• <
premium

Przemieszczanie, podnoszenie, fundamentowanie, ważenie oraz transportładunków

Dane kontaktowe

  • Adres: 81-195 Gdynia, Frezerów 6
  • Telefon: (58) 625-23-23
  • Fax: (58) 625-36-56
  • E-mail: pc@port-consultants.com.pl

Udostępnij

Firma Port Consultants Sp. j. funkcjonuje z powodzeniem na rynku usług spedycyjnych od roku 1988. Poprzez lata świadczenia usług całościowej spedycji portowej i transportowej firma wyspecjalizowała się w obsłudze ładunków ciężkich i ponadgabarytowych. Projektujemy procesy spedycyjne łączące wszystkie rodzaje transportu wraz ze specjalistyczną obsługą eksploatacjną ładunków specjalnych w portach morskich i śródlądowych. Oferujemy również szeroki zakres obsługi specjalistycznych środków drogowego i kolejowego transportu ciężkiego

Oferta

Mobilna suwnica hydrauliczna 4Lift System

Mobilna suwnica hydrauliczna jest przeznaczona do przemieszczania i podnoszenia ciężkich elementów przemysłowych o wadze do 725 ton na wysokość ponad 8 metrów. Suwnica dzięki mobilności na własnym torze jezdnym ma możliwość transportu podwieszonego ładunku w obu kierunkach równoległych do toru. Układ ślizgowy na belkach nośnych suwnicy umożliwia precyzyjny przesuw ładunku poprzecznie do suwnicowego toru jezdnego. System może pracować w każdych warunkach, zarówno na placach budowy jak i halach produkcyjnych. Suwnica jest wyposażona w autonomiczny system zasilania elektrycznego ale może również być zasilana z sieci 3 x 380 V.
Elementy składowe suwnicy:

• 4 podwójne zestawy siłowników
• belki poprzeczne o różnym udźwigu
• szyny ślizgowe
• 2 generatory zasilające napędzane silnikiem Diesla do pracy autonomicznej
• przyłącze prądowe 3 x 380 V do pracy z zasilaniem w sieci energetycznej

System ten składa się z czterech wież podnośnikowych wyposażonych w dwa siłowniki hydrauliczne każdy. Modułowa konstrukcja suwnicy umożliwia łatwy jej transport standardowym zestawem ciężarowym oraz szybkie przygotowanie suwnicy do pracy w miejscu przeznaczenia. Mobilizacja urządzenia do pracy trwa do 8 godzin i jest uzależniona od rodzaju podłoża na którym planowane jest podnoszenie lub przemieszczanie.


Hydrauliczne podnoszenie i przemieszczanie metodą ślizgową

Przemieszczanie hydrauliczne to rodzaj transportu ciężkich elementów przemysłowych realizowany poprzez przesuw ładunku posadowionego na belkach ślizgowych. Transport ten realizowany jest na placach budowy, w stoczniach, halach przemysłowych, itp. W portach morskich i śródlądowych umożliwia przemieszczanie ciężkich ładunków z miejsca montażu pod zasięg dźwigów pływających i statkowych oraz za i wyładunki z pontonów. Kolejnym ważnym zastosowaniem jest użycie tego systemu do montażu lub demontażu urządzeń na ich fundamentach, rozładunki z wagonów lub samochodów.
Elementy składowe systemu:

• Belki ślizgowe o przekroju 160x160mm i 300 x 300 mm o łacznej długosci 800 m,
• Siłowniki hydrauliczne o róznych skokach tłoka i o udźwigach od 2 do 140 ton,
• Wózki ślizgowe sztywne oraz wózki z możliwością hydraulicznego wypierania -
umożliwiają transport ślizgowy elementów o masie do 5000 ton.

Ważenie ładunków

Posiadany przez nas sprzęt umożliwia ważenie ciężkich elementów przemysłowych poprzez elektroniczną rejestrację i przetwarzanie ciśnień w siłownikach umieszczonych w poszczególnych węzłach ważonego elementu. Urządzenie, którym dysponujemy możemy ważyć ładunki o masie do 1200 ton z dokładnością pomiaru +/- 0,6%. Wszystkie elementy składowe zestawu ważącego posiadają certyfikaty zgodności z PN oraz Świadectwa Wzorcowania wydane przez Okręgowy Urząd Miar.
Elementy składowe wagi:

• siłowniki hydrauliczne o udźwigu od 2 do 140 ton,
• pompa hydrauliczna,
• elektroniczne czujniki ciśnienia,
• rejestrator danych.

Specjalistyczny transport śródlądowy

Jesteśmy armatorem śródlądowym, w którego posiadaniu znajduje się specjalistyczny ponton Maximus o wymiarach 52 x 8,9m i nośności 301 ton. Jednocześnie posiadamy w dyspozycji pontony typu W-2 o wymiarach 40,0 x 8,6 m i nośności 180 ton. Zasięg terytorialny oferowanych usług to unijne wody śródlądowe. Pontony mogą być wykorzystane do transportu morskiego przez Zatokę Gdańską przy warunkach pogodowych do 4 w skali Beauforta.
Port Consultants dysponuje własną flotą jednostek o nośności do 301 ton. Dzięki nim można transportować ładunki całą dostępną siecią dróg wodnych. Bardzo małe zanurzenie pozwala na wyładunek nawet w bardzo płytkich miejscach

Spedycja

Firma Port Consultants Sp. j wyspecjalizowała się w obsłudze ładunków ciężkich i ponadgabarytowych. Projektujemy procesy spedycyjne łączące wszystkie rodzaje transportu wraz ze specjalistyczną obsługą eksploatacjną ładunków specjalnych w portach. Zapewniamy naszym klientom wysoki poziom usług spedycji :

PORTOWEJ - przeładunki, składowanie , montaż obiektów wielkogabarytowych
w portach, projektowanie i nadzór nad przeładunkiem i mocowaniem
ładunków w ładowniach statków,
MORSKIEJ - oferujemy frachty morskie na statkach i pontonach morskich oraz
specjalistycznych jednostkach z własnymi urządzeniami przeładunkowymi,
DROGOWEJ - oferujemy transporty ładunków ciężkich i nadgabarytowych przy użyciu
specjalistycznych naczep drogowych oraz zestawów SPMT,
KOLEJOWEJ - oferujemy frachty kolejowe ciężkich transportów na wagonach
burtowych , dziobowych i zagłębionych zarówno 24 jak i 32
osiowych. Przeładunki metodą przesuwu hydraulicznego z i na wagony,
ŚRÓDLĄDOWEJ - oferujemy frachty na pontonach, barkach górnopokładowych oraz
barkach motorowych. Dodatkowo ofertujemy przeładunki ro-ro i lo-lo
na nabrzeżach i w portach śródlądowych ładunków o jednostkowej
masie do 450 ton.

Filmy

  • 4Lift System - prezentacja możliwości

  • Transport okrętu podwodnego typu Kobben

  • Nowe metody montażu wiaduktów

Opis dodatkowy

Przemieszczanie, podnoszenie, fundamentowanie, ważenie oraz transport, spedycja, przemieszczanie hydrauliczne, transport ponadgabarytowy, podnoszenie hydrauliczne, skidding, ważenie ładunków, transport ciężkich elementów przemysłowych, załadunki i wyładunki z pontonów, montaż wiaduktów drogowych, specjalistyczny transport śródlądowy, transport specjalistyczny, projektowanie transportu i ekspertyzy, spedycja portowa, obsługa ładunków ciężkich, obsługa ładunków ponadgabarytowych, magazynowanie ładunków, mobilna suwnica hydrauliczna, cyfrowa waga tensometryczna, pontony specjalistyczne, pontony do transportu na wodach śródlądowych, przemieszczanie hydrauliczne metodą ślizgową, spedycja ładunków ciężkich, spedycja ładunków ponadgabarytowych, mobilna suwnica hydrauliczna 4Lift System

Dziękujemy za wysłane grafiki.