W styczniu 2026 państwa regionu Morza Północnego podpisały tzw. Pakt dla Morza Północnego – Deklarację Hamburską. To kolejny sygnał o współpracy w basenie tego morza, dotyczącej rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, po wcześniejszych szczytach w Esbjergu i Ostendzie. Czy Bałtyk również potrzebuje takiego paktu? Jak mógłby wyglądać i czemu miałby właściwie służyć?