• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Szczecińscy strażnicy graniczni promowali służbę

02.04.2024 21:19 Źródło: MOSG
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Szczecińscy strażnicy graniczni promowali służbę

Partnerzy portalu

Fot. MOSG

W szkołach na terenie Szczecina, Stargardu, Gryfina, Choszczna oraz Myśliborza funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej im. por. rez. kaw. Wacława Piotra Russockiego w Szczecinie kontynuowali w marcu wizyty w ramach działań promocyjnych na terenie woj. zachodniopomorskiego. 

Były to głównie spotkania z uczniami klas maturalnych, ich celem było przybliżenie możliwości kariery w Straży Granicznej oraz omówienie perspektyw zawodowych w Morskim Oddziale SG. Podczas spotkania młodzież mogła dowiedzieć się więcej o wymaganiach rekrutacyjnych, szkoleniach, zakresie obowiązków oraz różnorodności ścieżek kariery oferowanych przez Straż Graniczną. Funkcjonariusze podkreślali znaczenie służby dla społeczeństwa oraz wskazywali na perspektywy, jakie oferuje służba. 

Ponadto strażnicy graniczni ze Szczecina uczestniczyli w XV Wielkim kiermaszu charytatywnym Paczki dla Bohatera, w Targach dla Maturzystów EDU DAY w Stargardzie i Szczecinie. Na goleniowskim lotnisku gościli uczniów ze Szkoły Podstawowej z Błotna, a podczas przysięgi w 14 Brygadzie Obrony terytorialnej w Myśliborzu rozstawili stoiska promocyjne SG i informowali o trwającym naborze do MOSG. Ponadto spotkali się pracownikami Urzędu Pracy w Choszcznie w celu przybliżenia im ścieżek kariery oferowanych przez Straż Graniczną. 

Zainteresowani służbą z województwa zachodniopomorskiego mogą składać dokumenty w jednostkach Straży Granicznej w Szczecinie, Świnoujściu, Rewalu, Kołobrzegu i Darłowie, ale też bezpośrednio w Komendzie MOSG czy Pomorskim w Świnoujściu i Kaszubskim Dywizjonie SG w Gdańsku. Od pięciu miesięcy pierwszy etap kwalifikacji odbywa się w Placówce Straży Granicznej w Szczecinie.

W Morskim Oddziale Straży Granicznej w tym roku czeka na kandydatów 110 miejsc. Służbę można pełnić na jednostkach pływających, wchodzić na nich w skład grup kontrolnych albo zostać ekspertem od fałszerstw dokumentów, specjalistą do spraw migracji, pirotechnikiem czy przewodnikiem psa służbowego. Służba w Straży Granicznej to również możliwość współpracy międzynarodowej, tak jak to się dzieje nieopodal Szczecina w przypadku Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Pomellen, skąd codziennie wyruszają patrole złożone z polskich funkcjonariuszy SG i niemieckich policjantów. To także okazja do udziału w misjach zagranicznych np. w Macedonii, Grecji czy Włoszech.

Informacje na temat naboru zamieszczone są na stronie internetowej oddziału www.morski.strazgraniczna.pl w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG”. Wszelkie szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać u koordynatora dla województwa zachodniopomorskiego pod numerem tel. 721-960-123.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.