• <
bulk_cargo_port_szczecin

Port Consultants zrealizował załadunek generatorów w Porcie Gdynia

ac

15.03.2021 14:54 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Port Consultants zrealizował załadunek generatorów w Porcie Gdynia

Partnerzy portalu

Port Consultants zrealizował załadunek generatorów w Porcie Gdynia - GospodarkaMorska.pl
fot. ZMP Gdynia

Port Consultants w dniach 9-10 marca zrealizował w Porcie Gdynia skomplikowaną operację przetransportowania na statek 3-ch ciężkich generatorów. Dwa z nich ważyły po 280 ton, trzeci 453 tony.

Generatory zostały załadowane na statek typu heavy lift mv „Tasmanic Winter” (długość 167m, szerokość 23m, zanurzenie 7,7m), który dzień wcześniej przypłynął do Portu Gdynia.

Generatory dostarczono do portu drogą kolejową. Po rozładunku wymagały demontażu oprzyrządowania transportowego, a następnie montażu wyposażenia i przygotowania do wysyłki morskiej. W tym celu zbudowano specjalną tymczasową halę.

Za obsługę całego ładunku odpowiedzialna była firma Port Consultants, która jest wyłącznym operatorem portowym i spedytorem ładunków ciężkich z zakładów produkcyjnych GE we Wrocławiu oraz w Elblągu. Do operacji przeładunkowych wykorzystano mobilną suwnicę hydrauliczną przeznaczoną do przemieszczania i przenoszenia ciężkich elementów przemysłowych o wadze do 725 ton i na wysokość ponad 8 metrów.

- Z uwagi na ciężar generatorów, prace zostały rozłożone na dwa dni. Pierwszego dnia załadowano dwa lżejsze generatory, drugiego dnia cięższy – mówi Paweł Parysek z Port Consultants – Jedynym sposobem na przewiezienie tak ciężkich elementów był transport hydrauliczny. Dzięki wykorzystaniu suwnicy można było bezpiecznie dostarczyć generatory z placu składowego pod zasięg dźwigów statkowych, a później na statek.

O Port Consultants


Jest wiodącym od ponad 20 lat polskim przedsiębiorstwem specjalizującym się w spedycji ładunków ciężkich i ponadgabarytowych. Zapoczątkował swoją działalność w 1988 roku jako jedna z pierwszych prywatnych firm spedycyjnych w Polsce. Dysponuje między innymi mobilną suwnicą hydrauliczną, zestawem do przemieszczania hydraulicznego metodą ślizgową, a także pontonami specjalistycznymi o nośności 180 i 300 ton przeznaczonymi do transportu na wodach śródlądowych.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.