• <
KONGSBERG_2023

Wyładunek stali w Gdynia Container Terminal (GTC)

ac

11.03.2021 11:41 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Wyładunek stali w Gdynia Container Terminal (GTC)

Partnerzy portalu

Wyładunek stali w Gdynia Container Terminal (GTC) - GospodarkaMorska.pl
fot. GCT

We wtorek, 9 marca, w Gdynia Container Terminal (GCT), we współpracy z Laude Smart Intermodal S.A., wyładowano na terminalu ponad 14.000 ton stali w płytach o wadze jednostkowej od 17 do 34 ton. Od środy trwa załadunek towaru na wagony kolejowe.

Gdynia Container Terminal (Hutchison Ports Gdynia) oprócz podstawowej działalności kontenerowej, prowadzi także przeładunki drobnicy oraz sztuk ciężkich. Mając do dyspozycji dedykowany teren oraz odpowiedni sprzęt (łańcuchy i specjalistyczne zawiesia, samojezdny dźwig o unosie do 100ts), GCT jest otwarty na wszelkiego rodzaju ładunki drobnicowe.

GCT należy do Grupy Hutchison Ports będącego oddziałem CK Hutchison Holdings Limited (CK Hutchison). Grupa jest wiodącym na świecie inwestorem, deweloperem i operatorem portowym działającym w 53 portach na terenie 27 krajów Azji, Bliskiego Wschodu, Afryki, Europy, obu Ameryk oraz Australii i Oceanii. Na przestrzeni lat Grupa Hutchison Ports rozszerzała swoją działalność na inne obszary związane z logistyką i transportem, w tym terminale statków wycieczkowych, operacje lotniskowe, centra dystrybucyjne, usługi kolejowe i stocznie remontowe. W 2019 roku terminale należące do Hutchison Ports przeładowały  łącznie ponad 86 mln TEU.

Wyładowanie stali miało miejsce we współpracy z Laude Smart Intermodal S.A.. Głównym obszarem działalności tej firmy jest kompleksowa organizacja transportu różnych grup towarowych przy użyciu transportu intermodalnego i innowacyjnych kontenerów Laude, a także konwencjonalnego transportu drogowego, kolejowego, śródlądowego i morskiego. Laude jest właścicielem pociągów intermodalnych łączących Polskę z Ukrainą, Rosją i Mołdawią. Ponadto świadczy usługi przeładunkowe w nowoczesnym Centrum Logistycznym Laude w Zamościu. Transporty intermodalne realizowane są przy pomocy własnych wagonów, kontenerów i naczep samochodowych oraz własnego terminalu.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.