• <
UNIWERSYTET_MORSKI_GDYNIA_1100x200

Morawiecki: rozważymy powołanie ministerstwa transformacji energetycznej

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Morawiecki: rozważymy powołanie ministerstwa transformacji energetycznej
Fot. GospodarkaMorska.pl

Jeżeli będziemy dalej pełnić misję, rozważymy powołanie specjalnego resortu, który zajmie się transformacją energetyczną przemysłu wydobywczego i całej polskiej energetyki - powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki w Jastrzębiu-Zdroju (woj. śląskie).

Premier poinformował, że "aby znaleźć najbardziej właściwą odpowiedź na wyzwania dnia jutrzejszego - kolejnych lat i dekad, rozważymy - jeśli wyborcy pozwolą i będziemy mogli dalej pełnić swoją misję - powołanie specjalnego resortu, który zajmie się transformacją energetyczną całego wielskiego przemysłu wydobywczego, ale także całej polskiej energetyki, która jest krwiobiegiem polskiej gospodarki.

Wyjaśnił, że "te zmiany organizacyjne będą służyły temu, aby lepiej zarządzać dialogiem, który został zawarty w umowie społecznej". "Chcę podkreślić, że umowa społeczna z przedstawicielami przemysłu wydobywczego jest dla nas obowiązująca, ważna" – podkreślił.

Anna Kruszyńska, Mateusz Babak

akr/ mtb/ ok/

JOTUN_2026

Dziękujemy za wysłane grafiki.