• <
premium

SeaData Sp. z o. o. to nowoczesny startup oferujący usługi z zakresu monitoringu środowiska, tworzenia baz danych oraz wykorzystania danych satelitarnych w rolnictwie i planowaniu przestrzennym.

Dane kontaktowe

  • Adres: 81-611 Gdynia, Wielkokacka 5
  • Telefon: (+48) 504 756 409
  • E-mail: kontakt@seadata.pl

Udostępnij

SeaData Sp. z o. o. to Polska firma założona w Gdyni. Specjalizujemy się w tworzeniu wysokiej jakości systemów analitycznych oraz usługach IoT. Naszym celem jest dostarczenie dla Klienta produktów dostosowanych do jego potrzeb.

Oferta

Specjalizujemy się w tworzeniem rozwiązań informatycznych w obszarze monitoringu środowiska oraz tzw. ‘Earth observation’ (misje UAV, systemy GIS, przetw. danych satelitarnych). Nasze systemy oparte są o dane z urządzeń IoT, sensorów pyłów, przelotów dronami, dane GIS oraz rozwiązania związane z AI i Machine Learning. Integrujemy prywatne dane klienta z danymi publicznymi tj. dane ze stacji GIOŚ, IMGW, dane ruchu TrisTar, obserwacje satelitarne.

Naszymi sztandarowymi produktami są:
- Stacjonarny monitoring jakości powietrza działający 24 godziny na dobę
- Narzędzie oceny ryzyka pylenia i akumulacji zanieczyszczeń, w oparciu o dane pogodowe, prognozy oraz historyczne dane z sensorów YetiBox,
- Monitoring poziomu hałasu przemysłowego TBD
- Systemy analizy, prezentacji i eksportu danych,
- Monitoring jakości powietrza z dronów- w kooperacji z polską firmą Camdrone (www.uavmonitoring.pl).

Zespół SeaData posiada bogate doświadczenie w tworzeniu systemów analitycznych i zarządzaniu BigData. Naszym celem jest tworzenie produktów, które ułatwiają codzienną pracę i efektywnie wykorzystują dane zbierane przez przedsiębiorstwa. Zatem, oferta SeaData nie ogranicza się do monitoringu środowiska, ale obejmuje również zarządzanie BigData, systemy IoT oraz aplikacje oparte o AI.

W szczegółach:

Monitoring jakości powietrza oparty o sieć czujników zwanych YetiBox oraz analityczny system YetiSense. YetiBox’y zbierają informacje o stężeniach pyłów zawieszonych PM10, PM2.5 lub PM100 i w czasie rzeczywistym przesyłają uzyskane dane do systemu YetiSense. YetiSense to nie tylko system do analizy danych z naszych urządzeń, ale zaawansowana platforma pobierająca dane z systemów publicznych (TriStar, stacje GIOŚ) oraz obserwacji satelitarnych, wyposażona w szereg aplikacji umożliwiających kompleksową i szybką analizę jakości powietrza na danym obszarze. Do dyspozycji Klienta oddajemy mapy, interaktywne wykresy, możliwość porównywania danych z różnych źródeł, generacja automatycznych i spersonalizowanych raportów, system powiadomień i inne.

Ważną częścią systemu YetiSense jest narzędzie oceny ryzyka pylenia i akumulacji zanieczyszczeń. W oparciu o dane pogodowe, prognozy oraz dane z YetiBox’ów określa ono ryzyko pylenia materiałów sypkich oraz niebezpieczeństwo pojawienia się dużych stężeń drobnych pyłów wskutek ich akumulacji w dolnej warstwie atmosfery. Prognozy oraz ostrzeżenia generowane są na najbliższe 24h. Elementem narzędzia są również zbiorcze raporty z prognozami na dany dzień dostarczane regularnie do Klienta każdego ranka.

Aktualnie rozwijamy również następujące, nowe produkty:
- Mapy Akustyczne- tworzone zgodnie z Dyrektywą Europejską 2015/996 z 19 Maja 2015 the CNOSSOS-EU. Algorytm generujący mapy był tworzony i testowany w współpracy z naukowcami i informatykami z Francuskiego instytutu Mixt Research Unit in Environmental Acoustics (Ifsttar). Założeniem projektu jest generowanie map w czasie rzeczywistym, w odstępie 1 godziny, w oparciu o dane zbierane przez YetiBox’y wyposażone w czujniki hałasu oraz modelowanie.
- Monitoring jakości powietrza z dronów- firma SeaData we współpracy z firmą Camdrone oferuje pomiary takich substancji jak: chlor, dwutlenek siarki, dwutlenek azotu, formaldehyd,siarkowodór, tlenek węgla. Pomiary te dokonywane są na wybranym obszarze z wykorzystaniem dronów wyposażonych w certyfikowane urządzenia pomiarowe.

Kontakt do działów firmy

Lead Product Manager/Data scientist, Marta Wenta, mwenta@seadata.pl
CEO, Rafał Wolak, rwolak@seadata.pl

Do pobrania

Słowa kluczowe

seadata , yeti , yetibox , yetisense , monitoring jakości powietrza , zanieczyszczenia powietrza , monitoring hałasu , monitoring hałasu przemysłowego , systemy gis , mapy akustyczne , pomiary dronem , UAV , Mapy 3D z Drona , Dane satelitarne , Pomiary atmosferyczne , Data Science , Big Data , modele numeryczne , systemy informatyczne dla Portów , systemy informatyczne , analiza danych , pomiary dla Portów , ortofotomapy , obróbka danych satelitarnych , obróbka danych GIS , systemy geoprzestrzenne , rozwiązania IoT dla Portów , rozwiązania IoT dla Przemysłu , Monitoring IoT , Ochrona środowiska , monitoring środowiska , Ochrona środowiska w przemyśle , Badania środowiska , Obserwacja Ziemi , GIS , kontrola jakości powietrza , dron do badania smogu , dron przemysłowy , mapa smogowa , mapa smogowa z drona , mapa zanieczyszczeń z drona , mapa zanieczyszczeń powietrza dron , smog , Badanie smogu , monitoring smogu , inspekcje gazów , inspekcje przemysłowe dronem , dron smog , monitorowanie smogu , monitoring gazów niebezpiecznych

Dziękujemy za wysłane grafiki.