• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

20-lecie Polski w UE. Zwiedzanie latarń morskich 1 maja za złotówkę

23.04.2024 15:10 Źródło: Urząd Morski w Gdyni
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu 20-lecie Polski w UE. Zwiedzanie latarń morskich 1 maja za złotówkę

Partnerzy portalu

Fot. Urząd Morski w Gdyni

Urząd Morski w Gdyni oraz Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego zapraszają do wspólnego świętowania 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. Z tej okazji, 1 maja 2024 roku latarnie morskie będą dostępne dla zwiedzających za 1 zł. Zwiedzamy pod hasłem: „Dobrze, że jesteśmy razem, bo wspólnie nawigujemy do bezpiecznych portów.”

W akcji biorą udział:

    Latarnia Morska Krynica Morska
    Latarnia Morska Hel
    Latarnia Morska Rozewie
    Latarnia Morska Rozewie II
    Latarnia Morska Stilo
    Latarnia Morska Ustka (zwiedzanie w godzinach 10.00-18.00)

Godziny otwarcia poszczególnych latarń oraz regulamin zwiedzania dostępne są na www.tpnmm.pl oraz profilu FB Towarzystwa Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego. Latarnia Morska Ustka otwarta będzie w godzinach 10.00-18.00.

W akcji biorą także udział Urząd Morski w Szczecinie i latarnie morskie zachodniego wybrzeża – szczegóły na www.ums.gov.pl oraz profilu FB Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Program obchodów 20-lecia Polski UE

1.05.2024 r. "Dobrze, że jesteśmy razem, bo wspólnie nawigujemy do bezpiecznych portów" (wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego).

Udostępnienie latarń morskich do zwiedzania za złotówkę: Krynica Morska, Hel, Rozewie, Rozewie II, Stilo, Ustka. Dodatkowo, tego dnia na budynkach i statkach Urzędu Morskiego w Gdyni zostanie podniesiona gala banderowa.

8.06.2024 r. godz. 10.00-14.00 "Dobrze, że jesteśmy razem, bo wspólnie dbamy o bezpieczeństwo morskie (wspólnie z Urzędem Morskim w Szczecinie).

Zwiedzanie Zodiaka II w Bazie Oznakowania Nawigacyjnego w Gdańsku (ul. Pokładowa 9, Gdańsk). W Szczecinie będzie udostępniona bliźniacza jednostka Planeta I. Obie jednostki zostały zbudowane w ramach projektu prowadzonego przez Urząd Morski w Szczecinie pn. „Nostri Maris – budowa dwóch wielozadaniowych jednostek pływających”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” na lata 2014-2020;

Zwiedzanie bazy oznakowania nawigacyjnego Bon - zwiedzający dowiedzą się m.in. co to jest kaszyca, co komunikuje pława bezpiecznej wody i odosobnionego niebezpieczeństwa. Nowy budynek BON, wraz z niezbędną infrastrukturą, powstał w ramach projektu „Zintegrowany system oznakowania nawigacyjnego z elementami e-Navigation”, prowadzonego przez Urząd Morski w Gdyni. Projekt współfinansowany był w ramach działania 3.2: Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimedialnych oś priorytetowa III Rozwój sieci drogowych TEN-T i transportu multimedialnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

31.08.2024 r. "Dobrze, że jesteśmy razem, bo wspólnie dbamy o nasze wybrzeże” (wspólnie z Ligą Morską i Rzeczną oraz Miastem Jastarnia)

XIV Bałtycki Maraton Brzegiem Morza, Bałtycki Bieg Brzegiem Morza dla dzieci, XIII Bałtyckie Regaty o Puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni. Maraton jest jedynym w pełni przebiegającym po morskiej plaży na trasie Jastarnia-Jurata-Władysławowo-Jastarnia!

https://www.facebook.com/profile.php?id=100069546754640

Fot. Urząd Morski w Gdyni

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.