• <
mewo_2022

NED-Project robi kolejny duży krok dla projektu statku instalacyjnego ULAM [ZDJĘCIA]

09.08.2021 06:10 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore NED-Project robi kolejny duży krok dla projektu statku instalacyjnego ULAM [ZDJĘCIA]

Partnerzy portalu

NED-Project robi kolejny duży krok dla projektu statku instalacyjnego ULAM [ZDJĘCIA] - GospodarkaMorska.pl
Fot. NED-Project

Kolejny duży krok dla projektu statku instalacyjnego wykonywanego przez NED-Project z Gdańska. Projekt zamówiony przez amerykańską firmę wchodzi w kolejną ważną fazę rozwoju uzyskując zatwierdzenie AiP (Approval In Principles) w towarzyskie klasyfikacyjnym ABS. 

Jednostka ULAM zostanie wybudowana w USA spełniając tym samym jedno z ważniejszych wymagań zgodności z Jones Act, ustawy, która wymaga aby towary przewożone między portami USA były transportowane statkami, które są zbudowane, obsługiwane przez obywateli USA lub stałych mieszkańców i są ich własnością.

ULAM będzie naszpikowany technologią 

Statek wyposażony w dźwig o nośności ponad 3500t, zawansowany system pozycjonowania oraz innowacyjne rozwiązania pod kątem transportu będzie zdolny do przewozu i instalacji zarówno fundamentów jak i elementów turbiny.

Dodajmy, że NED-Project to biuro projektowe z ponad 30-letnią tradycją. Wśród ostatnich ciekawych działań NED-Projekt warto wymienić m.in. projekt holownika elektrycznego, którego bazą były wcześniej wybudowane jednostki czy projekt jednostki do układania kabli dla armatora z Niemiec. 

CZYTAJ więcej: NED-Project. „Już dziś mocno wyróżniamy się na tle konkurencji”Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.