dane GUS dot. produkcji przemysłowej. Jak dodała, we wrześniu wzrost sprzedaży m/m odnotowało 30 z 34 działów przemysłu m.in. sprzedaż samochodów, urządzeń elektrycznych.
20.10.2020

Druga fala pandemii będzie miała mniejszy wpływ na przemysł?

Produkcja ukształtowała się we wrześniu na takim samym poziomie jak w lutym, czyli ostatnim miesiącu przed pandemią - zaznaczyli analitycy Credit Agricole, odnosząc się do wtorkowych danych GUS. Według nich, druga fala pandemii nie doprowadzi do ponownego zerwania globalnych łańcuchów dostaw.
20.10.2020

Produkcja przemysłowa rośnie szybciej niż prognozowano

Po wyłączeniu czynników sezonowych i kalendarzowych wzrost produkcji wyniósł solidne 3 proc. mdm i oznacza to powrót do odrabiania pandemicznych strat. Taki wynik przemysłu wspiera nasze optymistyczne prognozy PKB za III kwartał - ocenił Piotr Bartkiewicz ekspert Pekao.
20.10.2020

Produkcja przemysłowa we wrześniu wzrosła w 23 działach

Produkcja przemysłowa we wrześniu 2020 r. wzrosła w ujęciu rocznym w 23 spośród 34 działów - poinformował Główny Urząd Statystyczny.
20.10.2020

Jak skutecznie tworzyć strategie badań i rozwoju w polskim przemyśle?

Jak wykorzystać doświadczenia mijającej perspektywy finansowej do tego, aby lepiej przygotować się na możliwości, jakie przyniosą nam kolejne lata? Czy trudny okres pandemii daje szansę na realizację innowacyjnych projektów i wypracowanie swojej przewagi konkurencyjnej? Skąd czerpać inspirację i motywację do działania? To tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas IV edycji konferencji z cyklu „Jak skutecznie tworzyć strategie badań i rozwoju w polskim przemyśle?
09.10.2020

Odbicie przemysłu wyraźnie hamuje, ale poprawiają się perspektywy

Wrześniowy odczyt indeksu PMI dla przemysłu odbił tylko nieznacznie względem sierpnia i wyniósł 50,8 (poprzednio 50,6), co sugeruje, iż odbicie przemysłu wyraźnie hamuje, choć nadal trwa, ale jednocześnie poprawiają się perspektywy na przyszłość - ocenia bank Alior.
01.10.2020

Zmiany w procesie globalizacji szansą dla Polski. Coraz więcej firm będzie przenosić tu swoją produkcję

Osłabienie globalizacji spowolni rozwój światowej gospodarki, ale dla Polski może być szansą na rozwój. – Firmy na całym świecie będą szukały tanich miejsc produkcji, żeby obniżyć koszty działalności, ale będą rozsądnie wybierać lokalizacje – mówi Stefan Kawalec, prezes zarządu Capital Strategy. Dla wielu – przede wszystkim z Europy Zachodniej, lecz także z Azji – dobrą lokalizacją będzie właśnie Polska, ze względu na położenie w Europie Środkowej, przynależność do Unii Europejskiej i fakt, że wciąż mamy dużo niższe koszty pracy
25.09.2020

Wdrażanie Przemysłu 4.0 wyzwaniem w zakresie bezpieczeństwa kraju

Wraz ze wzrostem znaczenia rozwiązań z sektora Przemysłu 4.0 wzrasta zapotrzebowanie na zaawansowane systemy bezpieczeństwa, które pozwolą błyskawicznie wykryć zagrożenia ze strony cyberprzestępczości. Szczególną ochroną powinny zostać objęte przedsiębiorstwa wchodzące w skład infrastruktury krytycznej, często korzystającej z rozwiązań sprzed ery powszechnego internetu. W zapewnieniu bezpieczeństwa sieciom tego typu pomoże sztuczna inteligencja.
23.09.2020

Produkcja przemysłowa odbija, choć wolniej niż tego oczekiwano

Produkcja przemysłowa kontynuuje odbicie, choć skala tego odbicia jest niższa od oczekiwań - podkreśliło ING, komentując dane GUS. Dodano jednak, że tempo wzrostu produkcji sprzedanej zaskakuje in plus.
18.09.2020

Produkcja przemysłowa w sierpniu rosła w 21 działach

Produkcja przemysłowa w sierpniu 2020 r. wrosła w ujęciu rocznym w 21 spośród 34 działów - poinformował Główny Urząd Statystyczny.
18.09.2020

PKN Orlen buduje pozycję globalnego czempiona

Konsolidacja przedsiębiorstw, budowanie zdywersyfikowanego biznesu odpornego na wahania makroekonomiczne, promocja polskich marek za granicą i dopasowanie narzędzi marketingowych do specyfiki rynku docelowego może być receptą na sukces polskiego przemysłu w ekspansji na rynki zagraniczne.
15.09.2020

PKO BP: odrabianie strat w przemyśle następuje szybko

Dane GUS o spadku PKB za II kwartał 2020 r. mają znaczenie głównie historyczne - wskazują analitycy PKO BP w komentarzu do danych GUS. Dane za lipiec pokazują odrabianie strat następuje szybko, zwłaszcza w przemyśle i w handlu - dodali.
31.08.2020

Fuzja Orlenu z Lotosem gwarancją bezpieczeństwa energetycznego

Dziś pojęcie bezpieczeństwa paliwowo-energetycznego kraju polega przede wszystkim na zabezpieczeniu i dostępie do różnych źródeł energii. Takie wnioski płyną z panelu dyskusyjnego Orlenu, który odbył się w ramach III Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.
25.08.2020

Sytuacja finansowa LOTOSU po pierwszym półroczu 2020

W I półroczu 2020 r. rafineria Grupy LOTOS pracowała optymalnie i niemal w pełni wykorzystała swoje moce produkcyjne, przerabiając 5,1 mln ton ropy. Dzięki pełnemu zintegrowaniu instalacji projektu inwestycyjnego EFRA, spółka elastycznie zaadaptowała się do trudnych warunków w czasie pandemii COVID-19, m.in. ograniczając produkcję paliwa lotniczego na rzecz zwiększenia puli innych wysokomarżowych produktów, głównie oleju napędowego, poprzez alokowanie części produktów w eksporcie morskim.
12.08.2020

Raport z rynku żeglugowego – morze niepewności (tydzień 30-32)

Wszystko wskazuje na to, że efekt pierwszego ciosu kryzysu pandemicznego oraz efekty gwałtownie załamującej się ceny ropy minęły. Wiele z segmentów żeglugi mozolnie podnosi się z gruzów tego, co powstało po wielkim zamieszaniu pierwszego półrocza. Czas trwania procesów kryzysowych rządzi się jednak swoimi prawami i może jeszcze niejednokrotnie zaskoczyć tym bardziej, że nadal wisi nad globalną gospodarką widmo nadchodzącej lub najprawdopodobniej już rozpoczętej drugiej fali pandemii wirusa COVID-19.
10.08.2020

PGNiG odkryło kolejne złoże gazu

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA z sukcesem zakończyło prace wiertnicze w gminie Wiązownica w powiecie jarosławskim. Otwór Zapałów-3K pozwoli na wydobycie ok. 5 mln m sześc. gazu ziemnego rocznie.
07.08.2020

PERN rozbudowuje magazyny biokomponentów

PERN S.A. rozstrzygnął pierwsze postępowania przetargowe na rozbudowę pojemności magazynowych na biokomponenty - estry wyższych kwasów tłuszczowych (FAME) oraz bioetanol. Spółka stale podejmuje aktywne działania, aby dostosować zdolności magazynowe i technologiczne baz paliw do potrzeb Klientów.
07.08.2020

PERN projektuje nowe zbiorniki na paliwa

PERN rozstrzygnął postępowanie przetargowe na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej dla budowy 15 zbiorników na produkty naftowe – najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o. III etap rozbudowy pojemności magazynowych w bazach paliw to jeden z elementów programu Megainwestycje PERN, którego zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju, przy jednoczesnym spełnianiu bieżących potrzeb klientów.
03.08.2020

PMI dla krajowego przemysłu powyżej “neutralnego” poziomu

PMI dla krajowego przemysłu za lipiec kontynuuje wyraźne odbicie. Indeks po raz pierwszy od października 2018 powrócił powyżej poziomu “neutralnego” (50 pkt.) oddzielającego zwiększanie aktywności przez firmy od jej spadku - komentują poniedziałkowe dane analitycy PKO BP.
03.08.2020

W ciągu "kilku miesięcy" Orlen chce rozpocząć w KE procedurę związaną z przejęciem PGNiG

PKN Orlen chce rozpocząć w Komisji Europejskiej procedurę prenotyfikacyjną, ws. planowanego przejęcia PGNiG, najszybciej, jak to możliwe – oświadczył w czwartek członek zarządu ds. finansowych koncernu Jan Szewczak. Ocenił, że jest to kwestia "kilku miesięcy".
30.07.2020

PKN Orlen: wspólnie z GL możemy dołączyć do czołowych koncernów w Europie

PKN Orlen wspólnie z Grupą Lotos mają szansę dołączyć do grona najbardziej liczących się koncernów paliwowo-energetycznych w Europie - oświadczył płocki koncern komentując poniedziałkowe, krytyczne stanowisko sejmiku pomorskiego ws. konsolidacji obu firm.
27.07.2020

GUS: wykorzystanie mocy produkcyjnych w lipcu w przemyśle spadło do 73,8 proc.

Wykorzystanie mocy produkcyjnych w lipcu w przemyśle spadło do 73,8 proc. z 81,8 proc. rok temu - podał w piątek GUS.
24.07.2020

Kolejne kroki PKN ORLEN na drodze do przejęcia Grupy PGNiG

​PKN ORLEN rozpoczął prace nad wnioskiem koncentracyjnym do Komisji Europejskiej dotyczącym przejęcia Grupy PGNiG. Równolegle realizowany będzie proces due dilligence tej spółki. Umożliwia to podpisane przez oba podmioty porozumienie o zachowaniu poufności. Prowadzona akwizycja jest ważnym elementem budowy przez PKN ORLEN jednego koncernu multienergetycznego z silną pozycją w Europie i globalnym zasięgiem.
23.07.2020

PGNiG coraz bliżej uruchomienia produkcji z kolejnego złoża na Morzu Północnym

Prace nad uruchomieniem wydobycia ze złoża Duva, w których udziały ma PGNiG Upstream Norway, przekroczyły już półmetek. Zakończyło się właśnie układanie podwodnych instalacji, które posłużą do wydobycia węglowodorów z tego złoża.
23.07.2020

Duży może więcej - konsolidacja rynku sposobem na bezpieczeństwo paliwowo-energetyczne Polski

Zdaniem ekspertów tylko silna, zdywersyfikowana pod względem źródeł energii firma będzie w stanie podołać transformacji energetycznej i wzrostowi zapotrzebowania na energię. Konsolidacja rynku paliwowo-energetycznego, choć spóźniona o 20 lat, buduje bezpieczeństwo paliwo-energetyczne Polski i zwiększy dochody budżetu państwa nawet o 7 mld zł w skali roku.
22.07.2020

W lipcu możliwy pozytywny wpływ tempa wzrostu produkcji w działach dotkniętych przez lockdown

W lipcu oczekujemy pozytywnego wpływu tempa wzrostu produkcji w działach najsilniej doświadczających spadków w okresie lockdownu - prognozuje Ministerstwo Rozwoju w komentarzu do danych GUS.
20.07.2020

Credit Agricole: w czerwcu odnotowano ożywienie aktywności w polskim przemyśle

W czerwcu odnotowano szeroki zakres ożywienia aktywności w polskim przemyśle. Roczna dynamika produkcji zwiększyła się pomiędzy majem i czerwcem w prawie wszystkich kategoriach - stwierdził Krystian Jaworski, ekonomista badania Credit Agricole.
20.07.2020

ING: Produkcja pobudzi wzrost PKB

Za wyższą dynamiką produkcji przemawia układ dni roboczych – w tym roku o dwa więcej niż w 2019 r. , a lepsza produkcja dodaje do tempa PKB w drugim kwartale 2020 r. ok. 0,5-0,23 pkt. proc. - ocenili ekonomiści banku ING Rafał Benecki Piotr Popławski.
20.07.2020

Produkcja przemysłowa na plus! Najwięksi optymiści nie zakładali takiego wzrostu

Nikt nie spodziewał się takiego pokazu siły polskiego przemysłu. Jak napisali tuż po opublikowaniu danych przez GUS ekonomiści Banku Pekao: "Produkcja przemysłowa wyższa o 0,5 proc. rdr - to duża niespodzianka. Pomogły dni robocze, niska baza, ale przede wszystkim odbudowa aktywności po pandemii. W stosunku do stanu wyjściowego produkcja jest już "tylko" o 10 proc. niższa".
20.07.2020

Borys: wzrost produkcji przemysłowej rdr w czerwcu potwierdza koniec recesji w Polsce w II kw.

Wzrost produkcji przemysłowej rdr w czerwcu to informacja potwierdzająca koniec recesji w Polsce w drugim kwartale i wskazująca, że spadek PKB w II kw. ma szansę być poniżej 10 proc. - ocenił poniedziałkowe dane GUS prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.
20.07.2020

Bosak: w sprawie fuzji PKN Orlen i Lotosu domagam się ujawnienia niezależnej analizy biznesowej

Lider Konfederacji Krzysztof Bosak zapowiedział, że będzie domagał się ujawnienia niezależnej analizy biznesowej dot. przejęcia przez PKN Orlen Lotosu, ujawnienia kosztów doradztwa prawnego i lobbingowego oraz pełnych warunków KE w sprawie fuzji.
17.07.2020

Sputnik Polska: Kiedy zakończy się kryzys naftowy w Libii?

Libijskie porty będą przepompowywać ropę naftową ze swoich magazynów na tankowce wyłącznie na podstawie umów podpisanych przed zamknięciem terminali.
17.07.2020

Prezes PGNiG: w Polsce jest miejsce dla jednego gracza multienergetycznego

W Polsce jest miejsce dla jednego gracza multienergetycznego; takim graczem będzie nowy podmiot, który będzie wynikiem fuzji spółek Orlen-Lotos-PGNiG - podkreślił w piątek prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Jerzy Kwieciński.
17.07.2020

Prezes PKN Orlen: Oceny Moody’s i Fitch Ratings potwierdzają słuszność naszych decyzji

Oceny Agencji Moody’s, a także Fitch Ratings, opierają się na rzeczowej analizie danych oraz planów koncernu i są potwierdzeniem słuszności naszych decyzji biznesowych, dotyczących przejęcia Grupy Lotos i PGNiG, a wcześniej także Grupy Energa - ocenił w czwartek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
16.07.2020

Obajtek: fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos wzmocni naszą pozycję w regionie

Decyzja Komisji Europejskiej ws. zgody na przejęcie Grupy Lotos przez PKN Orlen jest "historyczną chwilą"; fuzja wzmocni naszą pozycję w regionie - powiedział w środę prezes Orlenu Daniel Obajtek. Zapewnił, że nie będzie w wyniku fuzji żadnych zwolnień grupowych.
15.07.2020

Obajtek: dzięki połączeniu z Lotosem Orlen będzie kupował ropę taniej

Dzięki połączeniu z Lotosem Orlen będzie kupował ropę po bardziej atrakcyjnych cenach - powiedział we wtorek prezes Orlenu Daniel Obajtek. Wskazał, że integracja to także optymalizacja kosztów i większe możliwości inwestycyjne.
14.07.2020

PERN z nową umową dot. budowy rurociągu Boronów – Trzebinia

PERN podpisał umowę z firmą, która dostarczy rury i łuki na potrzeby budowy rurociągu produktowego Boronów – Trzebinia, projektu należącego do Megainwestycji. W postępowaniu przetargowym najkorzystniejszą ofertę przedstawiło konsorcjum spółek: Ferrum S.A. oraz Izostal S.A.
14.07.2020

Obajtek: do pierwszej transakcji przejęcia akcji Lotosu od Skarbu Państwa dojdzie w ciągu roku

Orlen szacuje, że do pierwszej transakcji przejęcia akcji Lotosu od Skarbu Państwa dojdzie w ciągu roku - poinformował dziennikarzy prezes Orlenu, Daniel Obajtek.
14.07.2020

Premier: rozwój przemysłu paliwowego to przyszłość polskiej gospodarki

Zwiększamy bezpieczeństwo energetyczne państwa; badania i rozwój całego przemysłu paliwowego, a w szczególności petrochemicznego to jest przyszłość przed polską gospodarką - powiedział we wtorek podczas konferencji prasowej PKN Orlen premier Mateusz Morawiecki.
14.07.2020

Orlen otrzymał od Komisji Europejskiej warunkową zgodę na przejęcie Lotosu

Fuzja z Grupą LOTOS to ważny krok w kierunku budowy silnego multienergetycznego koncernu o międzynarodowym potencjale, skutecznie konkurującego na wszystkich rynkach - oceniła we wtorek płocka spółka, po tym jak otrzymała warunkową zgodę KE na przejęcie Lotosu.
14.07.2020

ARP: w czerwcu nadal spadkowy trend na międzynarodowym rynku węgla

W czerwcu międzynarodowy rynek węgla nadal poddany był trendom spadkowym, mimo niewielkich symptomów ożywienia wynikających z nadziei na wzrost popytu w kluczowych terminalach węglowych - wynika z najnowszego opracowania Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).
13.07.2020

Libia wznawia produkcję ropy po miesiącach blokady

Libijska Krajowa Spółka Naftowa (NOC) poinformowała w piątek w komunikacie, że wznawia produkcję i eksport ropy po trwającej od 17 stycznia blokadzie pól naftowych i terminali przez Libijską Armię Narodową (ANL) generała Chalify Haftara.
10.07.2020

Prezes PERN: Szczyt kryzysu w obrocie paliwami był w kwietniu, trwa odbudowa

Spadki wydań paliw przez PERN, związane z pandemią koronawirusa były największe w kwietniu i wyniosły wtedy ponad 20% w porównaniu do planów, jednak od maja trwa proces odbudowy, poinformował ISBnews prezes PERN Igor Wasilewski.
10.07.2020

Trzaskowski: Nord Stream 2 - olbrzymi błąd polityki niemieckiej; powinien być zablokowany

Gazociąg Nord Stream 2 to jest olbrzymi błąd polityki Niemiec; uważam, że ten projekt powinien być zablokowany - ocenił w czwartek kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Opowiedział się jednocześnie za odbudową współpracy polsko-niemiecko-francuskiej w ramach Trójkąta Weimarskiego.
02.07.2020

Ceny ropy w USA rosną z powodu informacji o zmniejszeniu zapasów surowca

Ceny ropy w USA idą w górę po największym spadku zapasów w tym roku i po zapowiadanym obniżeniu produkcji przez państwa OPEC. Analitycy obawiają się jednak, że popyt na surowiec może się nie odbudować w najbliższej przyszłości ze względu na pandemię koronawirusa.
02.07.2020

EBI pożycza 65 mln euro na projekt połączenia gazowego między Polską i Litwą

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) podpisał umowę pożyczki w wysokości 65 mln euro z litewskim operatorem systemu przesyłowego gazu AB Amber Grid na sfinansowanie budowy litewskiego odcinka planowanego połączenia gazowego między Polską i Litwą.
01.07.2020

Grupa Technologiczna ASE

Grupa Technologiczna ASE Razem tworzymy technologie przyszłości
Wodór,H2,Magazyny Energii,Poprawa jakości energii elektrycznej,Zarządzanie energią,LNG,Odpowiedzialny przemysł,Nowe technologie,Technologie wodorowe,OZE,Bezpieczeństwo techniczne,Bezpieczeństwo wybuchowe, Analizy bezpieczeństwa,Konsulting środowiskowy,zielona energia,czysty wodór,Grupa Technologiczna ASE,ASE,Automatic Systems Engineering

Port Service Sp. z.o.o.

•unieszkodliwianie odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne w Stacji T
odpady,spalarnia,spalarnia odpadów,utylizacja odpadów,unieszkodliwianie odpadów,edukacja ekologiczna,przemysł portowy,przemysł chemiczny,odpady niebezpieczne,port service,port serwis,odpady ropopochodne,odpady chemczne,urząd celny,zajęcia celne,odpady farmaceutyczne,ścieki przemysłowe,oleje przepracowane,termiczne unieszkodliwianie,oczyszczanie w oczyszczalni ścieków przemyslowych,skup olejów silnikowych,skup olejow przekładniowycj,skup olejów smarowych,skup olejów transformatorowych,zarządzanie odpadami,utylizacja przetwminowanej żywności,utylizacja przeterminowanych kosmetyków,utylizacja odpadów niebezpiecznych,doradztwo w zakresie postępowania z odpadami

CRIST S.A.

Budowa, konserwacja , naprawy statków
budowa statków,offshore,przemysł offshore,remonty statków . konserwacja statków,polska stocznia,stocznia,stocznie,remonty kadłubów,budowa kadłubów,trasowanie,dokumentacje traserskie,systemy rurowe,walcowanie,stocznia crist,stocznia gdynia

PROMECO S.A.

PRZEYSŁ MORSKI I PROJEKTY PRZYBRZEŻNE
szafy sterownicze,szafy elektryczne,przetwornice,przemysł morski,układy sterowania,główne rozdzielnice energii elektrycznej,układy zasilające,układy zasilające niskiego napięcia,centra sterowania układami rozdzielczymi,układy wydechowe do siników wysokoprężnych,zgrzewanie tarciowe z przemieszczeniem,spawanie stali i aluminium metodą MIG/ TIG,spawanie stali i aluminium przy użyciu robota,cięcie laserowe,cięcie laserowe za pomocą narzędzi skrawających,gięcie,szycie izolacji miękkiej,projekty przybrzeżne

CLIMAREM Sp. z o.o. - wcześniej PBUCH S.A.

Wyspecjalizowana kadra projektowa i produkcyjna
pbuch,instalacje chłodnicze,klimatyzacja,komory chłodnicze,chłodnictwo przemysłowe,klimatyzacja przemysłowa,klimatyzator,komory hiperbaryczne,wymiennik płaszczowo-rurowy,skraplacz,parownik,zbiornik ciśnieniowy,chłodnica,komora dekompresyjna,agregat chłodniczy,chiller,urządzenia chłodnicze w wykonaniu morskim,zespoły do chłodzenia wody,climarem,kanały wentylacyjne,chłodnia

Schiedel Sp. z o.o.

Schiedel Metaloterm to ponad 50-letnie doświadczenie w opracowywaniu systemów odprowadzania spalin m.in. dla przemysłu stoczniowego.
Systemy odprowadzania spalin dla przemysłu stoczniowego ,Spalanie opadów ,systemy odprowadzania spalin ,Super jachty ,Awaryjne źródła energii ,Super jachty ,kominy ,Innowacyjne systemy spalinowe dla przemysłu stoczniowego ,Tłumiki dla silników jachtów i statków ,Odprowadzanie spalin w super jachtach i statkach ,Platformy wiertnicze ,Systemy kominowe ,odprowadzanie spalin dla przemysłu offshore ,odprowadzanie spalin dla przemysłu energetycznego ,odprowadzanie spalin dla Konstrukcji Offshore ,Urządzenia Offshore ,Wyposażenie Offshore ,Wyposażenie platform wiertniczych ,Wyposażenie energetyki morskiej ,Ultralekkie systemy odprowadzania spalin dla przemysłu stoczniowego ,Inteligentne systemy odprowadzania spalin

Polski Rejestr Statków S.A. PION NAUKOWO-BADAWCZY

prs,polski,polska,rejestr,statków,statek,statki,szkolenia,kursy,szkolenie,kurs,nauka,praca,badawcze,kwalifikacje,morze,certyfikat,certyfikacja,nadzór,przemysł,gospodarka,morska,shipping,register,polish,doradztwo,doradca,techniczne,techniczny,aplikacja,aplikacje,innowacja,kontrola,offshore,infrastruktura,port,stocznia,dok,bezpieczeństwo,żegluga,rozwój

Damen Engineering Gdańsk sp.z o.o.

.
biuro projektowe,statki,offshore,projekt,branża morska,biura projektowe,projektanci okrętowi,projektowanie jednostek pływających,projektowanie okrętów,projektowanie statków,projektowanie jachtów,budownictwo statków,projekty,przemysł stoczniowy,budowa statków,okręty,inżynieria morska,damen,damen engineering,projektowanie specjalistycznych jednostek pływających

SeaData Sp. z o.o.

SeaData Sp. z o. o. to firma IT oferująca usługi z zakresu monitoringu środowiska, tworzenia baz danych oraz wykorzystania danych satelitarnych w rolnictwie i planowaniu przestrzennym.
seadata,yeti,yetibox,yetisense,monitoring jakości powietrza,zanieczyszczenia powietrza,monitoring hałasu,monitoring hałasu przemysłowego,systemy gis,mapy akustyczne,pomiary dronem,UAV,Mapy 3D z Drona,Dane satelitarne,Pomiary atmosferyczne,Data Science,Big Data,modele numeryczne,systemy informatyczne dla Portów,systemy informatyczne,analiza danych,pomiary dla Portów,ortofotomapy,obróbka danych satelitarnych,obróbka danych GIS,systemy geoprzestrzenne,rozwiązania IoT dla Portów,rozwiązania IoT dla Przemysłu,Monitoring IoT,Ochrona środowiska,monitoring środowiska,Ochrona środowiska w przemyśle,Badania środowiska,Obserwacja Ziemi,GIS,kontrola jakości powietrza,dron do badania smogu,dron przemysłowy,mapa smogowa ,mapa smogowa z drona,mapa zanieczyszczeń z drona,mapa zanieczyszczeń powietrza dron,smog,Badanie smogu,monitoring smogu,inspekcje gazów,inspekcje przemysłowe dronem,dron smog,monitorowanie smogu,monitoring gazów niebezpiecznych

BALTIC ENGINEERING Sp. z o.o. Sp. k.

REMONTY JEDNOSTEK PŁYWAJĄCYCH
remonty statków,remonty okrętów,spawanie,remonty jednostek pływających,diagnostyka silników,koncesja mswia,kompleksowe remonty jednostek,dokowanie jednostek pływających,dok pływający,remonty siłowni okrętowych,diagnostyka siników okrętowych,stanowisko z obciążeniowym hamulcem wodnym,remonty pomp wodnych,remonty pomp paliwowych,remonty pomp olejowych,naprawy kotłów,naprawy zbiorników ciśnieniowych,naprawy wymienników ciepła,produkcja nowych wężownic,Chester Monecular,regeneracja części i maszyn,remonty środków transportu morskiego,remonty obiektów przemysłowych,remonty maszyn i urządzeń,posadowienia maszyn na pokładach epoksydowych,regeneracja części i maszyn materiałami chemoutwardzalnymi,regeneracja części i maszyn metodami spawalniczymi,remonty jednostek pływających dla armatorów krajowych i zagranicznych,remonty pomp,remonty kompresorów,remonty turboładowarek,remonty średniogabarytowych silników spalinowych,pływający dok

Hav Design Poland

Usługi projektowe dla przemysłu stoczniowego
biuro projektowe,biura projektowe,projektowanie statków,projektowanie instalacji okrętowych,hav design,havyard,Usługi projektowe dla przemysłu stoczniowego,Przygotowanie dokumentacji technicznej, Opracowania technologiczne,projektowanie okrętowych konstrukcji stalowych i aluminiowych,Projektowanie siłowni i instalacji okrętowych

ELECTRICAL MARINE SOLUTIONS SP. Z O.O.

elektryk,elektryka morska,remonty statków,przemysł okrętowy,instalacje elektryczne,kabel elektryczny,przewód elektryczny,budowa statków,przeglądy statków,elektryka okrętowa,przemysł morski,offshore,jacht,statek,oświetlenie okrętowe,lampa,prace elektryczne,rozdzielnica,system alarmowy,testy rezystancji,izolacja

NGL3D measurements

nglmachining,ngl machining,pomiary przestrzenne; pomiary 3D,pomiary,pomiary tachimetryczne,tachimetr,laser tracker,laser tracker FARO,ramię pomiarowe,ramię pomiarowe FARO,pomiary konstrukcji stalowych,pomiary przestrzenne,metrologia,matrologia przemysłowa,pomiary laserowe

Przedsiębiorstwo CEMET Ltd. Sp. z o.o.

offshore,urządzenia offshore,maszyny dla przemysłu morskiego,manipulatory do rurociągów,spawane konstrukcje stalowe,narzędzie kalibrujące odwierty,protektor przeciw pęczniejącym iłom,wyposażenie na statki,linie galwanizacji,zbiorniki wysokociśnieniowe,zbiorniki niskociśnieniowe,komory niskociśnieniowe,komory wysokociśnieniowe,obróbka skrawaniem,obróbka skrawaniem na tkarkach,obróbka skrawaniem na tokarkach,obróbka skrawaniem na wytaczarkach,wentylatorowe chłodnie wody,Rozwiertak PPPI do odwiertów gazu,Rozwiertak PPPI do odwiertów ropy

AN-ELEC Sp. z o.o.

rozdzielnice elektryczne, instalacje okrętowe, automatyka okrętowa
rozdzielnice zasilające,rozdzielnice zasilająco-sterujące,skrzynki sterujące i łączeniowe,instalacje elektryczne,instalacje na statkach,suwnice,instalacje okrętowe,instalacje przemysłowe,automatyka okrętowa,automatyka przemysłowa,projektowanie instalacji elektrycznych,automatyki i zasilania dla jednostek pływających

Inter Marine Sp. z o.o.: Usługi Stoczniowe

Usługi stoczniowe.
usługi stoczniowe,przemysł offshore,realizacje dla stoczni,

Naviretech Sp. z o.o.

Naviretech,naprawy i renowacje stoczniowe,budowy i remonty dla przemysłu stoczniowego,remonty statków,konstrukcje offshore,spawanie systemem T.I.G,spawanie systemem M.I.G,montaż elementów kadłuba,budowa elementów metalowych,budowa elementów zbrojenia,zbrojenie kadłuba,naprawy i renowacje przemysłowe,metalizacja,prace konserwatorsko- malarskie,patrolowce,budowa patrolowców,trawler,budowa trawlerów,monter rurociągów,monter kadłubów,stolarz okrętowy,spawacz

ARP S.A.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.,ARP

CHEMTEC Technologie Przemysłowe

Chemia stoczniowa.
chemia,techniczna,sorbent,czyściwo,specjalistyczna,okrętowa,warsztatowa,przemysłowa,stoczniowa,obiektowa,czyszczenie,mycie,odtłuszczanie,konstrukcji,stalowych,zbiorników,paliwowych,balastowych,ładunkowych,zęz,siłowni,ładowni,cystern,wagonów,lokomotyw,kontenerów,TIR,odrdzewianie,odkamienianie,usuwanie,tłuszczów,olejów,smarów,węglowodorów,paliw,ropopochodnych,neutralizacja,likwidacja,wycieków

Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej

offshore,polska energetyka wiatrowa. energetyka wiatrowa,farmy wiatrowe,morskie farmy wiatrowe,oil&gas,przemysł morski,energetyka odnawialna,fnez,fundacja na rzecz energetyki zrównoważonej,beif,bałtyckie forum przemysłu energetyki morskiej,FDPI,forum dobrych praktyk inwestycyjnych,co2mmunity

Alfa Laval Polska

wirówki,wymienniki ciepła,wyparowniki,filtry,pompy,IMO,moduły wirówkowe,moduły paliwowy,serwis,części zamienne,kotły,systemy oczyszczania wód balastowych,przemysł morski,morskie,statki,Aalborg,wirówka,wirowanie,Flex,Pure,separator odśrodkowy,separatory,separacja,oczyszczanie paliwa,oddzielanie odśrodkowe,oczyszczanie oleju,blok paliwowy,moduły paliwowe,przygotowanie paliwa,paliwo,pompa,pompy śrubowe,paliwowe,olejowe,olej smarny,olej opałowy,olej napędowy,filtry paliwa,filtry do olejów,automatyczne filtry,wymienniki płytowe,chłodnice,podgrzewacze,skraplacze,rurowe wymienniki,ogrzewanie,chłodzenie,odsalanie,odparowanie,odsalanie wody morskiej,wyparownik ,systemy oczyszczania,pureballast,system balastowy,systemy wód balastowych,obróbka odpadów,wody zaolejone,wody zenzowe,oczyszczanie zbiorników,maszyny do mycia zbiorników,recyrkulacja spalin,spaliny,kontrola emisji,skruber,skrubery,scrubber,oczyszczanie spalin,odzysk ciepła odpadowego,ekonomizer,generatory gazów obojętnych,jednostki spala

Port Consultants sp.j.

Przemieszczanie, podnoszenie, fundamentowanie, ważenie oraz transportładunków
Przemieszczanie,podnoszenie,fundamentowanie,ważenie oraz transport,spedycja,przemieszczanie hydrauliczne,transport ponadgabarytowy,podnoszenie hydrauliczne,skidding,ważenie ładunków,transport ciężkich elementów przemysłowych,załadunki i wyładunki z pontonów,montaż wiaduktów drogowych,specjalistyczny transport śródlądowy,transport specjalistyczny,projektowanie transportu i ekspertyzy,spedycja portowa,obsługa ładunków ciężkich,obsługa ładunków ponadgabarytowych,magazynowanie ładunków,mobilna suwnica hydrauliczna,cyfrowa waga tensometryczna,pontony specjalistyczne,pontony do transportu na wodach śródlądowych,przemieszczanie hydrauliczne metodą ślizgową,spedycja ładunków ciężkich,spedycja ładunków ponadgabarytowych,mobilna suwnica hydrauliczna 4Lift System

Jotun Polska Sp. z o.o.

Producent farb,lakierów oraz powłok proszkowych.
farby,farby okrętowe,farby antykorozyjne,zabezpieczenia antykorozyjne,farby morskie,antykorozja morska,antykorozja przemysłowa,lakiery,powłoki proszkowe,offshore,jotun,jotun gdańsk,okrętownictwo,konstrukcje stalowe,powłoki antykorozyjne,energetyka

Towimor S.A.

PROJEKTOWANIE I PRODUKCJA URZĄDZEŃ POKŁADOWYCH
Okrętowe urządzenia cumowniczo kotwiczne,Okrętowe żurawie pokładowe,Urządzenia offshore,Maszyny i podzespoły dla przemysłu,Serwis urządzeń okrętowych,wciągarki cumowniczo-kotwiczne,stopery kotwiczne,wciągarki offshore,wciągarki arktyczne,wciągarki offshore arktyczne,kabestany cumowniczo-kotwiczne, żurawie pokładowe,kabestany, Maszyny i urządzenia offshore,maszyny offshoe,urządzenia offshore,prowadnice łańcucha,stopery prowadzące łańcuch,wciągarki RRW,dziobowe systemy ładunkowe,wciągarki specjalne,podajniki rur,żurawie na statki obsługujące platformy,przekładnie do wciągarek

Zremb Chojnice S.A.

Producent konstrukcji stalowych i kontenerów.
konstrukcje stalowe,kontenery offshore,kontenery,kontenery dla przemysłu offshore,przemysł offshore,baskety,mudskip,transport szlamu morskiego,magazynowanie szlamu morskiego,kontenery rurowe,kontenery ładunkowe,kontenery i platformy na wyposażenie wojsk,kontenery na odpady radioaktywne

DOE Sp. z o.o.

DOE Sp. z o.o. producent urządzeń do przetwarzania i filtracji wody dla sektora morskiego i branży offshore.
pompy,doe,filtracja,filtrowanie,odwrócona osmoza,ultrafiltracja,części zamienne,podgrzewacze,zbiornik,woda,filtr,oczyszczanie,woda pitna,woda destylowana,woda techniczna,części do statków,odsalarki,filtry do oczyszczania wody,systemy do dystrybucji wody morskiej,uzdatnianie wody pitnej,urządzenia dla przemysłu okrętowego,hydrofory,zbiorniki ciśnieniowe,wytwornice wody,wytwornice wody oparte o technologię odwróconej osmozy,sterylizatory UV,sterylizatory UV do statków morskich,myjki wysokociśnieniowe,mineralizator,przepływowy podgrzewacz wody,ultrafiolet,dozowanie chemii

ADAMPOL S.A.

Intermodalny transport pojazdów gotowych i ładunków FTL/LTL/FCL, terminale: samochodowe, kolejowy, kontenerowy, morski, usługi celne i magazynowe, depot kontenerowy, serwis samochodowy.
transport,spedycja,logistyka, spedycja, logistyka, przemysł samochodowy, transport samochodowy, transport morski, przewozy morskie, fracht morski, porty morskie, statki morskie, kontenery morskie, przewoźnicy morscy, zawinięcie statku, ładunek morski, transport kontenerów morskich, wolny obszar celny, terminal samochodowy, terminal kolejowy, terminal kontenerowy, depot kontenerowy, transport towarów, transport drobnicowy, FVL, FCL, FTL, agencja celna, usługi celne, odprawa celna, składowanie,automotiveindustry, automotive, logisticsolutions, supplychains, customservices, customerexperience, customerrelations, supplychainsolutions, logistics, innovation, containershipping, internationaltrade, warehousing, railway, motoryzacja, cargo, supplychainstrategy, seafreight, transportationindustry, automotivenews, transportation, logisticscompany, supplychain, shipping, transport, general cargo

BOHAMET S.A.

okna okrętowe,szyby okrętowe,produkcja armatury przemysłowej,obróbka metali,wyroby dla górnictwa,hydranty naziemne i podziemne,skrzynie wodne i hydrantowe,włazy,pokrywy teleskopowe

Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o.

nurkowanie,budownictwo podwodne,prace podwodne,pogłębianie w portach,budowa falochronów,układanie rurociągów,prace hydrotechniczne,ochrona brzegów morskich,prace na rzekach,prcip,prace hydrotechniczne w portach,budowa i remont nabrzeży portowych,roboty konstrukcyjne betonowe,żelbetowe i rozbiórkowe,roboty z zakresu budownictwa lądowego- zmechanizowane,roboty ziemne,kubaturowe i instalacyjne,pogłębianie,inwestycyjne w basenach portowych,pogłębianie konserwacyjne portów i torów wodnych,falochrony,pirsy itd.,tworzenie lądu pod zabudowę przemysłową,ochrona brzegów,zasilanie plaż,wykopy/prace zasypowe przy układaniu rurociągów gazowych o dużych średnicach,układanie rurociągów na dnie morza,układanie kabli podwodnych,wykonanie i układanie wylotów morskich rurociągów z oczyszczalni ścieków i związane z tym wykopy i prace zasypowe,pogłębianie dna rzek,budowa wałów i ochrona przeciw powodziowa,niewybuchy,wydobycie niewybuchów,raporty ferromagnetyczne,oczyszczanie dna morza z niewybuchów

RICHO POLSKA

OBRABIARKI CNC DO METALU
obrabiarki cnc do metalu,PIONOWE CENTRA OBRÓBCZE CNC,WYTACZARKI,TOKARKI CNC,TOKARKI CNC Z ŁOŻEM PŁASKIM,TOKARKI CNC Z ŁOŻEM SKOŚNYM,TOKARKI KARUZELOWE,SZLIFIERKI,SZLIFIERKI DO OBRÓBKI METALU,SZLIFIERKA DO METALU,MANIPULATORY PRZEMYSŁOWE,MAGAZYNO-PODAJNIKI PRĘTÓW,PODAJNIKI PRĘTÓW

Eumat

HYDRAULIKA SIŁOWA - PONAD 30 LAT W BRANŻY
hydraulika siłowa ,przewody hydrauliczne ,węże hydrauliczne ,rury precyzyjne ,manometry ,szybkozłącza ,łożyska ,elementy złączne hydrauliki siłowej ,pręty rury uszczelnienia do siłowników ,węże przemysłowe gumowe ,węże przemysłowe tworzywowe ,złącza do cystern ,produkcja i serwis węży do myjek ciśnieniowych ,końcówki i opaski zaciskowe do węży ,eumat

PIROMETAL Sp. z o.o.

Kompleksowe remonty kotłów okrętowych.
kotły okrętowe,remonty kotłów,części do kotłów,serwis kotłów okrętowych,części zamienne do kotłów okrętowych,części eksploatacyjne,budowa kotłów okrętowych,wytwornica pary,kocioł parowy,generator pary,generator gazów obojętnych IGG,skraplacz,chłodnica skroplin,naprawa spalarek,wymurówki,betony żarowytrzymałe,remont zaworów kotłowych,remont zaworów PV,remonty urządzeń okrętowych,Remonty obmurza kotłowego oraz spalarek odpadów,remonty instalacji przemysłowych,remonty zbiorników paliwowych

MMAD PROPULSION MOTOR

NAPRAWA SILNIKÓW GŁÓWNYCH I POMOCNICZYCH NA STATKACH,WSZELKIE NAPRAWY ZWIĄZANE Z EKSPLOATACJĄ JEDNOSTEK PŁYWAJĄCYCH,NAPRAWA SILNIKÓW SPALINOWYCH NAPĘDZAJĄCYCH JEDNOSTKI PŁYWAJĄCE,NAPRAWA AGREGATÓW PRĄDOTWÓRCZYH STACJONARNYCH I JEZDNYCH,NAPRAWA SILNIKÓW NAPĘDZAJĄCYCH SPRĘZARKI POWIETRZA I MASZYNY PRZEMYSŁOWE,REGENERACJA CZĘŚCI METODĄ CHEMOUTWARDZALNĄ

Chester Molecular Andrzej Majewski

ŚRODKI SMARNO-PENETRUJĄCE,KLEJE CYJANOAKRYLOWE,PODKŁADKI FUNDAMENTOWE- WYLEWKI,Chester EVY,PRZEMYSŁOWE ŚRODKI MYJĄCE I ODTŁUSZCZAJĄCE,ELASTOMERY,USZCZELNIACZE ANAEROBOWE,KLEJE ANAEROBOWE,MATERIAŁY DO NATRYSKU HYDRO- DYNAMICZNEGO,MATERIAŁY POWŁOKOWE,KOMPOZYTY EPOKSYDOWO-METALICZNE

KORAB Przedsiębiorstwo Techniczno-Usługowe

wyburzenia przemysłowe,wyburzenia morskie,wyburzenia obiektów postoczniowych,wyburzenia obiektów przemysłowych,azbest,cięcie betonu,cięcie diamentowe,cięcie techniką diamentową,cięcie żelbetu,demolition,demontaż,demontaże,eternit,kompleksowe wyburzanie,roboty ziemne,rozbiórka,rozbiórki,wyburzanie,wyburzanie betonu,wyburzanie budynków,wyburzanie hal,wyburzanie obiektów wysokich,wyburzanie żelbetu,wyburzenia,wyburzenia budynków,wyburzenia hal,wyburzenia obiektów wysokich,wysokie wyburzenia

MicroAutomatyka

Automatyka okrętowa, wskaźniki i czujniki VDO
automatyka,elektronika,elektronika okrętowa,automatyka przemysłowa,pulpity kontrolne,pulpity manewrowe,VDO,wskaźniki,czujniki,rozdzielnie,wskaźnik ciśnienia,wskaźnik wychylenia steru,wskaźnik temperatury,czujnik ciśnienia,czujnik wychylenia steru,czujnik temperatury,wskaźnik napięcia,wskaźnik obrotów,telegraf maszynowy,czujnik temperatury spalin,wskaźnik temperatury spalin,licznik motogodzin,pirometr,tachometr,ładowarki baterii akumulatorów,ładowarka baterii akumulatorów

Marshal Consulting Tomasz Marszałek

kleje i uszczelniacze przemysłowe marki Multibond,kleje anaerobowe,epoksydowe,w tym płynne metale (metal,aluminium,ceramik),cyjanoakrylowe,MS Polimery,nierdzewne systemowe akcesoria do balustrad,zamknięcia napinające,dźwigienkowe i kandaharowe

Paint-Investrem

antykorozja,usługi wyposażenie,usługi na jednostkach pływających,remonty,tankcoating,piaskarki,klimatyzatory,vibramaty,odkurzacze przemysłowe,pompy hydrodynamiczne o wysokim przełożeniu,przyrządy kontrolno-pomiarowe,nakładamy wszelkie rodzaje powłok malarskich,farby bezrozpuszczalnikowe,mastyki epoksydowe,etylokrzemiany,farby nawierzchniowe i dekoracyjne,powłoki antyporostowe oraz powłoki antypoślizgowe,wykonujemy kompleksowo metalizację natryskową,bezpyłowe czyszczenie powierzchni płaskich.

Boerger Polska Sp.z o.o.

Pompy rotacyjne
pompy rotacyjne,przemysł offshore,wody balastowe,

PPU TECHMET Spółka z o.o.

Urządzenia dla przemysłu okrętowego.
Urządzenia dla przetwórstwa rybnego solankownice,Urządzenia dla przemysłu okrętowego,przemysł stoczniowy,Konstrukcje ze stali czarnej,nierdzewnej i aluminium płuczki,techmet,

Skarżyński Oil Service

układy hydrauliczne,układ hydrauliczny,serwis układów olejowych,oleje i środki smarne,układ olejowy,system olejowy serwis olejowy,serwis maszyn,serwis przemysłowy,systemy hydrauliczne,przemysłowe serwis,system hydrauliczny czyszczenie turbiny,czyszczenie turbin,sprzedaż maszyn,smarowanie maszyn,systemy filtracji,filtracja oleju monitoring techniczny,audyt techniczny

WARTA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. Biuro Underwritingu Ryzyk Morskich

Ubezpieczenia morskie i przedsiębiorstw gospodarki morskiej.
ubezpieczenia morskie,ubezpieczenia dla przemysłu stoczniowego,ubezpieczenia dla armatorów morskich jednostek pływających,ubezpieczenia dla armatorów statków zeglugi śródlądowej,ubezpieczenia jednostek pływających,ubezpieczenia armatorskie,ubezpieczenia kutrów,ubezpieczenia łodzi rybackich

POL PRO POWER S.C.

Izolacje techniczne, wnętrza okrętowe.
Izolacje techniczne,wnętrza okrętowe,izolacje przemysłowe,wnętrza przemysłowe,wnętrza okrętowe,stolarka okrętowa,stolarka przemysłowa,instalacje przemysłowe,instalacje okrętowe,prace wykończeniowe na statkach,meble okrętowe,wnętrza okrętowe,wnętrza przemysłowe,usługi dla stoczni.

KONREM NAUTA Sp. z o.o.

remonty jednostek pływających,remonty kadłubów,przedłużanie statków,prace kadłubowe,prace spawalnicze,prace stoczniowe,przebudowy jednostek pływających,remonty statków,holowniki,drobnicowce,statki ratunkowe,barki,lodołamacze,pontony,przemysł stoczniowy,stocznia,konstrukcje stalowe,statki,statek,statki specjalistyczne,konrem,konrem nauta

Conrad Model Sp.z o.o.

modelarnia okrętowa,modele redukcyjne statków,modele jachtów,modele okrętów,makiety przemysłowe,modele żaglowców,sztuka modelarska,modelarnia,eksponaty wystawiennicze,repliki statków,modele wystawiennicze,kolekcje sztuki modelarskiej,

Komet Zakład Produkcyjno-Usługowy Sp. z o.o.

konstrukcje spawane,obróbkę mechaniczną,palenie blach plazmą cyfrową,wyposażenie okrętowe,zbiorniki wstawiane,zbiorniki okrętowe (wg katalogu CTD),włazy okrętowe wszystkich typów,włazy okrętowe płaskie z pokrywami do śrub,krągłe i owalne (wg PN-89/W/88031),włazy okrętowe z pokrywami: z zamknięciami klinowymi (PN-84/W-88027),z zamknięciami śrubowymi (PN-88W-88024),okrętowe głowice wentylacyjne nawiewno-wyciągowe (BN-91/3723),odpowietrzniki pokładowe okrętowe z zamknięciami kulowymi,bez zamknięć kulowych,drabiny okrętowe (BN-84/3713-01),schody stalowe pokładowe (czarne i ocynk),schody stalowe siłowni (czarne i ocynk),przejścia grodziowe,korytka kablowe,szyny kablowe,przejścia tulejowe,stójki wszystkich typów,pachoły,korki denne,obejmy,uchwyty,przemysł stoczniowy,wyposażenie siłowni okrętowych,zbiorniki olejowo-wodne z zaworami i płynowskazami,schody pokładowe i maszynowe,kraty pomostowe (greting),włazy i luki pokładowe.

Zakład Mechaniczny ELTECH Sp. z o.o.

obróbka toczeniem,obróbka mechaniczna,przemysł okrętowy,zakład mechaniczny,obróbka skrawaniem,obróbka metalu,odlewy staliwne i żeliwne,ramy i piasty siłowni wiatrowych,korpusy turbin energetycznych,urządzenia dźwigowe,elementy statków,wały główne napędu statków,trzony i czopy sterowe,nakrętki trzonów,czopów i wałów śrubowych,wspólne owiercanie kołnierzy wałów,parowanie linii wałów,elementy siłowni wiatrowych,wielkogabarytowe konstrukcje spawane,

Elmark Automatyka Sp. z o.o.

Dystrybucja sprzętu dla automatyki okrętowej. Sprzedajemy komputery,switche,talety,laptopy,pda,komutery panelowe,sterowniki,zasilacze,osprzęt do sieci przemysłowych,wi-fi,zigbee

MAREL Serwis Mariusz Samborski

Specjalizujemy się w serwisowaniu automatyki przemysłowej.
automatyka okrętowa,automatyka morska,automatyka przemysłowa,elektronika morska,elektronika przemysłowa,systemy kontroli,systemy sterowania,automatyczne regulatory napięcia,prądnice,generatory,projekty systemów automatyki,przebudowy systemów automatyki,remont siłowni okrętowej,remonty statków,naprawy statków,mierniki zaolejenia,15 ppm,Decca Isis,Autronica,Norcontrol,Sorren T. Lyngso

ZARZĄD TARGÓW WARSZAWSKICH S.A.

XVI Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO 2011
targi morskie,targi,Baltexpo,impreza targowa przemysłu morskiego,targi stoczniowe,targi przemysłu morskiego,targi przemysłu stoczniowego,targi przemysłu offshore,targi gospodarki morskiej,targi przemysłu okrętowego,targi branż morskich

Wartsila Ship Design Poland Sp. z o.o.

Okrętowe biuro projektowe.
biuro projektowe,projektowanie statków,projektowanie kadłuba,okrętowe biuro projektowe,ship design,projektowanie siłowni okrętowych,projekty dla przemysłu okrętowego

Hal-Bud S.C.

Marine Electronic and Pneumatic Service
urządzenie do pomiaru przepływu,VAF INSTRUMENTS,automatyka morska,elektronika morska,urządzenie pneumatyczne,pneumatyka morska,hydraulika morska,automatyka przemysłowa,sprzedaż części zamiennych

LAPROMECH Sp. z o.o.

Konstrukcje stalowe dla przemysłu stoczniowego
cięcie plazmą,piaskowanie,spawanie nierdzewki,filtry laminowane,osadniki,przejścia tulejowe,przejścia grodziwe,regeneracja bębnów hamulcowych,regeneracja chłodnic,obróbka skrawaniem,cięcie,gięcie,obróbka metali,walcowanie,produkcja dla przemysłu stoczniowego,zbiorniki wstawiane,filtry,schody,głowice nawiewowo - wyciągowe,bębny linowe,żurawiki przenośne,wyposażenie dla stoczni,produkcja hal przemysłowych,konstrukcje stalowe,tuleja grodziowa,tuleja pokładowa,przepusty,przejścia grodziowe,drabiny,włazy,zrebnice,

PPUH TEJA

KONSTRUKCJE STALOWE DLA PRZEMYSŁU OKRĘTOWEGO
maszty aluminiowe,nadbudówki aluminiowe,separatory wody,zsypy ryb,ochrona antykorozyjna,malowanie gruntem czasowej ochrony,cynkowanie ogniowo i galwanicznie,przemysł okrętowy,pokrywy wraz ze zrębnicami,schody i drabiny okrętowe,drzwi wodoszczelne i strugoszczelne,bariery i relingi,włazy okrętowe,zbiorniki,osprzęt wyposażenia okrętowego,taki jak: rygle,zamknięcia śrubowe (oczkowe,motylkowe,kabłonkowe itd.),zawiasy,mechanizmy zamków centralnych,zawiesia,zblocza,przewłoki rolkowe typ \"PANAMA\",konstrukcje AL takie jak maszty,separatory wody,małe nadbudówki,kominy,łodzie aluminiowe,konstrukcje stali kwasoodpornej takie jak zespoły \"zsypów\" do zbiorników RSW,konstrukcje stalowe,konstrukcje aluminiowe,obróbka metali

RUBB Poland Sp. z o.o.

Hale portowe.
hale magazynowe,RUBB,Rubb,hale produkcyjne,hale sportowe,hale portowe,hale stoczniowe,hangary lotnicze,hale termoizolowane,hale przemysłowe,hale stalowe,hale tymczasowe

Unterschuetz Firma Inżynierska

Wykonanie projektów urządzeń w/g zamówień,Budowa i uruchomienie urządzeń w/g własnych projektów,Regeneracja istniejących rolek formujących w/g dostarczonej dokumentacji,Budowa urządzeń w/g powierzonych projektów,Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny,Regeneracja części,Szkolenia obsługi maszyn,Obróbka skrawaniem,Wycinanie kształtów w aluminium do gr.20 mm,Spawanie,Linie technologiczne do produkcji rur od fi 6mm do fi220mm ze stali węglowej zgrzewane indukcyjnie oraz ze stali nierdzewnej spawane metodą TIG lub laserem,Linie technologiczne do zwijania i spawania płaszczy stożkowych do wymienników ciepła wykonywane w cyklu automatycznym,Manipulatory do współpracy z robotami przemysłowymi,Projekty rolek formujących w/g zamówień przy wykorzystaniu oprogramowania COPRA,Rolki formujące rury i profile w/g własnych projektów i powierzonych,Walcarki do taśm i prętów,Stanowiska kontroli sprężarek samochodowych z wykorzystaniem kamer przemysłowych,Stanowiska kontroli poprawności montażu montażu sprzęg

Megat S.A.

Kable offshorowe
kable offshore,kable dla przemysłu offshore

WARTA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. Centrum Likwidacji Szkód Morskich

Ubezpieczenia morskie i przedsiębiorstw gospodarki morskiej.
ubezpieczenia morskie,ubezpieczenia dla przemysłu stoczniowego,ubezpieczenia dla armatorów morskich jednostek pływających,ubezpieczenia dla armatorów statków zeglugi śródlądowej,ubezpieczenia jednostek pływających,ubezpieczenia armatorskie,ubezpieczenia kutrów,ubezpieczenia łodzi rybackich

Odlewnia ELZAMECH Sp. z o.o.

odlewnia,odlewy,odlewy turbinowe,turbiny,przemysł okrętowy,przemysł morski

MH Automatyka Sp. z o.o.

dystrybutor automatyki przemysłowej
automatyka przemysłowa,kompletacja dostaw aparatury elektrycznej,systemy monitorowania i nadzoru,rozdzielnice inteligentne,kompletacja dostaw w zakresie elementów wyposażenia szaf sterowniczych i automatyki,projekt,montaż i uruchamianie układów automatyki przemysłowej,montaż rozdzielnic nn,montaż wyłączników Compact NS,klimatyzatory komfortu,doradztwo techniczne i usługi serwisowe,Schneider Electric,Moeller Electric,Wieland Electric,Siemens,Noark Electric,Fuji Electric,

Pres – Kol Sp. z o.o.

Hydraulika siłowa,Przemysł stoczniowy,Produkcja dla offshore,Produkcja dla stoczni,Cylindry hydrauliczne,Agregaty hydrauliczne,Obróbka skrawaniem,Konstrukcje stalowe,Prasy hydrauliczne,Chwytaki,Frezowanie,Wytaczanie,Siłowniki hydrauliczne,Zasilacze hydrauliczne,Konstrukcje offshore,Farmy Wiatrowe Offshore,wysokociśnieniowa hydraulika siłowa,napędy suwnicy bramowej na statku,energia wiatrowa,elementy systemu załadowczego statku,agregat hydrauliczny,obrotnica taśmociągu transportowego,konstrukcje stalowe offshore,konstrukcje stalowe mostów,konstrukcje stalowe hal przeznaczone dla rolnictwa,konstrukcje stalowe hal przeznaczone dla handlu,konstrukcje stalowe hal przeznaczone dla sportu,konstrukcje stalowe hal przeznaczone dla przemysłu,napędy suwnicy bramowej na statki,wózki do transportu kolumn wiatraka elektrowni wiatrowej,chwytaki do złomu,obróbka skrawaniem,wytaczanie,frezowanie,toczenie,wiercenie,szlifowanie,urządzenia do transportu konstrukcji dużych gabarytów,elementy systemu załado

METALIKA

Konstrukcje dla przemysłu morskiego, okrętowego, offshore
konstrukcje okrętowe,usługi spawalnicze,konstrukcje stoczniowe,konstrukcje dla przemysłu offshore konstrukcje aluminiowe,konstrukcje ze stali nierdzewnej,usługi ślusarskie,automatyka,konstrukcje na statki,bramy,ogrodzenia,kraty stalowe,konstrukcje aluminiowe,automatyka,stala nierdzewna,hale stalowe

AF Group Polska Sp. z o.o.

Kopleksowe prace rozbiórkowe i wyburzeniowe dla przemysłu morskiego
wyburzenia wyburzenia morskie wyburzenia magazynów wyburzenia hal wyburzenia hydrotechniczne prace podwodne wyburzenia obiektów stoczniowych wyburzenia obiektów portowych wyburzenia obiektów przemysłowych wyburzenia przemysłowe wyburzenia kominów

Teknos Sp. z o.o.

farby okrętowe,farby przemysłowe,farby antykorozyjne,farby jachtowe,farby do jachtów

Eurofish Poland Sp. z o.o.

panga,mintaj,tilapia,flądra strzałozębna (dawna nazwa soli francuskiej),limanda żółtopłetwa,miruna,morszczuk,łosoś,dorsz /czarniak,halibut,trewal,makrela,śledź,szprot,ryba maślana,grenadier,przemysł rybny,ryby hurt,obrót rybami,ryby,ryby mrożone,sprzedaż ryb

NAVICOR Sp. z o.o.

antykorozja,remonty statków,automatyka przemysłowa,naprawy mechaniczne,przeglądy silników,naprawy silników,agregatów,naprawy maszyn okrętowych,piaskowanie,śrutowanie,malowanie,cynkowanie,aluminiowanie,gumowanie

Gospodarka Morska Sp. z o.o. - portal GospodarkaMorska.pl

Twój portal morski
portal morski,vortal morski,wortal morski,serwis morski,katalog morski,katalog firm morskich,giełda morska,informator morski,przegląd morski,media morskie,newsletter morski,mailing morski,wydarzenia morskie,artykuły morskie,publikacje morskie,opracowania morskie,wyszukiwarka morska,wiadomości morskie,analizy morskie,kalendarium morskie,imprezy morskie,ewenty morskie,przetargi morskie,sympozja morskie,konferencje morskie,zjazdy morskie,targi morskie,wystawy morskie,prezentacje morskie,reklamy morskie,reklama morska,marketing morski,literatura morska,edukacja morska,latarnie morskie,latarnia morska,transport morski,spedycja morska,logistyka morska,kontenery morskie,porty morskie,terminale morskie,szkoły morskie,kursy morskie,szkolenia morskie,przemysł rybny,przetwórstwo rybne,ceryfikaty morskie,rzeczoznawstwo morskie,ubezpieczenia morskie,doradztwo morskie,crewing,praca na morzu,budownictwo morskie,przemysł morski,przemysł stoczniowy,przemysł jachtowy,przemysł offshore,żegl

P&P Consultants

Wyłączny przedstawiciel firmy Daros Piston Rings AB w Polsce
pierścienie tłokowe,pierścienie tłokowe do silników okrętowych,pierścienie tłokowe do silników przemysłowych,pierścienie daros

Protea Sp. z o.o.

Urządzenia morskie i typu offshore.
Urządzenia offshore,urządzenia morskie,Żurawie pokładowe,Suwnice BOP,Wciągarki,Wózki,offshore,przemysł offshore,Offshorowe żurawie,Suwnice bramowe,wciągarki hydrauliczne,wciągarki pneumatyczne,farma wiatrowa,układanie rur,natorowe,bramowe,zbiorniki,kontenery offshorowe,platformy,ramy stalowe

CADWorks

Oprogramowanie dla przemysłu morskiego.
oprogramowanie dla produkcji,CAD,CAM,PDM,CAE,MES,3D CAD,oprogramowanie dla przemysłu i budownictwa morskiego i lądowego,oprogramowanie dla firm stoczniowych

ACIS

Suchy lód.
Czyszczenie precyzyjne,Czyszczenie przemysłowe,suchy lód,czyszczenie suchym lodem,czyszczenie maszyn,myjki ciśnieniowe,

APISS Automatyka Przemysłowa i Systemy Sterowania

automatyka morska,automatyka przemysłowa,elektronika,telewizja przemysłowa

Euroship Service

Techniczne zaopatrzenie statków.
euroshipservice,Techniczne zaopatrzenie statków,Części zamienne dla przemysłu okrętowego,Części zamienne dla przemysłu okrętowego,zaopatrzenie statków,Silniki diesla,pompy,kompresory powietrza,zawory,łożyska,taśmy hamulcowe,statki,wyposażenie statków,silniki morskie,silniki okrętowe,sulzer,

PROMAG S.A.

Suwnice,wciągarki bramowe.
Suwnice Wciągarki bramowe Żurawie stacjonarne Tory jezdne Doki przeładunkowe Śluzy uszczelniające Podnośniki stołowe Bramy przemysłowe

Waryński Famabud Sp. z o.o.

konstrukcje stalowe,konstrukcje dla offshore,przemysł offshore,konstrukcje dla przemysłu stoczniowego,offshore,wieżowych dla budownictwa żurawi - żurawi okrętowych - dźwignice okrętowe,- dźwignic portowych,kolejowych i samochodowych - dźwignic do obiektów przemysłowych - skomplikowanych fundamentów,podpór,dźwigarów,architektonicznych konstrukcji przestrzennych dla budownictwa drogowo-mostowego oraz hydrotechnicznego - wszelkich konstrukcji stalowych na indywidualne zamówienie - wyposażenia okrętowego

NAFTOKOR Zdzisław Wojtyło

ZABEZPIECZENIA ANTYKOROZYJNE
zabezpieczenia antykorozyjne,antykorozja,prace konserwacyjno-malarskie konstrukcji stalowych,zbiorników,rurociągi,przemysł naftowy

MAKRUM S.A. Stocznia Pomerania

przemysł offshore,offshore,stocznia pomerania,przemysł okrętowy,konstrukcje stalowe,urządzenia okrętowe,przemysł wydobywczy,konstrukcje ciężkie,przemysł stoczniowy,usługi stoczniowe,budowa statków,górnictwo morskie,

PGE Energia Odnawialna S.A.

energetyka wiatrowa,energia odnawialna,przemysł offshore

Uzin Polska Sp. z o.o.

chemia przemysłowa,chemia,kleje

CT-CARD SP. Z O.O.

chemia przemysłowa,środki czyszczące,chemia obiektowa,chemia morska,chemia stoczniowa,chemia specjalistyczna,specjalistyczne środki czyszczące

DOZAMET

maszyny i urządzenia odlewnicze urządzenia i usługi dla przemysłu stoczniowego elewatory,przenośniki konstrukcje stalowe spawane odlewy żeliwne z żeliwa sferoidalnego i szarego od 1kg do 8 ton cięcie plazmowe obróbkę skrawaniem usługi projektowe doradztwo techniczne sporządzanie dokumentacji technicznej remonty maszyn i urządzeń

MAR-TOM Sp. z o.o.

Zabezpieczenia antykorozyjne !!!
zabezpieczenia antykorozyjne,antykorozja morska,zabezpieczenia dla przemysłu stoczniowego,martom,prace cleanerskie,prace antykorozyjne,antykorozja

Jbp sp. z o.o.

Budowa i wyposażenie jednostek morskich l Konstrukcje stalowe
budowa jednostek morskich,wyposażenie jednostek morskich,spawanie,sekcje,odstępki,rury,konstrukcje stalowe,rusztowania z materiałów powierzonych,produkcja statków i jednostek pływających,produkcja łodzi wycieczkowych i sportowych,naprawa i konserwacja statków i łodzi,instalowanie maszyn przemysłowych,sprzętu i wyposażenia,produkcja konstrukcji metalowych i ich części,produkcja pozostałych zbiorników,cystern i pojemników metalowych,pozostałe specjalistyczne roboty budowlane,roboty związane z budową rurociągów przesyłowych i sieci rozdzielczych,roboty związane z budową mostów i tuneli,demontaż wyrobów zużytych,naprawa i konserwacja metalowych wyrobów gotowych,produkcja urządzeń dźwigowych i chwytaków,produkcja pozostałych gotowych wyrobów metalowych,jbp

Parker Hannifin

Urządzenia i systemy z zakresu napędów i sterowań.
układy hydrauliczne pneumatyczne elektromechaniczne sprzęt do filtracji urządzenia do kontroli procesów przemysłowych układy do podawania płynów i gazów produkty do uszczelniania i ekranowania urządzeniach do regulacji parametrów klimatycznych zastosowania w lotnictwie i aeronautyce.

IOW SERVICE sp z.o.o

Hydraulika siłowa.
Mosty,zmienniki i przekładnie Hydraulika siłowa Filtracja Przekładnie przemysłowe Układy przeniesienia napędu Silniki wysokoprężne Cięgna sterujące Łańcuchy ochronne i trakcyjne Łańcuchy śnieżne

UNITRADE sp. z o.o.

czyszczenie strumieniowe,czyszczenie konstrukcji stalowych,przemysł stoczniowy

MAK-PROJEKT

Mak-Projekt - Biuro Usług Technicznych
Projektant,Projektowa,Projektowanie,rysunek,techniczny,AutCad,makprojekt,projekt,plan,instrukcja,pomiar,pomiary,design,Lechler,Hennlich,rely,spraying,dysza,dysze,dysz,nozzle,spryskiwanie,spryskiwacze,zraszacz,zraszacze,zraszanie,tryskacz,tryskacze,tryskać,polewanie,woda,wodą,przemysł,przemysłu,przemyśle,odpylanie,odpylania,zwilżanie,zwilżania,nawilżanie,nawilżania,absorpcja,absorpcji,chłodzenie,chłodzenia,krople,kropla,wtrysk,tryskaczowe,pożarowe,instalacje,gaśnicze,sug,stałe,urządzenia,FM,VdS,PN-EN12845,zasuwa,zawór,zawory,pneumatyczne,stożkowe,pustostożkowe,pełnostożkowe,strumieniowe,strumień,płaskostrumieniowe,powietrzne,hydrauliczne,obrotowe,filtry,filtr,spożywczy,maszynowy,motoryzacyjny,stoczniowy,środowisko,budownictwo,budownictwie

Poltraf Sp. z o.o.

Automatyka przemysłowa i klimatyzacja.
automatyka przemysłowa,klimatyzacja,Pomiary ciśnienia,poziomu,temperatury i wilgotności •Presostaty,termostaty,przetworniki ciśnienia,temperatury,wilgotności •Regulatory analogowe i cyfrowe,zawory regulacyjne,siłowniki,pneumatyka

BIBUS MENOS Sp. z o.o

BIBUS MENOS Sp. z o.o. jest firmą polsko – szwajcarską wywodzącą się z działającej na polskim rynku od 1994 roku spółki MENOS oraz ze szwajcarskiej firmy rodzinnej BIBUS AG.
automatyzacja produkcji ,camozzi ,chwytaki pneumatyczne ,ckd ,elektrozawory ,filtracja ,filtroreduktory ,filtry powietrza ,hydraulika ,mechatronika ,napędy liniowe ,pneumatyczne ,pneumatyczny ,pneumatycznych ,pneumatyka ,pneumatyka przemysłowa ,pneumatyki ,prototypowanie ,przygotowanie powietrza ,reduktory ciśnienia ,rozdzielacze pneumatyczne ,silniki pneumatyczne ,siłowniki beztłoczyskowe ,siłowniki liniowe ,siłowniki nierdzewne ,siłowniki obrotowe ,siłowniki pneumatyczne ,wyspy zaworowe ,zawory dławiące ,zawory pneumatyczne ,zawory sterowanie mechanicznie ,zawory zwrotno dławiące ,złącza wtykowe

Linde Gaz Polska Sp. z o.o.

Industrial gases
gaz przemysłowy,przemysł offshore,przemysł wydobywczy,gazy przemysłowe,

J.C.L. J.Ciesielski Spółka z o.o

J.C.L. - J.Ciesielski Spółka z o.o. is small size Company representing foreign C
przemysł stoczniowy,wyposażenie statków,zaopatrzenie techniczne statków,ciesielski,ATLAS ELEKTRONIK GmbH,Naval Systems,sonary morskie,RHEINMETALL LANDSYSTEME GmbH,NITROCHEMIE ASCHAU GmbH

ZAKŁAD BUDOWY URZĄDZEŃ DŹWIGNICOWYCH ZBUD Sp. z o.o.

Suwnice,żurawie,zawiesia,wciągarki,przeciągarki,liftket,konstrukcje stalowe,wciągniki,zbud,offshore,przemysł offshore,

Promostal Sp. z o.o. Sp.k.

Konstrukcje Stalowe
konstrukcje stalowe,stalowe konstrukcje,hale,hale stalowe,mosty,wiadukty,kładki,hale przemysłowe,hale magazynowe,producent konstrukcji stalowych,konstrukcje budowlane,obiekty przemysłowe,obiekty handlowe,spawanie,śrutowanie,cięcie,obiekty stalowe,obiekty mostowe,producenci konstrukcji stalowych,wytwórnia konstrukcji stalowych,konstrukcje,stalowe,stal,konstrukcje metalowe,stalowe konstrukcje budowlane,steel construction poland,steel construction

EKO KOMES sp. z o.o.

TECHNOLOGIE SPECJALISTYCZNE
chemia przemysłowa,dezynfekcja,dezodoryzacja,ropopochodne,chemia stoczniowa,chemia okrętowa,przemysł hutniczy,ratownictwo chemiczne,przemysł petrochemiczny,przemysł maszynowy,sorbenty sypki,maty sorbcyjne,rękawy sorbcyjne,poduszki sorbcyjne,zapory,środki czystości Gdańsk,profesjonalne środki czystości,usuwanie ropopochodnych,mycie,czyszczenie,odtłuszczanie,odkamienianie,odtłuszczacze,odkamieniacze,usuwanie kamienia kotłowego,usuwanie ropy,mycie zbiorników,mycie hal magazynowych,antypiana,odpieniacz,hurtownia chemiczna,hurtownia chemiczna gdańsk,hurtownia chemiczna trójmiasto,chemia dla przemysłu,mycie przemysłowe,oil cleaner,mycie ładowni,neutralizacja ropopochodnych na akwenach wodnych,Atlantol AT7,neutralizacja rozlewisk materiałów ropopochodnych,eko komes,ekokomes,eko-komes,usuwanie frakcji ropopochodnych,środki do przemysłu stoczniowego,środki do przemysłu petrochemicznego,środki do przemysłu maszynowego,A23NS,środek do mycia i odtłuszczania w przemy

BUD-REX Sp. z o.o.

Montaż rusztowań przemysłowych.
rusztowania,rusztowania przemysłowe,

PROM Usługi konserwacyjno-malarskie

ANTYKOROZJA I USŁUGI KONSERWACYJNO-MALARSKIE
prom,antykorozja morska,malowanie,piaskowanie,czyszczenie,praze konserwacyjno - malarskie,mycie i czyszczenie wodą,malowanie hydrodynamiczne,czyszczenie strumieniowo-ścierne,tankcoating,mycie wysokociśnieniowe,prace konserwacyjno-malarskie hal przemysłowych,zabezpieczanie antykorozyjne jednostek pływających,prace konserwacyjno-malarskie konstrukcji stalowych,

Instal.TCW Sp. z o.o.

hale stalowe,konstrukcje stalowe,instalacje technologiczne,zbiorniki,sekcje statków,kontenery,konstrukcje okrętowe,urządzenia przemysłowe,

ELPORT SP. Z O.O.

stacje transformatorowo - rozdzielcze,elektroenergetyczne sieci kablowe,sieci napowietrzne,sieci oświetlenia zewnętrznego,automatyka przemysłowa,automatyka zabezpieczeniowa

CFP CENTRUM FARB PRZEMYSŁOWYCH

farby alkidowe,farby morskie,farby okrętowe,antykorozja,powłoki antykorozyjne,farby,farby dla offshore,farby akrylowe,farby winylowe,farby epoksydowe,farby poliuretanowe,farby winyloestrowe,farby silikonowe,farby wodorozcieńczalne (Norsok),farby etylokrzemianowe,farby ochrony czasowej,farby antykorozyjne,farby morskie,farby do jachtów,farby dla przemysłu offshore,farby przemysłowe,farby antykorozyjne,farby przeciwporostowe,farby do zbiorników,farby do ładowni,grunty do czasowej ochrony,petrochemia,konstrukcje stalowe,wieże wiatrowe,energetyka,mosty,kontenery,farby dekoracyjne,kleje,hempel,helios,jotun,international,sigma,ameron,chugoku,baril,carboline,oliva,tikkurila

Wetcab Sp. z o.o.

kabiny sanitarne,meble na statki,kabiny stalowe,meble stalowe,kabiny sanitarne przemysłowe,kabiny ciężkie,konstrukcje lekkie panelowe,

Elektromontaż Gdańsk S.A.

projektowanie systemów elektrycznych,systemy elektryczne silnoprądowe,systemy elektryczne słaboprądowe,systemy energetyczne,systemy przemysłowe,systemy elektryczne dla statków,

NOTON sp. z o.o.

NOWOCZESNE URZĄDZENIA I KONSTRUKCJE STALOWE
noton,urządzenia ciśnieniowe,produkcja konstrukcji stalowych,remonty konstrukcji stalowych,konstrukcje stalowe,remonty i budowa zbiorników paliwowych,konstrukcje wentylatorów przemysłowych,kontenery samochodowe,zrzutnie łodziowe,konstrukcje wsporcze,elementy budowlane,

CARRIER POLSKA SP. Z O.O.

klimatyzacja,ogrzewanie,chłodnictwo,agregaty wody lodowej,agregaty skraplające,centrale klimatyzacyjne,centrale kompaktowe,chillery chłodzone powietrzem,chillery chłodzone wodą,chillery do zastosowań przemysłowych,klimakonwektory,marine systems,nawiewniki,przepustnice,pompy ciepła,skraplacze,chłodnice wentylatorowe,hvac,systemy automatyki

DHI Polska Sp. z o.o.

Zakłady produkcji wody,Przemysł i technologie produkcji,Bezpieczne produkty i środowisko,Rzeki i zbiorniki,Zasoby wodne i gospodarka przestrzenna,Ekologia i akwakultura,Inżynieria przybrzeżna i ujścia rzek,Infrastruktura morska i energia

PPH Dawid Sp. z o.o.

przemysł stoczniowy,produkcja dla przemysłu stoczniowego,usługi dla stoczni,uchwyty,listwy mocyjące,płytki mocujące,produkcja stoczniowa,wyroby dla przemysłu stoczniowego,tory kablowe,korytka kablowe,drabinki kablowe,wsporniki kablowe,malowanie proszkowe,cięcie blachy,spawanie,obróbka wiórowa

Hagen Waldemar Maciak

oleje silnikowe,morskie
Autoryzowany dystrybutor marek olejowych Gulf,Repsol,MatraX,Adwa. W naszej ofercie znajdą Państwo oleje: - silnikowe - hydrauliczne - morskie - do przemysłu ciężkiego - przekładniowe - kolejowe,do przekładni zaburtowych - do sprężarek - do maszyn roliczych Autoryzowany dystrybutor marek olejowych Gulf,Repsol,MatraX,Adwa. W naszej ofercie znajdą Państwo oleje: - silnikowe - hydrauliczne - morskie - do przemysłu ciężkiego - przekładniowe - kolejowe,do przekładni zaburtowych - do sprężarek - do maszyn roliczych

HTC-System

instalacje elektroenergetyczne,automatyka przemysłowa,automatyka okrętowa

GOTECH

budownictwo przemysłowe,konstrukcje stalowe,hale

Marine Consulting Sławomira Rejmus

maszyny,sprzedaż,pośrednictwo,przemysłowe urządzenia

IN-BUL Mirosław Bulczak

offshore,przemysł offshore,usługi dla offshore,inbul,obróbka mechaniczna,wiercenie,toczenie,frezowanie,wytaczanie,konstrukcje spawane,stale węglowe,stale o podwyższonej wytrzymałości,stale stopowe nierdzewne,aluminium,miedź i stopy,w osłonie gazów ochronnych,spawanie elektrodami otulonymi,spawanie łukiem krytym,offshore,platformy wiertnicze,malowanie,czyszczenie,zabezpieczenia antykorozyjne,piaskowanie,śrutowanie,malowanie farbami ochronnymi,malowanie metodą hydrodynamiczną,uprawnienia NORSOK M-501

EUROMAL Sp. z o.o.

świadczenie usług czyszczenia i malowania statków,konstrukcji stalowych,elementów wyposażenia i obiektów lądowych,stalowych,Czyszczenie mechaniczno-ręczne powierzchni stalowych,Czyszczenie strumieniowo-ścierne urządzeniami APR-600,Czyszczenie strumieniowo-ścierne urządzeniami,Munkebo,Clemco,Czyszczenie strumieniowo-ścierne w obiegu zamkniętym,urządzeniami Vacu-blast i Blastrac,Malowanie \"na gorąco\" urządzeniami DuoMix 333 w zabudowie kontenerowej,Czyszczenie i malowanie statków,Czyszczenie i malowanie elementów wyposażenia,statków i inne,Czyszczenie i malowanie konstrukcji stalowych,Czyszczenie i malowanie obiektów lądowych,stalowych,Malowanie ręczne i aparatami hydrodynamicznymi,dzierżawa urządzeń np. sprężarki,urządzenia do czyszczenia powierzchni stalowych do klasy,aparaty do malowania hydrodynamicznego,urządzenia do odkurzania,powierzchni przemysłowych typu PIAB.

KADOR Sp. z o.o. Sp.k.

pakowanie przemysłowe,produkcja drewnianych opakowań transportowych,zabezpieczenie towaru na czas transportu,przeładunki,załadunki,rozładunki,sztauowanie,rozsztauowanie,logistyka przemysłowa,obsługa celna,VGM,konsolidacja przesyłek,magazynowanie,obsługa importu towarów z dostawą do miejsca docelowego w Europie,montaże ponadgabarytowych przesyłek,transport,relokacje przemysłowe,montaż przemysłowy,Zarejestrowany Agent,międzynarodowe standardy fitosanitarne dla drewnianych opakowań eksportowych - ISPM 15,podstawą projektów są uznawane na całym świecie wytyczne HPE,gwarancja bezpieczeństwa ładunku – ubezpieczenie obejmujące cały świat

SINKOS Sp. z o.o.

zbiorniki przemysłowe,konstrukcje stalowe,rurociągi technologiczne,kanały,cyklony,urządzenia związane z ochroną środowiska,cięcie na przecinarce laserowej,wymienniki ciepła

NAVIMOR-INVEST S.A.

wykonawstwo gotowych obiektów,remonty,modernizacje,specjalistyczne usługi podwykonawstwa,budownictwo hydrotechniczne,budowa,modernizacja i remonty śluz żeglugowych,jazów,progów piętrzących,remonty nabrzeży,remonty terminali portowych,budowa obiektów związanych z turystyką i sportami wodnymi,budowa portów i przystani żeglarskich,marin,budowa pomostów spacerowych,budowa dalb cumowniczych,remonty elektrowni wodnych,regulacja potoków,rzek i kanałów (stopnie,progi itp.),umocnienia brzegów,czyszczenie koryt,budowa i remonty zabezpieczeń przeciwpowodziowych,usuwanie szkód powodziowych,inwestycje związane z infrastrukturą (ulice,budownictwo przemysłowe),budowa placów składowych,montażowych (np. stoczniowych),manewrowych,budowa ścianek szczelnych,roboty kafarowe (przy pomocy posiadanych wibromłotów),inne usługi sprzętowe,usługi wykonywane z wody.

Dormor s.c

przemysł okrętowy,konstrukcje stalowe,przemysł morski,farby morskie,farby jachtowe,farby okrętowe,powłoki antykorozyjne

OLIVA Spółka z o.o.

farby okrętowe,farby przemysłowe,zabezpieczenia antykorozyjne,farby do jachtów

Rockfin Sp. z o.o.

systemy olejowe,układy smarowania,układy hydraulicznego napędu,układy hydraulicznego sterowania,układy filtracji olejów,układy pielęgnacji olejów przemysłowych

CNC SERWIS

automatyka,przemysłowa,systemy sterowania,CNC,modernizacje sterowań

Tapflo Sp. z o.o.

pompy przemysłowe,pompy offshore,pompy perystaltyczne,pompy dozujące,pompy śrubowe,pompy wirowe,pompy wyporowe,pompy wirnikowe,pompy procesowe,pompy membranowe,pompy magnetyczne,pompy pionowe

Ship Painters Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Zabezpieczeń Antykorozyjnych
konserwacja statków,malowanie statków,przemysł stoczniowy,zabezpieczenia antykorozyjne

KB Pomorze Sp. z o.o.

konstrukcje offshore,konstrukcje stalowe,instalacje offshore,instalacje przemysłowe,rurociągi,badania nieniszczące,badania NDT

VECTRA MARINE SERVICES

przemysł energetyczny,przemysł stoczniowy,regeneracja

CENTRUM FARB PRZEMYSŁOWYCH

farby przemysłowe,farby antykorozyjne,farby przeciwporostowe,farby do zbiorników,farby do ładowni,grunty do czasowej ochrony,petrochemia,konstrukcje stalowe,wieże wiatrowe,energetyka,mosty,kontenery,hempel,helios,jotun,international,sigma,ameron,chugoku,

INTERTECH Sp. z o. o.

Przedsiębiorstwo Budowy Urządzeń i Maszyn
budowa urządzeń,budowa maszyn,przemysł stoczniowy,badania nieniszczące,piaskowanie,malowanie,

EMET-IMPEX SP.Z O. O.

armatura przemysłowa

P.H.U. AUTO-COLOR Spółka Jawna Jarosław Niewiadomski, Jolanta Niewiadomska

lakiery przemysłowe,materiały ścierne,taśmy maskujące

TENISTAL Sp. z o.o.

hale przemysłowe,magazyny,garaże,zadaszenia budowlane stałe i ruchome,gięcie stali,spawanie,usługi ślusarskie,kontenery

RAPMET ZAKŁAD WYROBÓW METALOWYCH

Kraty pomostowe.
kraty pomostowe,kraty dla offshore,przemysł offshore,kraty typu offshore,Kraty ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej,

ICE-K Krzysztof Ebertowski

czyszczenie suchym lodem,usługi czyszczenia,czyszczenie przemysłowe,przemysł papierniczy,drukarnia,stocznia,platforma wiertnicza,platforma morska,czyszczenie kanałów,kuchnia,okap,okapy,agregaty

REMBUD-ZREMB

Suwnice i dźwigi Chwytaki Konstrukcje stalowe mostów Konstrukcje stalowe dla budownictwa Konstrukcje stalowe dla przemysłu Urządzenia do wyposażenia ferm hodowlanych Konstrukcje ze stali stopowej i aluminium Platformy transportowe Montaż urządzeń i konstrukcji stalowych Przepustnice energetyczne Elementy wyposażenia hut Elementy mieszalni asfaltów Konstrukcje specjalne Elementy transportowe dla turbin wiatrowych

HERMETIC-PUMPEN Sp. z o.o.

Oferujemy specjalistyczne pompy przemysłowe.
pompy,pompy przemysłowe,pompy wirowe,przemysł offshore,offshore,Pompy i systemy pompowe,kompletny program pomp dla energetyki

Cafrex sp. z o.o.

Kompletne podzespoły na platformy wiertnicze.
urządzenia dla pffshore,przemysł offshore,offshore,przemysł stoczniowy,Elementy dźwigów do załadunku i rozładunku statków,dźwigi morskie,dźwigi stoczniowe,Wciągarki linowe WINCH,dźwigi okrętowe,dźwigi nabrzeżne,Osprzęt typu RoRo,konstrukcje na platformy wiertnicze

Malowanie przemysłowe Daniluk Krzysztof

Profesjonalne malowanie przemysłowe
malowanie przemysłowe,antykorozja morska,antykorozja,malowanie proszkowe

Trent Paweł Goch Paweł Siciarek

zawory,drzwi,libra,armatura przemysłowa,sprężarki powietrza,wentylacja,klimatyzacja,kotły parowe,instalacje tryskaczowe,pompy ściekowe,kompensatory

Capricorn International Ltd Sp. z o.o.

projekty linii żeglugowych,projekty budowy,przebudowy i remontu statków,biznes plany wraz z analizą kosztów,przychodów,finansowania i efektywności inwestycji,aplikacje do europejskich programów wspierających przedsięwzięcia w zakresie przemysłów morskich,projekty inwestycji tonażowych,zarządzanie projektami i prowadzenie inwestycji,pośrednictwo w kupnie,sprzedaży i czarterowaniu statków,zarządzanie statkami obejmujące zarząd handlowy,techniczny,finansowy,księgowy,obsadzanie statków załogami,doradztwo w zakresie żeglugi i budowy statków

ELPLAST+ Sp. z o.o.

WYROBY Z TWORZYW SZTUCZNYCH
produkcja rur i profili z polietylenu i polipropylenu metodą wytłaczania oraz wielko i małogabarytowych wyrobów z polietylenu metoda rotoformowania,autoryzowany dystrybutor systemu Victaulic,pomosty pływające,rury z tworzyw sztucznych,sieci wod-kan,instalacje wewnętrzne,kanalizacja kablowa,hydrotransport,specjalistyczne rurociągi przemysłowe,zbiorniki wody,oczyszczalnie ścieków,platformy pływające

SINCOR Przedsiębiorstwo Obsługi Technicznej

badania nieniszczące,nadzór nad pracami antykorozyjnymi na przestrzenie den podwójnych kadłubów statków,nadzór nad pracami antykorozyjnymi na zbiorniki balastowe,badania i ocena obiektów przemysłowych pod kątem zniszczeń korozyjnych (badania i ocena przyczyn uszkodzeń korozyjnych stali i betonu,ochrona przed korozją,ocena farb i lakierów,ocena przyczyn uszkodzeń i wad zabezpieczeń przeciwkorozyjnych,ocena technologii zabezpieczeń przeciwkorozyjnych,

Zamet Industry S.A.

urządzenia na platformy wiertnicze,urządzenia do podwodnego wydobycia ropy i gazu,urządzenia dźwigowe i przeładunkowe,maszyny i urządzenia dla przemysłu,projekty wielkogabarytowe,urządzenia dla górnictwa

P.P.H.U. Tartak Stanisław Szymerkowski

tartak,drewno na statki,drewno dla przemysłu stoczniowego,meble na statki,deski na statki

Bosch Rexroth Sp. z o.o.

Bosch Rexroth. The Drive & Control Company.
regulowane napędy elektryczne i sterowania,hydraulika przemysłowa,pneumatyka,automatyka,technika przemieszczeń liniowych i montażu

Stocznia Gdańsk S.A.

STOCZNIA GDAŃSK S.A.
stocznie,stocznia,stocznia gdańsk,budowa statków,budowa,przemysł offshore,konstrukcje stalowe,energia wiatrowa

Ruroserw P.P.U.H. inż. Ryszard Szmit

Konstrukcje dla przemysłu stoczniowego i ogólnego
konstrukcje stalowe,budowa kadłubów,remonty statków,usługi dla stoczni,usługi spawalnicze,usługi ślusarskie,rurociągi,prace rurarskie,remonty kadłubów,przemysł stoczniowy,kraty pomostowe,konstrukcje okrętowe,konstrukcje stoczniowe,hydraulika siłowa

VISTAL Gdynia S.A.

offshore,konstrukcje stalowe,przemysł okrętowy,przemysł stoczniowy,statki,energetyka wiatrowa,cynkowanie,stale specjalne,stal nierdzewna,spawanie tytanu,metalizacja natryskowa,malowanie piaskowe,NDT,Generalne Wykonawstwo

ASE ATEX Sp. z o.o.

Integrator systemów przemysłowych. Dostarczamy bezpieczne technologie dla przemysłu.
Elektrotechnika i elementy automatyki w wykonaniu przeciwwybuchowym (R. Stahl) ,Elektryczne systemy grzewcze ,INTERTEC - ochrona AKPiA ,Zabezpieczenia przeciwwybuchowe ,Detekcja gazu i płomienia ,Detekcja wycieków i emisji ,Wykrywanie i gaszenie pożaru ,Rozwiązania dla zbiorników ,Instrumenty pomiarowe ,Instalacje i urządzenia technologiczne ,Systemy IT dla przemysłu

RYANS Ship Supply LTD

zaopatrzenie,statków,części zamienne,zaopatrzenie,spożywcze,artykuły,eksploatacyjne,usługi,portowe,części,maszynowe,elektryczne,pokładowe,kuchnia,wyposażenie,kabiny,gdynia,gdańsk,szczecin,swinoujscie,filtry,pompy,węże,przemysłowe,zawory,kalibracja,inspekcje,zbiorniki,czyszczenie,załoga,transport

HYDAC Sp. z o.o

Hydraulika siłowa.
filtry hydrauliczne,systemy filtracji oleju,agregaty filtrująco-chłodzące (układy bocznikowe),agregaty uniwersalne (HYBOX),systemy filtracji wody przemysłowej wraz z filtrami samoczyszczącymi,hydroakumulatory,elektroniczne systemy monitoringu,czujniki pomiarowe,chłodnice hydrauliczne,wymienniki ciepła,układy chłodzące,rozdzielacze hydrauliczne,zawory sterujące,bloki hydrauliczne,agregaty kompaktowe,armatura hydrauliczna,pompy hydrauliczne,konsole do pomp hydraulicznych,agregaty hydrauliczne,-> (www.agregaty-hydrauliczne.com.pl),agregaty smarne,napędy,sterowania,układy regulacji,diagnostyka i serwis układów hydraulicznych,obejmy hydrauliczne,zawory kulowe

KMA Service s.c.

kma,przemysł stoczniowy,prace projektowe,prace produkcyjne,prace remontowe i modernizacyjne,dostawy części zapasowych na statki,wykonawstwo urządzeń rozdzielczych i układów automatyki,kompletowanie dostaw,serwis gwarancyjny i pogwarancyjny,usługi przedstawicielskie,engineering,projektowanie,remonty statków,części zapasowe do statków i okrętów,projektowanie rozdzielnic elektrycznych,produkcja rozdzielnic elektrycznych,rozdzielnice dla przemysłu,materiały elektryczne i hydrauliczne

Touax Sp. z o.o.

Kontenery modułowe.
kontenery biurowe,kontenery sanitarne,kontenery przemysłowe,kontenery magazynowe,touax

ANKOR

farby okrętowe,remonty statków,farby przemysłowe,farby antykorozyjne

MARITIM-SHIPYARD Sp. z o.o.

Budowa statków, remonty jednostek pływających .
przemysł stoczniowy,remonty statków,budowa statków,offshore,przemysł offshore

Rubo Serwis Sp. z o.o.

Montaż, demontaż oraz dzierżawa rusztowań dla przemysłu stoczniowego
rusztowania,dzierżawa rusztowań,przemysł stoczniowy,rusztowania przemysłowe,rusztowania na statki

WADAMED

FARBY PRZEMYSŁOWE I OKRĘTOWE
farby alkidowe,farby morskie,farby okrętowe,antykorozja,powłoki antykorozyjne,farby,farby dla offshore,farby akrylowe,farby winylowe,farby epoksydowe,farby poliuretanowe,farby winyloestrowe,farby silikonowe,farby wodorozcieńczalne (Norsok),farby etylokrzemianowe,farby ochrony czasowej,farby antykorozyjne,farby okrętowe,farby morskie,farby do jachtów,farby dla przemysłu offshore

MAKROMOR Sp. z o.o.

Cathodic protection.
ochrona katodowa,anody aluminiowe,anody cynkowe,anody galwaniczne ze stopów cynku i aluminium,protektory ochronne,antykorozja,antykorozja morska,antykorozja przemysłowa,zabezpieczenia antykorozyjne,

TUBES INTERNATIONAL SP. Z O.O.

węże,złącza dla przemysłu,hydraulika siłowa,złącza pneumatyczne,węże do wody,węże do powietrza,węże gumowe,węże teflonowe

MPL TECHMA SP. Z O.O.

automatyka przemysłowa,automatyka morska,mechanika,elektronika,mpl

KD Consulting Krzysztof Dobiszewski

Projekty, ekspertyzy, nadzory techniczne, szkolenia.
projekty,ekspertyzy,nadzory techniczne,szkolenia,projektowe biura,technologia montażu,maszty,wieże,kominy,elektrownie wiatrowe,przemysł stoczniowy

STAL COMPLEX Dariusz Tiszer

Stal Complex -budowa konstrukcji stalowych i aluminiowych. Remonty statków.
stal complex,stal-complex,konstrukcje stalowe,konstrukcje aluminiowe,prace kadłubowe,prace spawalnicze,prace monterskie,prace hydrauliczne,prace elektryczne,automatyka przemysłowa,budowa statków,budowa katamaranów,budowa barek,budowa ramp,budowa grodzi wodoszczelnych,budowa dziobnic,budowa pokładów,wymiana lin,wymiana siłowników,wymiana silników hydraulicznych,obsługa urządzeń hydraulicznych,obsługa urządzeń RO-RO,budowa oczyszczalni ścieków,budowa balustrad,budowa schodów,budowa zbiorników,stal complex

ELECOM Sp. z o. o.

ENGINEERING FOR SAFETY
osprzęt elektryczny,aplikacje do stref zagrożonych wybuchem,Ex,ATEX,systemy oświetlenia przemysłowego i okrętowego,producent systemów cctv,systemy cctv,punkty kamerowe na pokłady otwarte,elecom,elecm gdynia,elecom producent systemów cctv,CCTV,Telewizja Przemysłowa,Morski System kamer,Monitoring wizyjny,redundancyjny,redundant,retundand,Wizyjne wsparcie nawigacji,closed circuit television,Monitoring wizyjny zgodny z Normą Obronną,Monitor morski,kamera ze stali nierdzewnej,kamera na pokład otwarty,wizyjne wsparcie nawigacji,kamera,morski punkt kamerowy,kamera AISI316L,ES1-N,kamera termowizyjna,termowizja,Certyfikat PRS,kamera kwasoodporna,Marine CCTV Camera,Docking cameras,vessel surveillance,Marine PTZ Camera,External Marine Camera with PRS Type Approved,Marine Display,Stainless steel camera,Naval camera,navy camera,shock resistant,AXIS Communication,TSN,Telewizyjny System Nadzoru,NO-20-A500-5,NO-04-A004-7,TŚN,Tablica Świateł Nawigacyjnych,Światła nawigacyjne,Navigation lights and cont

BIG InvestConsult AG

przemysł offshore,energetyka morska,energetyka wiatrowa,

MOSTOSTAL Kędzierzyn S.A.

konstrukcje offshore,przemysł offshore,kraty pomostowe,

Blok rufowy dla drugiego Icona rusza z Gdańska do Finlandii

Blok rufowy, podzielony na dwie części o łącznej masie 780 ton, opuścił gdańską stocznię Marine Projects Ltd. na pokładzie statku Meri i niebawem wyruszy do klienta, czyli fińskiej stoczni Meyer Turku, gdzie zostanie zintegrowany z kadłubem Star of the Seas – drugiego cruisera klasy Icon zamówionego przez Royal Carribean.
23.01.2024

Recepta na sukces Karstensen Shipyard Poland

Karstensen Shipyard Poland od pięciu lat buduje swoją markę na polskim rynku. W tym czasie wybudowali 28 statków, co budzi żywe zainteresowanie całej branży. O tym, jak udało się osiągnąć tak imponujące wyniki, rozmawialiśmy z dyrektorem Tomaszem Mulicą, podczas tegorocznego Rejsu z GospodarkaMorska.pl.
15.11.2023

Doraco o Baltexpo jako platformie prezentacji kompetencji branżowych

Podczas Baltexpo 2023 mieliśmy okazję rozmawiać z Angeliką Cieślowską, prezes zarządu korporacji budowlanej Doraco, o korzyściach z udziału w przedsięwzięciu.
14.11.2023

Baltexpo platformą integracji branży. Rozmowa z Andrzejem Bojanowskim

Wciąż nie cichną echa po tegorocznej edycji targów Baltexpo. W rozmowie z Andrzejem Bojanowskim, prezesem MTG, poruszyliśmy wątki odzwierciedlające kluczowe aspekty sukcesu wydarzenia.
26.10.2023

PKO BP a finansowanie przemysłu morskiego. Rozmowa z Arturem Kucią

Dynamika rozwoju przemysłu morskiego w Polsce generuje wiele obiecujących perspektyw, ale również wyzwań. Podczas Konferencji Rejs z GospodarkaMorska.pl rozmawialiśmy z Arturem Kucią, dyrektorem Departamentu Klienta Strategicznego w PKO BP, o roli banku w finansowaniu tego strategicznego sektora.
23.10.2023

Konferencja Offshore Wind Logistics & Supplies po raz dwunasty

Wciąż nie cichą echa po międzynarodowej Konferencji Offshore Wind Logistics & Supplies. Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej już po raz 12. udowodniło, że to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu eventów związanych z rozwojem gospodarczym sektora MEW w naszym regionie. 
03.10.2023

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2023 - zaprasza Bartłomiej Pączek, lider panelu Przemysł Okrętowy

Tegoroczne Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2023 będzie już 22. edycją wydarzenia. Impreza ponownie zgromadzi reprezentantów całej branży, którzy wezmą udział w licznych prezentacjach i pięciu panelach dyskusyjnych.
22.09.2023

Damen Engineering Gdańsk zaprasza na Baltexpo 2023!

Już 10-12 października kolejna edycja Baltexpo – renomowanych międzynarodowych targów morskich, które odbywają się co dwa lata w Gdańsku. Katarzyna Romantowska-Jaskólska, dyrektor zarządzająca Damen Engineering Gdańsk, zaprasza do udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych w regionie Morza Bałtyckiego.
15.09.2023

Gdynia: Międzynarodowa Konferencja Offshore Wind Logistics & Supplies już 20-21 września

Już w przyszłym tygodniu po raz dwunasty Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej (PTMEW) zgromadzi przedstawicieli przemysłu offshore wind z całej Europy w Gdyni – sercu bałtyckiej gospodarki morskiej. Konferencja Offshore Wind – Logistics & Supplies stała się nieodłącznym punktem w kalendarzu wydarzeń związanych z rozwojem sektora MEW w naszym regionie.
12.09.2023

Stocznia Remontowa Nauta zaprasza na Baltexpo 2023!

Baltexpo to renomowane międzynarodowe targi morskie, które odbywają się co dwa lata w Gdańsku. Monika Kozakiewicz, prezes Stoczni Remontowej Nauta, zaprasza do udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych w regionie Morza Bałtyckiego.
06.09.2023

Uroczyste wbicie łopaty pod budowę fabryki morskich wież wiatrowych w Gdańsku

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. razem z partnerem strategicznym GRI Renewable Industries S.L. oraz firmą Baltic Towers Sp. z o.o. rozpoczyna realizację nowej inwestycji na rzecz wsparcia rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej (MEW). To przełomowe wydarzenie dla polskiego sektora energii odnawialnej.
31.08.2023

EDF Renewables: współpraca i local content filarami sukcesu w offshore wind

Rozwojowi sektora offshore wind w Polsce towarzyszą istotne wyzwania, o których mieliśmy okazję porozmawiać z Marie Foucault, Offshore Project Director w EDF Renewables, podczas tegorocznej konferencji PSEW w Serocku. Jednych z kluczowych zagadnień pozostaje efektywne angażowanie lokalnych przedsiębiorstw.
18.08.2023

Seaway7: globalna perspektywa dla polskiego offshore wind

Rozwój sektora offshore wind nabiera tempa. To generuje określone wyzwania, a Seaway7 ma konkretną ofertę rozwiązań. Podczas tegorocznej konferencji PSEW w Serocku , Business Development Director w Seaway7, opowiedział nam o kluczowych aspektach działalności firmy i jej zaangażowaniu w Polsce.
16.08.2023

PFTM: razem reaktywujemy potencjał morski Ukrainy

Wyzwanie odbudowy ukraińskiej floty w obliczu trwającego konfliktu z Rosją wzbudza rosnące zainteresowanie wśród ekspertów branży morskiej. To strategiczne zadanie stanowi istotny obszar współpracy między Polskim Forum Technologii Morskich a Ukraińskim Klastrem Morskim. W ramach podpisanego Memorandum of Agreement (MOA), obie strony podjęły ambitną inicjatywę modernizacji przemysłu stoczniowego Ukrainy.
26.07.2023

Innowacje wyznaczają kierunek zmian w branży. Spotkanie członków PFTM

Cykliczne spotkania członków Polskiego Forum Technologii Morskich są znakomitą okazją do wymiany pomysłów, idei oraz kompetencji podmiotów aktywnych w obszarze przemysłu morskiego. Podczas ostatniego posiedzenia przedsiębiorcy z branży mieli okazję porozmawiać o przełomowych rozwiązaniach, zmieniających panujące dotychczas w biznesie reguły gry.
17.04.2023

Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego 2023

Zwiększony fokus na inwestycje w sektorze gospodarki morskiej i większa ich waga zbiegły się w czasie ze zwiększeniem liczby zagrożeń na nie czyhających. O tym, czego się spodziewać i jak się zabezpieczać, przedstawiciele branży dyskutowali podczas Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego 2023.
13.03.2023

Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego 2022. Debatowali o zagrożeniach i ich rozwiązaniach [WIDEO]

Czwarte Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego odbyło się 10 marca w sali konferencyjnej Muzeum II Wojny Światowej. Przedstawiciele biznesu, firm związanych z branżą offshore rozmawiali o tym, jak przemysł morski powinien działać, by był bezpieczny. Motywem przewodnim wydarzenia było znaczenie alternatywnych źródeł energii i jej magazynowanie, bezpieczeństwo morskich farm wiatrowych, ryzyka występujące w przemyśle morskim, oraz nowe technologie.
10.03.2022

Suwnica Goliath powstała w Trójmieście. Konstrukcja dźwigu w drodze do klienta [ZDJĘCIA, WIDEO]

W ubiegłą sobotę na Nabrzeżu Kaszubskim w Gdańsku odbył załadunek olbrzymiej suwnicy bramowej wraz z częścią pozostałych elementów na poton. Dźwigar główny belki, czyli największa część dźwigu, ma blisko 140 m długości.
02.11.2021

Cemet Ltd - 30 lat na rynku to dla nas dopiero początek!

Jako Cemet Ltd. już od 30 lat rozwijamy nasze umiejętności oraz nasz park maszynowy, by sprostać zmiennym, lecz zawsze wysokim, wymaganiom Klientów i dostarczać im złożone urządzenia metalowe – niezależnie czy są one przeznaczone na statek, platformę, do fabryki, do montażu samolotów, czy może do huty Aluminium. 
06.04.2021

20. Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO za nami

Zakończyły się 20. Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO. W Gdańsku udział w nich wzięło ponad 250 firm i organizacji z 23 krajów. To największe w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych w Europie wydarzeń poświęconych gospodarce morskiej.
12.09.2019

W Szczecinie zakończył się 7. Międzynarodowy Kongres Morski

Nie jest tajemnicą, że projekt, który chcemy uruchomić już od dawna, czyli budowa ro-paxów, to jest to główne zadanie dla nas – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Marek Gróbarczyk. Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej był obecny w Szczecinie podczas 7. Międzynarodowego Kongresu Morskiego. Wydarzenie zakończyło się w miniony piątek.
09.09.2019

Na Wyspie Ostrów w Gdańsku oddano do użytku płytę montażową i halę na potrzeby produkcji stoczniowej

Stocznia OdNowa – tak nazywa się projekt rewitalizacji Wyspy Ostrów w Gdańsku, realizowany przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Dokładnie rok temu zapowiadano zmiany, teraz słowa stały się faktem. W sobotę na Wyspie Ostrów oddano do użytku płytę montażową oraz halę produkcyjną nr 33 na potrzeby nowoczesnej produkcji stoczniowej.
02.09.2019

Politechnika Gdańska prowadzi rekrutację na studia podyplomowe na kierunku morska energetyka wiatrowa. To pierwszy taki projekt w kraju

Morska energetyka wiatrowa – studia podyplomowe na takim kierunku uruchomiła Politechnika Gdańska we współpracy i pod patronatem Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej. Umowę w tej sprawie podpisano we wtorek na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa PG. Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020 już trwa. To pierwszy taki projekt w kraju.
21.08.2019

BEIF 2019: Polskie morskie farmy wiatrowe coraz bliżej. Czas na działania

Tak czuję po dyskusjach, które tutaj toczymy, że jesteśmy coraz bliżej – mówił w Warszawie o morskich farmach wiatrowych Maciej Stryjecki, prezes Fundacji na rzecz Energetyki Zrównoważonej, podczas Bałtyckiego Forum Przemysłu Energetyki Morskiej. Dwudniowe wydarzenie, organizowane przez FNEZ, zakończyło się w czwartek. Uczestniczyli w nim najważniejsi przedstawiciele sektora morskiej energetyki wiatrowej.
24.05.2019

VII Konwent Morski

Będziemy dalej pracować na rzecz przemysłu stoczniowego i gospodarki morskiej, po to, żeby rozwijał się Gdańsk i Polska – zadeklarował w sobotę w Gdańsku w trakcie VII Konwentu Morskiego marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
11.02.2019

II Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego: Cyberbezpieczeństwo wyzwaniem 2019 r.

Cyberbezpieczeństwo wyzwaniem 2019 r. dla branży morskiej. O tym, jak bezpiecznie prowadzić biznes i skutecznie minimalizować ryzyko ataków hakerskich za pomocą m.in. nowoczesnych technologii rozmawiali uczestnicy II Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego, które odbyło się w Gdyni. W wydarzeniu wzięło udział ok. 140 osób ze świata biznesu, nauki i administracji.
11.01.2019

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2018 - Panel Przemysły Morskie

Jerzy Czuczman, Prezes Towarzystwa Okrętowców Polskich KORAB, Lider Panelu Przemysły Morskie zaprasza na kolejną edycję Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2018.
28.09.2018

Aktywizacja terenów stoczniowych na Wyspie Ostrów wspólnym celem PSSE, ARP i Stoczni Gdańsk

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (PSSE), Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) i Stocznia Gdańsk rozpoczynają projekt rewitalizacji terenów Wyspy Ostrów. Do końca roku PSSE zakończy pierwszy etap prac modernizacyjnych, a ARP wzmocni finansowo Stocznię Gdańsk. Dla nowego zarządu stoczni w najbliższym czasie priorytetem jest finalizacja prac nad strategią rozwoju oraz zdobycie nowych kontraktów. Współpraca umożliwi wznowienie działalności stoczniowej i pozyskanie nowych inwestorów. Projekt rewitalizacji wspiera również zakładowa NSZZ Solidarność. W dniu rocznicy podpisania porozumień sierpniowych, zaprezentowane zostały plany rozwoju przemysłu stoczniowego na Wyspie Ostrów „Stocznia Gdańsk 4.0 Nowy Początek”.
01.09.2018

Przemysł podwodny w Polsce się profesjonalizuje, pracy będzie coraz więcej

W momencie, kiedy w Polsce pojawiają się duże projekty związane z morską energetyką wiatrową, koncepcją Bramy Północnej, rozbudową Portu Centralnego, Portu Zewnętrznego w Gdyni, tam prac podwodnych będzie dużo, ten przemysł się profesjonalizuje, jakby ze strony zlecających i ze strony firm nurkowych – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Krzysztof Stopierzyński, przewodniczący Komisji Kwalifikacyjnej dla Nurków i współorganizator Konferencji Prace Podwodne 2018, która w czwartek odbyła się w Gdyni. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli przemysłu podwodnego z kraju i ze świata.
16.03.2018

Powstał program wspierający innowacje w przemyśle stoczniowym

Uruchomienie pierwszego w Polsce programu wspierającego innowacje w przemyśle stoczniowym ogłosiło w środę w Gdyni Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. INNOship ma zwiększyć konkurencyjność tego sektora w perspektywie do 2023 r. Budżet pilotażowego dwuletniego etapu programu to ok. 240 mln zł.
08.03.2018

Narodowy Program Morskiej Energetyki Wiatrowej do końca roku

Przyjęcie przez rząd do końca roku Narodowego Programu Morskiej Energetyki Wiatrowej zapowiedział Zbigniew Gryglas, poseł na Sejm RP i przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. morskiej energetyki wiatrowej, podczas Bałtyckiego Forum Przemysłu Energetyki Morskiej, które w czwartek zakończyło się w Warszawie. Zakłada on m.in. gospodarczy rozwój regionów zlokalizowanych wokół portów Gdańsk, Gdynia, Szczecin-Świnoujście oraz Ustka i Kołobrzeg, jak również zwiększenie potencjału produkcyjnego oraz utworzenie 70 000 nowych miejsc pracy. Jak podkreślił Mariusz Wójcik, project manager w Fundacji na rzecz Energetyki Zrównoważonej, będzie to program wykonawczy, „jak ta energetyka morska powinna się rozwijać od strony strategicznej, politycznej, jakie powinny być cele”.
02.03.2018

Za 4-5 lat pierwsza morska farma wiatrowa może stanąć u wybrzeży Polski

Oczekuję, że to będzie rok 2022-2023, kiedy pierwsza zielona energia popłynie z polskich morskich farm wiatrowych na części Morza Bałtyckiego tutaj w Polsce – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. Dodał, że branża czeka na Narodowy Program Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej. O jego perspektywach, wyzwaniach i zadaniach rozmawiali w czwartek w Szczecinie uczestnicy konferencji „Narodowy Program Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej szansą dla polskiego przemysłu morskiego”.
16.02.2018

Bezpieczeństwo to nie jest tylko zapobieganie

Bezpieczeństwo to nie jest tylko zapobieganie, ale to jest utrzymanie także pewnego rodzaju gotowości na wypadek różnych sytuacji, to jest doskonalenie zachowań ludzi, przygotowanie ich do różnego rodzaju zagrożeń – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Jarosław Chodnicki, kierownik Zakładowej Służby Ratowniczej w Gdańskiej Stoczni Remontowa, podczas I Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego, które w środę odbyło się w Gdyni. Podkreślił, że przemysł stoczniowy generuje wiele niebezpieczeństw, m.in. pożarowych, ekologicznych czy życia ludzi.
25.01.2018

Rok 2017 w obiektywie GospodarkaMorska.TV (wideo)

Przedstawiamy najlepsze ujęcia z polskich portów, stoczni, firm i instytucji morskich, branżowych imprez oraz wydarzeń w specjalnym noworocznym klipie GospodarkaMorska.TV.
02.01.2018

W 2024 r. pierwsza polska morska farma wiatrowa może zostać oddana do eksploatacji

Przewiduje się, że w 2024 r. pierwsza polska morska farma wiatrowa ma zostać oddana do eksploatacji – poinformował dr Arkadiusz Sekściński, wiceprezes PGE, podczas Konferencji Offshore 2017 poświeconej energetyce wiatrowej, która w czwartek zakończyła się w Warszawie. Jak zaznaczył, PGE prowadzi szeroko zakrojone badania dotyczące wdrożenia energii wiatrowej. W 2021 r. powinna ukazać się decyzja środowiskowa jako podstawa wydania pozwolenia na budowę, a wkrótce ruszają badania geologiczne dna Bałtyku. Zmienia się także niekorzystny pogląd na ten sprzyjający farmom.
10.11.2017

Morski Fundusz Inwestycyjny priorytetem rządu

Morski Fundusz Inwestycyjny jest priorytetem – poinformował w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Jego zdaniem, przygotowanie rozwiązań stabilnie finansujących branżę stoczniową i łatwych do pozyskania jest niezbędne. Jak podkreślił, Morski Fundusz Inwestycyjny w formie ustawy ma być gotowy do końca roku.
20.09.2017

Gigantyczna suwnica już na pokładzie jednego z najsilniejszych statków świata

Operacja prawie zakończona. W Szczecinie, mimo początkowych trudności, z sukcesem udało się załadować gigantyczną suwnicę na statek Fairmaster – jeden z najsilniejszych na świecie. Obecnie przy Nabrzeżu Chorzowskim spółki przeładunkowo-składowej Bulk Cargo-Port Szczecin trwa mocowanie konstrukcji do ciężarowca, który na początku tego tygodnia popłynie do Irlandii. Olbrzymia suwnica to największy tego rodzaju ładunek w historii szczecińskiego portu.
06.08.2017

Odbudowa polskiego przemysłu stoczniowego priorytetem rządu. Zakończył się 5. Międzynarodowy Kongres Morski

Powstanie konsorcjum bankowego finansującego przemysł stoczniowy podczas drugiego dnia Kongresu Morskiego w Szczecinie zapowiedział Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Jak podkreślił, będzie ono realizowało inwestycyjne potrzeby Polskiej Żeglugi Morskiej. Minister nie ujawnił jeszcze, komu podlegać będzie nowe konsorcjum.
12.06.2017

Polska i Grecja wspólnie na rzecz rozwoju przemysłu stoczniowego

Nie wyobrażam sobie rozwoju polskiej gospodarki morskiej bez udziału i zaangażowania w ten obszar geograficzny – powiedziała o polsko-greckiej współpracy Anna Barbarzak, ambasador Polski w Atenach. O wyzwaniach, zagrożeniach i wymianie wzajemnych doświadczeń w przemyśle stoczniowym Polski i Europy rozmawiali eksperci podczas drugiej edycji Mare Forum, które odbyło się we wtorek w Sopocie.
17.05.2017

Stocznie szukają zawodowców

Technik budowy jednostek pływających, technik mechatronik czy technik elektryk. To m.in. w tych zawodach można znaleźć pracę w polskich stoczniach i firmach związanych z gospodarką morską. Mogli je poznać gimnazjaliści podczas konferencji „Przemysł okrętowy – fascynujące miejsce pracy”, która odbyła się w Szkołach Okrętowych i Ogólnokształcących CONRADINUM w Gdańsku. To właśnie w tej placówce można nauczyć się tych poszukiwanych na rynku pracy profesji.
04.03.2017

Polskie firmy coraz bardziej innowacyjne. Przykładem Vistal Gdynia

Polska staje się krajem coraz bardziej innowacyjnym, a myśl techniczna jest bardzo zaawansowana – powiedział w środę w Gdyni Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju i finansów, podczas wizyty w Vistal Offshore należącej do Grupy Vistal. Spotkanie związane było z rozpoczęciem przez spółkę projektu Tana Bru, czyli budowy mostu w Norwegii w pobliżu przylądka Nordkapp.
01.03.2017

Pierwsza polska farma wiatrowa na Bałtyku ma szanse powstać w 2021 r.

Do 2021 r. mogłaby zakończyć się budowa pierwszej polskiej farmy wiatrowej na Bałtyku – poinformował Michał Michalski, członek zarządu Polenegria S.A., czołowej polskiej firmy inwestującej w budowę farm wiatrowych, podczas konferencji „Morska energetyka wiatrowa kołem zamachowym polskiej gospodarki”, która odbywa się w Warszawie. Jego zdaniem na przeszkodzie stoją głównie niedokończone prace nad systemem regulacyjnym.
27.02.2017

Uroczystość 90-lecia Stoczni Remontowej Nauta w Gdyni

Rozwój polskiego przemysłu obronnego, budowa kolejnych jednostek i coraz bardziej skomplikowane remonty statków. Przed takimi zadaniami stoi Nauta. Stocznia remontowa swój jubileusz obchodziła w czwartek w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
16.10.2016

90 lat Stoczni Remontowej Nauta

Rozwój polskiego przemysłu obronnego, budowa kolejnych jednostek i coraz bardziej skomplikowane remonty statków. Przed takimi zadaniami stoi Nauta. Stocznia remontowa swój jubileusz obchodziła w czwartek w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
16.10.2016

Pionierski przeładunek skalenia w Porcie Gdynia

Nietypowa operacja przeładunku skalenia w relacji bezpośredniej odbyła się w Morskim Terminalu Masowym w Gdyni. Kompleksowej obsługi ładunku podjęła się spółka Inter Balt, wraz z partnerem Consenta Logistics. Po raz pierwszy minerał został przeładowywany bezpośrednio z ładowni statku na wagony i koleją trafił prosto do klienta.
04.10.2016

Firma FAMA w Gniewie – tradycja i nowoczesność

Wciągarki, żurawiki i suwnice. To tylko niektóre produkty, jakie codziennie produkowane są w gniewskiej FAMIE. Firma otrzymała właśnie 4 certyfikaty potwierdzające jakość jej usług spawalniczych. To znacznie zwiększa konkurencyjność tego przedsiębiorstwa na rynku.
03.10.2016

Polskie firmy na targach SMM w Hamburgu

Targi SMM to jedna z największych i najważniejszych imprez światowego przemysłu okrętowego. Co dwa lata do Hamburga przyjeżdżają światowi liderzy budowy i remontu statków, produkcji najnowocześniejszego wyposażenia okrętowego, technologii i inżynierii morskiej oraz decydenci szeroko rozumianej gospodarki morskiej. Coraz więcej jest na nich także wystawców z Polski.
09.09.2016

Dziękujemy za wysłane grafiki.