• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Mobile Monitoring i Uniwersytet Gdański łączą siły w badaniach jakości wody

gm

07.09.2023 12:21 Źródło: SeaData
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Mobile Monitoring i Uniwersytet Gdański łączą siły w badaniach jakości wody

Partnerzy portalu

SeaData

Firma Mobile Monitoring, zajmująca się między innymi pomiarem jakości wody, zainicjowała współpracę z Uniwersytetem Gdańskim. Partnerstwo to skupi się na testowaniu i doskonaleniu bojek pomiarowych w środowisku naukowym, pod okiem ekspertów z Centrum Monitoringu i Ochrony Wód Uniwersytetu Gdańskiego.

Jedno z urządzeń jest już obecnie testowane w Centrum Monitoringu i Jakości Wód w Borucinie, gdzie przeprowadzane są analizy mające na celu weryfikację ich dokładności i efektywności. Pomiary temperatury dokonywane przez urządzenie są wyświetlane w czasie rzeczywistym na  dedykowanej stronie.

- Jest to ważny krok dla naszej firmy. Dzięki temu partnerstwu, nasze urządzenia zostaną poddane surowym testom, co pomoże nam w ich dalszym doskonaleniu - podkreślił Dawid Walczyna, prezes Mobile Monitoring.

Jedno z urządzeń jest już obecnie testowane w Centrum Monitoringu i Ochrony Wód w Borucinie, gdzie przeprowadzane są analizy mające na celu weryfikację ich dokładności i efektywności. Pomiary temperatury i zasolenia dokonywane przez urządzenie są wyświetlane w czasie rzeczywistym na stronie https://cmiow.ug.edu.pl/.
Warto dodać, że Mobile Monitoring korzysta z bogatego doświadczenia w dziedzinie danych morskich, będąc blisko powiązaną ze spółką SeaData, co z pewnością dodaje jej przewagi w kontekście innowacyjności i rzetelności badań.

Dzięki tej współpracy, zarówno Mobile Monitoring, jak i Uniwersytet Gdański, spodziewają się znaczących postępów w dziedzinie monitorowania jakości wody, co ma ogromne znaczenie dla ochrony wód w Polsce.

Fot. SeaData


Dziękujemy za wysłane grafiki.