• <
konferencj_platforma_lng_2023

SeaData i Camdrone stworzyli innowacyjną aplikację do zarządzania danymi z dronów i zamawiania przelotów

09.08.2021 05:55 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski SeaData i Camdrone stworzyli innowacyjną aplikację do zarządzania danymi z dronów i zamawiania przelotów

Partnerzy portalu

SeaData i Camdrone stworzyli innowacyjną aplikację do zarządzania danymi z dronów i zamawiania przelotów - GospodarkaMorska.pl
Fot. Camdrone

Gdyńska firma SeaData zajmuje się monitoringiem środowiska dla portów i przedsiębiorstw. Aktualnie wprowadza na rynek nowatorską aplikację, którą stworzyła we współpracy z firmą Camdrone.

– Kluczowe jest dla nas połączenie naszej wiedzy o monitoringu środowiska z nowymi technologiami. Wszystko po to, aby ułatwić portom i innym przedsiębiorstwom wprowadzanie ekologicznych rozwiązań – mówi Rafał Wolak, prezes SeaData.

Specjaliści SeaData na co dzień sprawdzają, jaki wpływ na środowisko naturalne wywiera działalność portów. – Jak dotąd zajmowaliśmy się głównie badaniami jakości powietrza, ale już niedługo poszerzymy nasz zakres usług o badania zanieczyszczeń w wodzie – zaznacza prezes Wolak.

Rosnąca popularność i możliwości dronów również przykuły uwagę firmy, gdyż pozwalają one na znaczne poszerzenie zakresu realizowanego monitoringu. 

– Dzięki współpracy z firmą Camdrone mamy znacznie więcej możliwości. Efektem wspólnych działań jest nowy projekt – UavMonitoring (www.uavmonitoring.pl). Jego założeniem jest opracowanie systemu do zarządzania i analizy szkód środowiskowych oraz inspekcji wizyjnych wraz z integracją danych z bezzałogowych statków powietrznych, pojazdów naziemnych i urządzeń IoT dla przedsiębiorstw oraz jednostek samorządowych – wyjaśnia prezes SeaData.

Jak zaznacza Dawid Walczyna z Camdrone, dron jest narzędziem wielozadaniowym dostarczającym bardzo dużej ilości danych w zależności od konfiguracji. System i aplikacja mają pokazać jak przydatne są zdjęcia, filmy lub dane pomiarowe pozyskane w różnorodny sposób. 

– Wykorzystanie takich informacji jak np. współrzędne geograficzne zapisane w pliku zdjęciowym, naprowadzają użytkownika do miejsca, w którym zdjęcie zostało wykonane – wyjaśnia Dawid Walczyna, właściciel Camdrone.    

Jak dodaje, aplikacja wraz z system ma znacznie uprościć proces obsługi zleceń, zgłoszeń czy inspekcji firmom oraz jednostkom z sektora publicznego. Pozwala w pełni wykorzystać możliwości dronów i urządzeń mobilnych, które są coraz powszechniej stosowane w różnego typu inspekcjach.

UAVmonitoring. Jak to działa? Prościej się nie da

UavMonitoring to wewnętrzny system dedykowany dla firm, miast oraz urzędów gmin.

– Poza dostarczeniem systemu do zarządzania danymi z dronów, może ona także posłużyć do zamówienia naszych usług. Wówczas to my zajmujemy się przeprowadzeniem inspekcji i sporządzeniem dokumentacji – wyjaśnia Rafał Wolak.

– Użytkownik błyskawicznie dostanie informację zwrotną, a wszystko to w obrębie jednej aplikacji. Chcemy, aby usługi dronowe były dostępny dla każdego. Celujemy w szeroką grupę odbiorców, ale głównie w jednostki samorządowe wyposażone w drony oraz firmy przeprowadzające liczne inspekcje. – zapowiada.

UavMonitoring posłużyć ma do zarządzania zgłoszeniami związanymi z inspekcjami obszarów lub obiektów, zanieczyszczeniami powietrza, nielegalnymi składowiskami odpadów, zanieczyszczeniami wody oraz innymi zgłoszeniami wymagającymi reakcji pracowników przedsiębiorstwa oraz lokalnych władz i podmiotów przynależnych (m.in. straż gminna, policja, służby porządkowe).

Już niedługo wersja demonstracyjna aplikacji będzie dostępna w serwisach AppleStore i PlayStore. 


Bollore Logistics
NAVIRETECH

Dziękujemy za wysłane grafiki.