• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Mobile Monitoring zwycięzcą konkursu TechSeed

gm

21.09.2022 23:11

Partnerzy portalu

Mobile Monitoring zwycięzcą konkursu TechSeed - GospodarkaMorska.pl
Fot. Inkubator Starter

Mobile Monitoring to inteligentny system monitoringu jakości wody, stworzony przez firmy SeaData i Camdrone, który zajął pierwsze miejsce w konkursie preakceleracyjnym TechSeed. Wydarzenie zorganizowane przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER zostało sfinansowane ze środków miasta Gdańsk.

Celem konkursu było wyłonienie najlepszego pomysłu związanego ze wsparciem lokalnej branży morskiej. Poza główną nagrodą, system Mobile Monitoring otrzymał także specjalne wyróżnienie od firm Polenergia oraz Equinor, za projekt rozwijający MFW Bałtyk II & III w obszarze ENERGIA. 

Mobile Monitoring to platforma inspekcyjno-pomiarowa podnosząca bezpieczeństwo poprzez monitorowanie jakości wody, a także skracająca czas obsługi wizji lokalnych i środowiskowych, realizowanych przez firmy czy jednostki samorządu terytorialnego. System zbiera dane przesyłane przez urządzenia mobline, takie jak drony wodne i powietrzne oraz sieć pływających bojek. 

Jury konkursowe zwróciło szczególną uwagę na szerokie zastosowanie systemu monitoringu, który usprawni działanie branży morskiej i pozwoli na ochronę środowiska wodnego. 

– Po ostatnich wydarzeniach nad Odrą, wszyscy zdajemy sobie sprawę jak ważne, jest monitorowanie środowiska wodnego oraz szybkie przesyłanie informacji, jeśli chodzi o niebezpieczne zdarzenia zagrażające bezpieczeństwu ludzi i środowisku. Produkt tworzony przez SeaData i Camdrone pozwala na szybką reakcję odpowiednich służb na zgłoszenie, a także optymalizację procesów związanych z analizą zebranych danych, pozwalając na wczesne wykrycie nieprawidłowości – mówi Rafał Wolak, prezes zarządu SeaData.

Tegoroczna edycja TechSeed koncentrowała się wokół pomysłów technologicznych wspierających lokalną branżę morską.

– Wyzwania do tegorocznej edycji Techseed wypracowane zostały przez ekspertów i praktyków w ramach spotkań Grupy Lokalnej URBACT powołanej do międzynarodowego projektu „BLUACT 2nd WAVE URBACT NETWORK, z firm bezpośrednio związanych z branżą morską tj. m.in. DNV, Polenergia, MacGregor, Damen, Uniwersytet Morski w Gdyni, Akademia Marynarki Wojennej czy Polski Rejestr Statków, dzięki czemu startupy, które zgłaszały się do projektu, odpowiadały na realne wyzwania branży morskiej – tłumaczy Paweł Braun, prezes Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. 

Więcej informacji na temat Mobile Monitoring: http://mobilemonitoring.pl/.


Dziękujemy za wysłane grafiki.